08:29
Krzysztof Bach
586

Włóki, Dożynki Gminne 2016

Gminne święto plonów już po raz kolejny przyciągnęło tłumy mieszkańców z całej gminy Dzierżoniów. W tym roku centrum radosnej biesiady dożynkowej były Włóki. W niedzielę 28 sierpnia na obchody tego …More
Gminne święto plonów już po raz kolejny przyciągnęło tłumy mieszkańców z całej gminy Dzierżoniów. W tym roku centrum radosnej biesiady dożynkowej były Włóki.
W niedzielę 28 sierpnia na obchody tego najważniejszego rolniczego święta przybyli reprezentanci gminnych sołectw i okolicznych miejscowości, grupy wieńcowe, władze sąsiednich gmin oraz zaproszeni goście.
Dożynki Gminy Dzierżoniów rozpoczęły się uroczystą mszą świętą dziękczynną w kościele w Tuszynie. Po mszy barwny korowód dożynkowy prowadzony przez góralską Kapelę Janicki oraz starostów dożynek - Iwonę Kasztelan i Adama Adamka przeszedł na plac sportowo-rekreacyjny we Włókach. To właśnie tam rozpoczęły się obrzędy dożynkowe.
Po przemówieniu wójta mieszkańcy Włók zaprezentowali wyjątkowy obrzęd chlebowy. Następnie odbyło się tradycyjne misterium chleba.
W czasie radosnej biesiady dożynkowej publiczność bawiła się przy występach zespołów: Macieje, Uciechowianki, Katarzynki, Con-Moto, Pojana, Cord, góralskiej Kapeli Janicki i …More