12:00
BN
283K

Droga Neokatechumenalna -Rada duszpasterska - ks. Łukasz Woźniak

Prezentacjia aktualnej sytuacji ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz dyskusji nad ich rozwojem poświęcone było spotkanie Rady Duszpasterskiej archidiecezji łódzkiej. Spotkaniu przewodniczył 7 …More
Prezentacjia aktualnej sytuacji ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz dyskusji nad ich rozwojem poświęcone było spotkanie Rady Duszpasterskiej archidiecezji łódzkiej. Spotkaniu przewodniczył 7 marca abp Marek Jędraszewski.
Wystąpienie ks. Łukasza Woźniaka SDB na temat Drogi Neokatechumenalnej.
bywalec
Herezja to to samo co apostazja, to śmiertelne i nigdy nie wybaczalne bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu. Zastanawiałem się, dlaczego ten grzech nie może być odpuszczony ani na tym ani na tamtym świecie i teraz wiem, że to skutek zainfekowania innych błędną wiarą i ich możliwością realnego potępienia.
Jeżeli ktoś spowodował herezjami czyjeś potępienie, to jak sam dostąpi zbawienia?
Drzyjcie …More
Herezja to to samo co apostazja, to śmiertelne i nigdy nie wybaczalne bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu. Zastanawiałem się, dlaczego ten grzech nie może być odpuszczony ani na tym ani na tamtym świecie i teraz wiem, że to skutek zainfekowania innych błędną wiarą i ich możliwością realnego potępienia.
Jeżeli ktoś spowodował herezjami czyjeś potępienie, to jak sam dostąpi zbawienia?
Drzyjcie moderniści, drżyjcie ''neoni''. Wasze zwodzenie milionów dusz, wcześniej czy później wyjdzie wam bokiem. To co robicie, nie ma nic wspólnego z katolicką wiarą. Ani mój śp ojciec a ni babcie i dziadkowie oraz starsi, tego nie znali i nie praktykowali. Kto wam zaręczył, że rugując katolicyzm waszą nową religią, skutecznie doprowadzicie naiwnych oszukanych do wiecznego zbawienia?
David44PL
David44PL
O jakim stowarzyszeniu piszesz bo ja nie należę do żadnego?
Idź lepiej do tej brzozy
aaa
David44PL — 2013-05-06 14:07:38:
Pójdźcie na calość i wejdźcie do jaskiń.
------------------
Do kryjówki wilków, czyli Twojego suspendowanego stowarzyszenia nikt nie będzie się zbliżał. Tyle twojego co w wirtualnym świecie sobie poszczekasz.
aaa
David44PL — 2013-05-06 14:07:38:
Konwersacja z brzozą ma większy sens, niż z Tobą.
aaa
Dla mnie liczą się fakty. Najpiękniejsza homilia nie ma dla mnie takiej mocy co konkretne świadectwo prostego człowieka; Robert_Friedrich- Droga Neokatechumenalna Swiadectwo
aaa
David44PL — 2013-05-06 13:22:48:
Kochaj to nie znaczy utwierdzaj w błędzie. Talmud czy Biblia - Ks. Prof. Michał Poradowski
------------
Dla taaakiego profesora udowodnić, że oto teraz mamy środek nocy, to jest pikuś
BN
Jezus widzi to zupełnie inaczej Davidzie

Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, …More
Jezus widzi to zupełnie inaczej Davidzie

Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

Mt 5, 38-48

Davidzie
Jeśli pogardzasz braćmi którzy są katolikami i ich prześladujesz
to prześladujesz Jezusa i Jego Kościół
gdzie podziała się Twoja miłość ?
Brakuje ci miłości Jezusa
David44PL
Kochaj to nie znaczy utwierdzaj w błędzie.
Talmud czy Biblia - Ks. Prof. Michał Poradowski
aaa
alanowa — 2013-05-05 19:59:20:
BN .co to znaczy "kochaj swojego brata w Jezusie kochany bracie"
-----------------------------
Ty to podobna jesteś do matematyka biegłego w całkowaniu a niemającego pojęcia o dodawaniu. W nauce jest to niemożliwe, ale w religii rzecz nagminna, szczególnie u sekciarzy.
David44PL
Z Mozaizmem a nie Judaizmem.
Pagob
Ale Jezus Chrystus ma dużo wspólnego z judaizmem.
Pagob
Dawid, choćbyś nie wiem jak bardzo chciał, faktom nie zaprzeczysz: Jezus jest Żydem, Maryja jest Żydówką, Apostołowie są Żydami, pierwsze wspólnoty chrześcijańskie wywodzą się z Żydów; w katolickiej liturgii (nie zapominają o tym) masz najbardziej żydowski znak chleba i wina celebrowanego w czasie Paschy na pamiątkę wyzwolenia z Egiptu, któremu Jezus nadał nowe znaczenie; św.Paweł w liście do …More
Dawid, choćbyś nie wiem jak bardzo chciał, faktom nie zaprzeczysz: Jezus jest Żydem, Maryja jest Żydówką, Apostołowie są Żydami, pierwsze wspólnoty chrześcijańskie wywodzą się z Żydów; w katolickiej liturgii (nie zapominają o tym) masz najbardziej żydowski znak chleba i wina celebrowanego w czasie Paschy na pamiątkę wyzwolenia z Egiptu, któremu Jezus nadał nowe znaczenie; św.Paweł w liście do Rzymian napisał: "dary i postanowienia Boże są nieodwołane" (...) "Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił lud swój? Żadną miarą! I ja przecież jestem Izraelitą, potomkiem Abrahama, z pokolenia Beniamina. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który wybrał przed wiekami..." (Rz11,1-2);
Wiara katolicka naprawdę nie zaczęła się od chrztu Polski w 966. Jesteśmy poganami, którzy zostali wszczepieni jako "dziczka" do pnia, którego korzenie sięgają judaizmu (o tym też pisze św.Paweł w tym liście); nie gardź Żydami, choć są teraz ślepi, bo co stanie się, gdy otworzą oczy ?: Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie - wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości! (Rz11,12); nie bój się planów Bożych, choć nie mieszczą się w twoim rozumie - wszak nie jesteś Bogiem, ba nawet papieżem, a wydajesz sądy, jakbyś miał mandat od samego Chrystusa. Na ziemi ma go kto inny i bądź trochę ostrożny w swym udawadnianiu racji, nawet, jeśli masz pobożne i dobre intencje !
alanowa
BN .co to znaczy "kochaj swojego brata w Jezusie kochany bracie"
BN
Bóg nie potępia człowieka ale pragnie jego Zbawienia
Kochaj swojego brata w Jezusie kochany bracie
aaa
alanowa — 2013-05-05 00:36:00:
Joyce Mayer słucham od dawna i ...
------------------
...i widać tego skutki. Alanowa -do egzorcysty. Z Twoich komentarzy wyłania się obraz człowieka udręczonego (wszędzie zło, wszyscy źli).
Zamiast słuchać Joyce Mayer, poczytaj sobie komentarze Anji39, jedna ch..... .
alanowa
Joyce Mayer słucham od dawna i jestem przerażona że takie herezje można głosić na kanale telewizji prowadzonej przez księdza katolickiego.Joyce głosi ewangelie sukcesu ,ewangelie przyciągania ..Przeczytaj Potęgę podświadomości i Sekret sukcesu ,wmieszaj cytaty z ewangelii i masz nowa religie głoszoną przez tę "pastorkę"
ard
@alanowa
To bardzo smutne, że nie wiesz kim był ks. Franciszek Blachnicki. I jakie po sobie wspaniałe pozostawił dzieła.

Co do Joyce Mayer, to nie wiesz że jest ona chrześcijanką jednego z protestanckich kościołów.

Chyba nawet nie masz żadnego pojęcia czym jest New Age.

Mylisz telewizję religię.tv z youtube.com

To teraz sama pomyśl, jak z tobą można porozmawiać na te tematy?

alanowa
zmartwieniem księdza jest ,ze parafie nie otwierają sie na Droge neokatechumenalna..oj ,jaka szkoda bo tyle letnich ,nieświadomych zagrożenia dusz jest do przejęcia..
alanowa
dlaczego tych katechez wtajemniczenia nie można głosić rodzicom i młodzieży przed bierzmowaniem? Cóż takiego tajemniczego jest tam głoszone że tylko dorośli mogą w nich uczestniczyć ??
David44PL
Pan Jezus nie ma nic wspólnego z talmudem i współczennymi żydami.
alanowa
czytam od godziny Katolicki serwis apologetyczny i wskazówki "jak się zbawić) i jestem przerażona bo ksiądz Blachnicki głosi to samo co Joyce mayer W programie na Religii TV...A Joyce nie jest katoliczka i propaguje najwieksze zagrożenie dla katolików ,religię New age...Szukam więc info ,o księdzu Blachnickim i okazuje się że jest założycielem ruchu Światło -życie ,odnawiającego jak Neokatechumen…More
czytam od godziny Katolicki serwis apologetyczny i wskazówki "jak się zbawić) i jestem przerażona bo ksiądz Blachnicki głosi to samo co Joyce mayer W programie na Religii TV...A Joyce nie jest katoliczka i propaguje najwieksze zagrożenie dla katolików ,religię New age...Szukam więc info ,o księdzu Blachnickim i okazuje się że jest założycielem ruchu Światło -życie ,odnawiającego jak Neokatechumenat ,Kościół katolicki.. Jest tyle sprzeczności w wykładach ks. Blachnickiego że wg mnie to jest głoszenie tysiącom młodych ludzi herezji..Przeczytajcie i jeżeli się mylę ,to pomóżcie mi zrozumieć..www.apologetyka.katolik.pl/…/589-1-jak-dostp…
Pagob
Zapewne bez menory, ale z Jezusem pośród nich (gdzie dwóch lub trzech...), który był Żydem tu na ziemi.
David44PL
ard — 2013-05-04 18:32:09:
"schizmach, czy tajnych planach masonerii. Czyli o tematach, które nic wspólnego nie mają z chrześcijaństwem."

Doprawdy naiwność ludzka nie zna granic.
ard
Mylisz się, bo prywatnie w domu przy kawie lub herbacie.

David44PL
OK...
ard
Mam wielu znajomych, którzy należą do Neokatechumenatu. Są w nim już po kilkanaście lat. Każde spotkanie, czy rozmowa pomiędzy nami jest wzajemnym umacnianiem się w wierze.

Nikt z nas nie traci czasu na rozmowę o jakiś mikrochipach, apokaliptycznym końcu świata, nowoczesnych proroctwach internetowych, jakiś wizjach i schizmach, czy tajnych planach masonerii. Czyli o tematach, które nic …More
Mam wielu znajomych, którzy należą do Neokatechumenatu. Są w nim już po kilkanaście lat. Każde spotkanie, czy rozmowa pomiędzy nami jest wzajemnym umacnianiem się w wierze.

Nikt z nas nie traci czasu na rozmowę o jakiś mikrochipach, apokaliptycznym końcu świata, nowoczesnych proroctwach internetowych, jakiś wizjach i schizmach, czy tajnych planach masonerii. Czyli o tematach, które nic wspólnego nie mają z chrześcijaństwem.

Nasze rozmowy, natomiast dotyczą: dyskusji na tematy pisma św, wzajemne budowanie się cytatami z pisma św, dotyczą modlitwy, także na temat Ojców Kościoła, o brewiarzu którym się modlimy, rozwoju życia duchowego, problemach i radościah w dawaniu świadectwa swojej wiary w rodzinie, czy miejscu pracy a także o realizacji swojego powołania.

Chociaż teraz rzadziej widujemy się, jednak te spotkania zawsze przynoszą nam zdrowe owoce duchowe i są na większa chwałę Boga.