00:19

Błazeńskie zachowanie kard. Tagle

Kardynał omiesza Kościół katolicki
pmichal
www.youtube.com/watch
I się potem dziwią, że kościoły pustoszeją. Kto normalny może na to patrzeć i tego słuchać?
Ni to śmieszne, ni to ładne. Pierwsze wrażenie - zajęcia dla dzieci specjalnej troski.
Tylko dlaczego takie warsztaty mają miejsce w kościele?
slawomira1812
Własnie dlatego ludzie omijają takie Kościoły szerokim łukiem.Coraz trudniej znalesc Księdza katolickiego i wierzącego, z powołaniem.
przeciwherezjom
Szalenie pożyteczny gościu ten Marcin.D - podaje zawsze na odwrót. Wystarczy przyjąć - Marcin.D mówi że czarne, tzn jest białe. Dobre, wygodne.....
pmichal
@Staniaław Fischer
Jak można nie dostrzegać rażącej profanacji, gdy ktoś z całym zapałem tańczy, śmieje się, a obok wizerunek konającego Pana na krzyżu?
Masz oczy i nie widzisz??
Myślisz, że Dawid by tak pląsał przed wizerunkiem Ukrzyżowanego?
Jak by mu diabeł rozum zaćmił to i owszem...
Staniaław Fischer
To, żebyś jeszcze mógł większym "świętobliwo"-faryzejskim oburzeniem zapałać i poczuć się ważniej i bardziej w prawie, wyjawię ci jeszcze więcej niż sam bystrze zauważyłeś. Otóż obok wizerunku konającego PANA JEZUSA na Krzyżu nawet i wierzący ludzie od ponad 2000 lat rodzą się i umierają bawią, nawet na weselach i cierpią, sprawują obowiązki Małżeńskie płodnie otwierając się na życie i PAN BÓG …More
To, żebyś jeszcze mógł większym "świętobliwo"-faryzejskim oburzeniem zapałać i poczuć się ważniej i bardziej w prawie, wyjawię ci jeszcze więcej niż sam bystrze zauważyłeś. Otóż obok wizerunku konającego PANA JEZUSA na Krzyżu nawet i wierzący ludzie od ponad 2000 lat rodzą się i umierają bawią, nawet na weselach i cierpią, sprawują obowiązki Małżeńskie płodnie otwierając się na życie i PAN BÓG stwarza nowych ludzi, spożywają, posiłki świętują a nawet tańczą, całe w ogóle życie aż do śmierci potrafią spędzić wobec tego wizerunku. Ważne jest jeno z jakim skutkiem.
pmichal
Wam modernistom krzyż przeszkadza. W różnych pląsach i zabawach. Ale co ja mówię. Jak widać nie przeszkadza. Już sumienie przyćmione jest całkowicie.
Nie trzeba zabijać kotów na cmentarzu, by być satanistą... Można założyć ornat i robić głupie miny przy wizerunku męki Pańskiej. Całe piekło się śmieje...
Staniaław Fischer
21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Rakabiblia.deon.pl/rozdzial.php, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, …More
21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Rakabiblia.deon.pl/rozdzial.php, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 biblia.deon.pl/rozdzial.php Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.
- Mt 5, 21-26.
Adamoss
W Starym Testamencie nie było jeszcze Krwawej Ofiary Jezusa Chrystusa. W tym przypadku, Arka nie znajdowała się w Świątyni.
Dziś w Kościele (czytaj- w ST- w Świątyni), jest żywy i obecny w Najświętszym Sakramencie Bóg- zdradzony, poniewierany, umęczony, ukrzyżowany i w końcu zwycięski- Zmartwychwstały!!!
Kościół to nie dyskoteka! Dom Boży to nie dom rozpusty, gdzie są tańce, gdzie króluje zmysłow…More
W Starym Testamencie nie było jeszcze Krwawej Ofiary Jezusa Chrystusa. W tym przypadku, Arka nie znajdowała się w Świątyni.
Dziś w Kościele (czytaj- w ST- w Świątyni), jest żywy i obecny w Najświętszym Sakramencie Bóg- zdradzony, poniewierany, umęczony, ukrzyżowany i w końcu zwycięski- Zmartwychwstały!!!
Kościół to nie dyskoteka! Dom Boży to nie dom rozpusty, gdzie są tańce, gdzie króluje zmysłowość, czy człowiek, gdzie przychodzi się półnagim na plażę (i nikt z tym nic nie robi, kapłani milczą!)!!!
Dom Boży to miejsce Święte!
Msza Św. to nadal ta sama ofiara Jezusa Chrystusa, składana przez Niego za nas dzień w dzień! Nic innego! To nie emocje, to nie zabawa, to nie alleluja i do przodu, gdzie nie ma sacrum, a coraz więcej jest profanum (Komunia Św. na stojąco, do rąk, udzielana przez zwykłych ludzi świeckich, a nie powołanych przez tego kapłanów, kobiety w prezbiterium- czyli miejscu tylko i wyłącznie przeznaczonym dla prezbitera- kapłana, itp.!).
Który z Apostołów na Ostatniej wieczerzy tańczył, bawił się, żartował, czy rozmawiał? Kto w Ogrójcu dobrze się bawił, tak samo przed Piłatem, Herodem, Kajfaszem, Annaszem, w czasie biczowania, cierniem koronowania, drogi krzyżowej? Podczas obnażenia Pana Jezusa z szat, przybijania do krzyża, w czasie wiszenia na krzyżu oraz w chwili śmierci Ciała Chrystusa?
Niech każdy sobie w sumieniu odpowie.
Módlmy się za kapłanów, by odzyskali wiarę w Trójjedynego Boga przez Niepokalane Serce Maryi.
Staniaław Fischer
@Adamoss - Kardynał półnagi nie przybył i dowodu brak iżby podczas Ofiarowania tańczył, ani też w czasie udzielania Komunii ŚWIĘTEJ, jak też brak dowodu na to, czy udzielał na stojąco i do rąk. Kobietą w prezbiterium także, mam nadzieję, Kardynał nie jest a i śladu prawdziwej dyskoteki tam nie ma. Za to ty szukając jakby tu wywrzeć na Nim swą strachem spowodowaną nienawiść usiłujesz używać do …More
@Adamoss - Kardynał półnagi nie przybył i dowodu brak iżby podczas Ofiarowania tańczył, ani też w czasie udzielania Komunii ŚWIĘTEJ, jak też brak dowodu na to, czy udzielał na stojąco i do rąk. Kobietą w prezbiterium także, mam nadzieję, Kardynał nie jest a i śladu prawdziwej dyskoteki tam nie ma. Za to ty szukając jakby tu wywrzeć na Nim swą strachem spowodowaną nienawiść usiłujesz używać do tego przedmiotowo OSOBY PANA naszego JEZUSA CHRYSTUSA i JEGO OFIARY.
"1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata." Mt 7, 1-5.

Dużo bardziej potrzebne było by napomnienie Kardynała, aby nie przykładał się żadną miarą do znoszenia celibatu, udawania iż można "wyświęcić" kobietę na Kapłana, Biskupa etc. oraz iż dwie kobity lub dwu facetów mogą "zawierać" święty Związek Małżeński a że Kościół, zatem i BÓG miałby taki grzech niby to "błogosławić" przez Ręce Kapłańskie, albo że bez nawrócenia i poprawy oraz ważnej Spowiedzi, tak lub inak śmiertelny grzech zaciągnąwszy, "wolno" niby to przystępować do Komunii z CHRYSTUSEM. A szczególnie należy się Kardynałowi napomnienie, iż jego jak i każdego wiernego obowiązkiem jest głosić DOBRĄ NOWINĘ całemu światu i innym wiernym to zalecać oraz bronić Papiestwa, szczególnie przez napominanie Papierza, gdy błądzi, czasem nawet publiczne, jak to uczynił Św. Paweł Piotrowi z MIŁOŚCI do Piotra i Kościoła a przede wszystkim do CHRYSTUSA!!! Napominanie możesz zaczynać od innych uważaj tylko czy są w stanie napomnienie dobrze przyjąć.
"6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały2."Mt 7, 6

Ale nawracanie zacznij i zakończ na sobie, bo jedyną osobą jaką kiedykolwiek będziesz mógł nawrócić jesteś ty sam, jako że jeno własną wolą władnyś tu dysponować, a po tem wydaj owoc godny nawrócenia ku MIŁOŚCI WIEKUISTEJ.
"36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»8 37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłemwww.biblia.deon.pl/rozdzial.php. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samegowww.biblia.deon.pl/rozdzial.php. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy»" - Mt 22, 36-40.
Adamoss
Stanisław Fischer
Alboś Ty protestant, alboś protestant... Wybór jest jasny. Bo czy musi być ofiarowanie, żeby zachować pokój w miejscu sprawowania Eucharystii (jest ołtarz więc jest to właśnie takie miejsce). Czyli Kościół jest miejscem świętym tylko podczas Mszy- Ofiarowania. Potem można wprowadzać profanum...? Tak właśnie robią nasi braci protestanccy niestety... I nie widzisz w tym problemu. …More
Stanisław Fischer
Alboś Ty protestant, alboś protestant... Wybór jest jasny. Bo czy musi być ofiarowanie, żeby zachować pokój w miejscu sprawowania Eucharystii (jest ołtarz więc jest to właśnie takie miejsce). Czyli Kościół jest miejscem świętym tylko podczas Mszy- Ofiarowania. Potem można wprowadzać profanum...? Tak właśnie robią nasi braci protestanccy niestety... I nie widzisz w tym problemu. Sęk w tym że o sacrum już się zapomina, zaś profanum jest na każdym miejscu... Tylko ślepi tego nie dostrzegają...
Natomiast co do Twojego cytowania Pisma Św.- podczas kuszenia na pustyni, diabeł również cytował Pismo Św., interpretując je po swojemu.
Ale dobrze napisałeś- trzeba zacząć od siebie. Spójrz w lustro bracie.
Staniaław Fischer
tak to i mnie już osądziłeś jako heretyka a nie wykazałeś mi gdzie herezji przeciw doktrynie dokonałem a ja cię napominam, byś innych ludzi nie sądził, że źli są, bo DOBRY BÓG stwarza wszystko dobrym i osąd tych osób do NIEGO jeno należy, zatem gdy ty usiłujesz to czynić, to stawiasz się bezprawnie w miejscu BOGA, przez co łamiesz pierwsze JEGO przykazanie bo czynisz się sam bożkiem, który teraz …More
tak to i mnie już osądziłeś jako heretyka a nie wykazałeś mi gdzie herezji przeciw doktrynie dokonałem a ja cię napominam, byś innych ludzi nie sądził, że źli są, bo DOBRY BÓG stwarza wszystko dobrym i osąd tych osób do NIEGO jeno należy, zatem gdy ty usiłujesz to czynić, to stawiasz się bezprawnie w miejscu BOGA, przez co łamiesz pierwsze JEGO przykazanie bo czynisz się sam bożkiem, który teraz będzie sądził boże stworzenie, tak jakbyś to ty wszystko stworzył a nie ON. Nawróć się szybko z tej zgubnej drogi do NIEGO i więcej już innych a nawet i siebie nie sądź.

Co tu jednak do ciebie należy, to jest osąd uczynków i tego jaki owoc przynosi trwanie w konkretnych decyzjach, dobry, czy zły, byś się mógł powstrzymać od złych a w dobrych wytrwać, to jednak zależy najpierw od relacji twej z JEZUSEM.

Natomiast ja widzę tu zły owoc nienawiści i strachu, którym to owocem jest twe osądzanie innych jako złych, zwróć się ku ZBAWICIELOWI by cię z tego grzechu wyrwał i od jego skutków ocalił.

Diabeł na pustyni nie interpretował pisma tylko cytował je wyrwane z kontekstu i usiłował dorobić kontekst zwodniczy. Interpretacja bowiem jest rzetelnym odnoszeniem pisma do swego życia i jej podstawa to dobra wola. Jeśli zatem sugerujesz, iż tak samo USIŁUJĘ dorabiać zwodniczy kontekst do SŁOWA, to sam weź te cytaty i zinterpretuj je dobrze odnosząc do swego życia a BÓG ci w tym pomoże. tylko się nawróć do NIEGO.

Pamiętaj, że i do ciebie JEZUS powiedział:
"1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." Mt 7, 1-2
Staniaław Fischer
14 Dawid wtedy tańczył z całym zapałem w obecności Pana, a ubrany był w lniany efod. 15 Dawid wraz z całym domem izraelskim prowadził Arkę Pańską, wśród radosnych okrzyków i grania na rogach.

16 Kiedy Arka Pańska przybyła do Miasta Dawidowego, Mikal, córka Saula, wyglądała przez okno i ujrzała króla Dawida, jak podskakiwał i tańczył przed Panem: wtedy wzgardziła nim w sercu. [...] 20 Wrócił …More
14 Dawid wtedy tańczył z całym zapałem w obecności Pana, a ubrany był w lniany efod. 15 Dawid wraz z całym domem izraelskim prowadził Arkę Pańską, wśród radosnych okrzyków i grania na rogach.

16 Kiedy Arka Pańska przybyła do Miasta Dawidowego, Mikal, córka Saula, wyglądała przez okno i ujrzała króla Dawida, jak podskakiwał i tańczył przed Panem: wtedy wzgardziła nim w sercu. [...] 20 Wrócił Dawid, aby wnieść błogosławieństwo do swego domu. Wyszła ku niemu Mikal, córka Saula, i powiedziała: «O, jak to wsławił się dzisiaj król izraelski, który się obnażył na oczach niewolnic sług swoich, tak jak się pokazać może ktoś niepoważny». 21 Dawid odpowiedział Mikal: «Przed Panem, który wybrał mnie zamiast ojca twego i całej twej rodziny i ustanowił mnie wodzem ludu Pańskiego, Izraela, przed Panem będę tańczył. 22 I upokorzyłbym się jeszcze bardziej. Choćbym miał się poniżyć w twoich oczach, to u niewolnic, o których mówisz, sławę bym jeszcze zyskał».

23 Mikal, córka Saula, była bezdzietna aż do czasu swej śmierci.

-STARY TESTAMENT, 2 Księga Samuela, 6, 14-16 i 20-23. "Arka Boża w Jerozolimie"
Quas Primas
Dawid tańczył.... Tak jest w Starym Testamencie, alle, ale....
Msza Święta i Dom Boży to nie to samo. W Tabernakulum jest Pan Jezus Chrystus. Ten sam, który umarł na krzyżu za nasze grzechy.
Staniaław Fischer
TERAZ JUŻEŚ NA SWOIM NIECH CI JEZUS TŁUMACZY
Staniaław Fischer
1 Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: 2 «Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych?2 Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem». 3 On im odpowiedział: «Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? 4 Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesiewww.biblia.deon.pl/…More
1 Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: 2 «Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych?2 Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem». 3 On im odpowiedział: «Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? 4 Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesiewww.biblia.deon.pl/rozdzial.php. 5 Wy zaś mówicie: "Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mniewww.biblia.deon.pl/rozdzial.php, 6 ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki". I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. 7 Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8 www.biblia.deon.pl/rozdzial.php Ten lud czci Mnie wargami,
lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9 Ale czci mnie na próżno,
ucząc zasad podanych przez ludzi». - Mt 15, 1-9.
One more comment from Staniaław Fischer
Staniaław Fischer
10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym»7. 12 wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» 13 On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie …More
10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym»7. 12 wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» 13 On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. 14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
15 Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: «Wytłumacz nam tę przypowieść!». 16 On rzekł: «To i wy jeszcze niepojętni jesteście? 17 Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym». - Mt 15, 10-20.
wlowoj
Bądźmy konsekwentni, przed wierszem 14 jest wiersz 13:
13 Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w ofierze wołu i tuczne cielę

Niech więc biskup wyprowadzi i zarżnie "wołu i tuczne cielę".
Staniaław Fischer
OFIARĄ JEST, KTÓRY JEST, JEZUS CHRYSTUS, BARANEK BOŻY +
ELOHIM.
19 sekund wyrwane z kontekstu a już Kardynał został osądziny i skazany.
Mirek Witkowski
To wklej 20 sekund, 1 godzinę , 1 dzień z kardynałem najlepiej klęczącym. "Kardynał został osądziny i skazany." - jaką karę dostał i kto ją wymierzy :)
pmichal
Msza Św.rytu rzymskiego
😡 🤬 🤬 🤬
PiotrM
😡 🤬 🤫 🤬 😡
pmichal
Diabelskie figle kardynała Tagle.
Czy ten jełop nie widział, że ma z prawej strony Krucyfiks?
Niech se bryle zmieni. Uśmiechnięty palant.
PiotrM
Chory człowiek! Teraz się bawią i klaszczą, śmieją się ale przyjdzie czas że płakać będą!
Mirek Witkowski
Znikające komentarze :)
Anieobecny
Łod ju min...?
wlowoj
potwierdzam że znikają
Elkam
Nie chcę go znać !
W obronie Tradycji Kościoła
Smutne