pch24.pl

Rzadka to cnota - miłość - PCh24.pl

Kto kocha, ten jest wolny od gniewu, bo św. Paweł wyraźnie mówi (por. 1 Kor 13, 4), że miłość jest cierpliwa i uprzejma względem wszystkich. Daleko …
Mark0S
Miłość tak jak inne pojęcia uległa w posoborowiu wypaczeniu.
Matricaria likes this.
"Kto kocha, ten jest wolny od gniewu, bo św. Paweł wyraźnie mówi że miłość jest cierpliwa i uprzejma względem wszystkich."
Jak pokazało życie to nawet papa Franciszek nie zawsze daje radę choć od młodości starał sie tę cnotę rozwijać.Ale i tak zrewolucjonizował życie kościelne i to na dobre.Nie sposób zliczyć ile dosadnych uwag poleciało na kurie i probostwa,wiadomo że są one miejscowym …More
"Kto kocha, ten jest wolny od gniewu, bo św. Paweł wyraźnie mówi że miłość jest cierpliwa i uprzejma względem wszystkich."
Jak pokazało życie to nawet papa Franciszek nie zawsze daje radę choć od młodości starał sie tę cnotę rozwijać.Ale i tak zrewolucjonizował życie kościelne i to na dobre.Nie sposób zliczyć ile dosadnych uwag poleciało na kurie i probostwa,wiadomo że są one miejscowym siedliskiem plotek i obmowy a papież powiedział że taki stan rzeczy paraliżuje misję apostolską i sprawia że staje sie ona antyświadectwem.W polskich realiach to jest przyczyna że większość parafian za nic nie chce należeć do jakiejś wspólnoty modlitewnej bo im sie to jednoznacznie kojarzy.Franciszek dał impuls do odnowy moralnej wszystkich katolików,zapłacił za to utratą dobrej opinii i jest noszony na złych językach od prawa do lewa.Niech nas to jednak nie zraża:
Daleko nam jeszcze do tej cnoty, jeżeli się często gniewamy, unosimy, narzekamy, krzyczymy, po kilka dni nosimy w sercu gorycz!Gdybyście ją mieli, to wobec przykrości i doznawanych krzywd, cieszylibyście się. – „Naruszono moje dobre imię!"
Jeżeli Bóg jest miłością, to właśnie ta cnota powinna być najczęstsza.