Libor Halik
Taliani (Italové) apelovali tiež argumentom, že malý Alfie je už talianskym občanom – udelili mu občianstvo v zrýchlenom procese, len aby mu zachránili život. (L: Boh to Talianom pripočte k dobru za 3. svetovej aj občianskej vojny, že nezomrú všetci) Za záchranu burcuje aj predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani ako aj poľský prezident Andrzej Duda. V dnešnom videopríspevku sa konečne …More
Taliani (Italové) apelovali tiež argumentom, že malý Alfie je už talianskym občanom – udelili mu občianstvo v zrýchlenom procese, len aby mu zachránili život. (L: Boh to Talianom pripočte k dobru za 3. svetovej aj občianskej vojny, že nezomrú všetci) Za záchranu burcuje aj predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani ako aj poľský prezident Andrzej Duda. V dnešnom videopríspevku sa konečne vyjadril aj zástupca Slovenska v Europarlamente Miroslav Mikolášik, expert na bioetiku.
Sudca včerajšej žiadosti 24.4.2018 o stopnutie procesu ukončovania života Alfieho a o jeho uvoľnenie z nemocnice a následný prevoz do Talianska nevyhovel, umožnil len prevoz dieťaťa domov, kde očakáva, že umrie v priebehu 10 dní. Rodičia sa obávajú, že Alfie zomrie na vyhladovanie a smädom, keďže za vyše 24 hodín, odkedy je odpojený od prístrojov, mu bolo poskytnuté len minimum tekutín. L: Podmientkou bolo, čo museli rodičia podpísať s nemocnicou a prečítať verejnosti www.hlavnespravy.sk/…/1387300 Avšak nestihli odvoz domov, nemocnica zariadila predčasnú smrť smädom (žízní). alfie zomrel
ľubica likes this.
Vered Lavan likes this.
ľubica
Vered Lavan likes this.
ľubica
Anthony Hayden, sudca, ktorý tvrdohlavo už mesiace každým pojednávaním odsudzuje malého Alfieho Evansa na smrť, je hlavným podporovateľom homosexuálneho rodičovstva v právnickom svete a tiež aktivistom za eutanáziu. Proti Alfiemu a jeho rodičom evidentne rozhoduje s predsudkami voči prolife. Už teraz je jasné, že celé je to ideologický boj založený nie na vede ale na boji proti kresťanom a proti …More
Anthony Hayden, sudca, ktorý tvrdohlavo už mesiace každým pojednávaním odsudzuje malého Alfieho Evansa na smrť, je hlavným podporovateľom homosexuálneho rodičovstva v právnickom svete a tiež aktivistom za eutanáziu. Proti Alfiemu a jeho rodičom evidentne rozhoduje s predsudkami voči prolife. Už teraz je jasné, že celé je to ideologický boj založený nie na vede ale na boji proti kresťanom a proti životu ako takému. Od Eltona Johna, ktorý si prenajíma maternice chudobných žien a “kupuje” deti až po Anthonyho Haydena, ktorý deti odsudzuje na smrť, je len malý krôčik.

Paradoxne Hayden všade pri deťoch a osobách, ktoré potrebujú citlivý medicínsky zásah, cituje občianske slobody a jeho kľúčovým heslom je “najlepší záujem dieťaťa/osoby.” Hayden je okrem toho považovaný za “experta na rodinné právo a práva detí”.

Sudca Anthony Hayden je členom LGBTI skupiny The Bar Lesbian and Gay Group (BLAGG) a hlavným spoluautorom knihy, ktorá propaguje homosexuálne vzťahy a považuje takéto vzťahy za vhodné prostredie pre uplatňovanie práv detí – teda ich výchovu. Stránka asociácie BLAGG sa tým ani netají a uvádza tohto sudcu kráľovského dvora ako svojho člena.

Spomínaná kniha s názvom Children and Same Sex Families (Deti a homosexuálne rodiny) je právnickou brožúrkou zaoberajúcou sa homorodičovstvom, adopciou, detskými právami, atď. Má byť príručkou pre tých, ktorí sú poradcami a podporujú homosexuálne rodiny.

V prefácii Hayden píše, že kniha sa venuje “večne vyvíjajúcemu sa konceptu rodiny”.

“Teraz sme opatrnejší s naším jazykom, obzvlášť vo svetle legislatívy rovnosti, ktorá zabezpečí férovejšiu spoločnosť v budúcnosti a v takejto spoločnosti sa legálne možnosti pre deti rozšíria, a budú centrom právneho procesu.”, píše veľmi rafinovane Hayden. Rozširovanie práv pre gejov nazýva rozšírovaním práv pre deti. Neznie to priam lákavo?

Kresťanské právne centrum (CLC), ktorého právnici zastupujú malého Alfieho a jeho rodičov, stojí v opozícii morálneho spektra, ktoré predstavuje Hayden. Odmietajú propagovanie homosexuality a berú to ako útok na rodinu. Píšu: “Milujúci zväzok medzi jedným mužom a jednou ženou je normálnym, Bohom daným kontextom pre deti, v ktorom sa majú rodiť a vyrastať”, píše sa na webstránke CLC. “Táto črta manželského života odjakživa čelila útokom. Rozvody, homosexualita a transexualizmus sú tri najväčšie výzvy pre rodinu v dnešnej spoločnosti.”

Po tom, čo malý Alfie nezomrel po odňatí ventilácie a bol schopný dýchať sám, rodičia a právnici znova apelovali na súd s nádejou, že ten svoje rozhodnutie zmení a umožní prevoz dieťaťa do talianskej nemocnice, ktorá je na jeho prijatie pripravená, dokonca prevoz a náklady liečby by boli zabezpečené zo strany rodičov. Taliani apelovali tiež argumentom, že malý Alfie je už talianskym občanom – udelili mu občianstvo v zrýchlenom procese, len aby mu zachránili život. Za záchranu burcuje aj predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani ako aj poľský prezident Andrzej Duda. V dnešnom videopríspevku sa konečne vyjadril aj zástupca Slovenska v Europarlamente Miroslav Mikolášik, expert na bioetiku.

Sudca včerajšej žiadosti 24.4.2018 o stopnutie procesu ukončovania života Alfieho a o jeho uvoľnenie z nemocnice a následný prevoz do Talianska nevyhovel, umožnil len prevoz dieťaťa domov, kde očakáva, že umrie v priebehu 10 dní. Rodičia sa obávajú, že Alfie zomrie na vyhladovanie a smädom, keďže za vyše 24 hodín, odkedy je odpojený od prístrojov, mu bolo poskytnuté len minimum tekutín.

Konzervatívni bioetici sú postojom tohto sudcu šokovaní. Jeho irónia je zvýraznená v jeho včerajších slovách, kedy povedal: “Toto je posledná kapitola tohto výnimočného dieťaťa” a požiadal právnych zástupcov rodiny, aby o Alfiem nehovorili ako o “ľudskej bytosti”. Podľa neho sú to len “emotívne slová”.

Medzitým Alfie ďalej dýcha (občas len potrebuje podporu dodaním väčšieho množstva kyslíka, no pľúca mu fungujú, so svojimi rodičmi komunikuje, reaguje na nich a dokázateľne nie je mozgovo mŕtvy) a zomkol stovky tisíc ľudí po celom svete. Na sociálnych sieťach sa šíria výzvy ako “nadýchni sa za Alfieho” a výzvy na modlitby za jeho záchranu.
Libor Halik likes this.