Language
menhir

Spása je z víry

Kdo uvěří a bude pokřtěn, bude zachráněn. Kdo neuvěří, bude odsouzen. (Mk 16:16) 17Tato znamení budou doprovázet ty, kteří uvěří: V mém jménu budou vyhánět démony, budou mluvit novými jazyky, …
menhir
Ježíš od nás vyžaduje skutky víry:
31Hledejte však jeho království, a toto vám bude přidáno. 32Neboj se, malé stádečko, neboť vašemu Otci se zalíbilo dát vám království. 33Prodejte svůj majetek a dejte almužnu. Udělejte si měšce, které nevetšejí, nevyčerpatelný poklad v nebesích, kde nepřichází zloděj ani neničí mol. 34Neboť kde je váš poklad, tam bude i vaše srdce.“ (Lk 12:31-34)
Ježíš chce, … More
miňocraft
V Cirkvi Svätej boli vždy verní svätí,ktorí pripomínali že bez živej viery sú všetky skutky mŕtve,vrátane siahodlhých pobožností,ďalekých pútí na sväté miesta.Všetko potrebné pre spásu človeka už urobil Ježiš Kristus a človek to má vierou prijať,že jeho hriech bol zničený na kríži.Preto aj prví kresťania boli radostní a plní Ducha Svätého,ale medzi nimi rýchlo začal úradovať satan cez určité … More
menhir
Velmi trefné od Solinadzlato. Vystihla podstatu skutků, které vycházejí z víry.

sulnadzlato před 9 hodinami
Jakub to píše hezky.Víra má skutky,jinak to není vira. Ale to samý psal náš Menhirek. Víra to je dar od Boha. Když dar dostanem,tak ho užíváme. To sou skutky z víry. Máš nohy, tak chodíš. Když máš nohy a nechodíš,jako bys je měla mrtvý. To je mrtvá víra bez skutků. Kapišto?
menhir
Ježíš říká: Kdo uvěří a bude pokřtěn, bude zachráněn. Kdo neuvěří, bude odsouzen. (Mk 16:16)
Ježíš vyjmenoval znamení, která budou doprovázet ty, kteří skutečně uvěří. (nahoře v článku) Světští lidé tato znamení nemají. Jsou nevěřící.
menhir
Názorů světských lidí si nemusíme všímat. Pro nás je důležité, co říká Ježíš. Jenom v jednom jménu je spása.
menhir
Jedno tělo (Kristus), jedna duše, jedno srdce a všechno společné.
Tak je tomu v Kristově církvi až podnes.
menhir
Všichni vyznavači skutků by se mohli zamyslet sami nad sebou, zda-li jim nějaký skutek nechybí. Ve Skutcích svatých apoštolů se píše o těch, kteří skutečně věří a proto se podle toho chovají.
menhir včera

Všichni, kdo uvěřili, byli jednoho srdce a jedné duše a nikdo neříkal o ničem, co měl, že je to jeho vlastní, nýbrž měli všechno společné. (Sk 4:32)
Tak je tomu až podnes v Kristově Církvi.More
miňocraft
Zachariáš 2,12 :
Lebo kto sa vás dotýka,dotýka sa zrenice môjho oka.

Ak by Tiso a jemu podobní čítali viac Božie Slovo,nemuseli by dopadnúť tak ako dopadli.
apredsasatoci
@henta len ci je to tak, ze je to tak, vies?!
apredsasatoci
@henta to si ta nesmiem pohnevat.
dufam, ze sa potom budes za mna - terezku/zdenku u nasho Pana modlit.
tisa si este nastuduj. mohlo by sa stat, ze by v nebi nechcel pri tebe stat. byt na jeho mieste, by som sa necudovala.
apredsasatoci
@henta chod citat Bozie Slovo! nech sa aj z teba farizej nestane.
apredsasatoci
@henta evka, alicka je farizej jak tram. ale urcite nebud na nu zla. ze ma zatvrdnute srdce, nemoze za to. to Boh urobil. pre jej neveru. preco? pre prazdne reci sa do neba nechodi......ale Bohu je vsetko mozne. byt na alickinom miesto vsadim na slzy pokania.
apredsasatoci
neviem o tom, ze by v Biblii stalo: zavidis? to bude asi nieco nove, ekumenicke.
strom poznas podla ovocia. tvoje ovocie podporujuce tvoju "zivu" vieru evidentne vidiet na Matke Cirkvi, ktoru samozrejme tak strasne milujes. tomu sa hovori SKUTKY.
apredsasatoci
to ta Bozie Slovo pichy. nie ja.
ale opat k veci: nie skutky podľa Mojžišovho zákona nás ospravedlňujú, ale viera a milosť Božia. naše ospravedlnenie závisí predovšetkým na Božej milosti a nie na našich zásluhách aby sa nikto nechválili.

ked uz Bozie Slovo nepoznate, co s vami?! ale ako Ho mozete poznat, ked Ho necitate. vy nemusite! vy najnovsie latincite.
apredsasatoci
42 A predsa aj mnohí poprední muži uverili v neho, ale pre farizejov sa nepriznali k tomu, aby ich nevylúčili zo synagógy, 43 lebo ľudskú slávu mali radšej ako slávu Božiu.

skutky sucasneho farizeja je dnesna rkc. tym by som sa velmi nechvalila.
Přítel
Jediný spasitelný skutek je Kristova oběť na kříži. Lidé budou spasení vírou v Krista.
apredsasatoci
pytam sa? je clovek spaseny skrze skutky? nech je ano ano a nie nie.

skutky su dokaz! dokaz coho? dokaz viery!
menhir
Všichni, kdo uvěřili, byli jednoho srdce a jedné duše a nikdo neříkal o ničem, co měl, že je to jeho vlastní, nýbrž měli všechno společné. (Sk 4:32)
Tak je tomu až podnes v Kristově Církvi.
Pokud je tomu v nějakém spolku jinak, obelhávají tam sami sebe.