Škandál: Zneuctilo KDH Drážovský kostolík v Nitre na vlastnú eurokampaň?

Slovensko je v šoku. Na internete sa objavilo video a fotografie ako jedna z najstarších pamiatok katolíckej Cirkvi na Slovensku bola zabalená do obrovskej modrej handry, ktorá mala asi symbolizovať …More
Slovensko je v šoku. Na internete sa objavilo video a fotografie ako jedna z najstarších pamiatok katolíckej Cirkvi na Slovensku bola zabalená do obrovskej modrej handry, ktorá mala asi symbolizovať vlajku Európskej únie, ale nespĺňa charakteristiku regulárnej zástavy.
Autorom tohto nápadu podľa všetkého je podľa médií Alojz Hlina, ktorý na internete ľudí vyzval, či “by mu vedeli pomôcť s dronom v Nitre, pretože sa tam bude natáčať a potrebujú niekoho s umeleckým citom.” Alojz Hlina pred tým zverejnil fotografické zábery, ako splavuje rieky na Slovensku na plti s veľkou európskou zástavou.
Člen KDH Alojz Přidal zabalenie Drážovského kostolíka v Nitre nazval “nechutným” a neverí, že by takéhoto zneuctenia bol Hlina schopný. “Viem, že Hlina chcel zafarbiť Dunaj resp. jeho časť na modro, ale tomuto neverím,” uviedol Přidal.
KDH sa vyznačuje najdrahšou kampaňou v eurovoľbách, ktorá presahuje 240 000 EUR. Predstavitelia KDH sa v nej preslávili, že behajú po slovenských horách s nápisom …More
Vydá KBS stanovisko k zneucteniu Drážovského kostola v predvolebnej kampani KDH k voľbám do parlamentu EÚ? Alebo sa vyjadrujú výhradne a iba k jednej politickej strane?
Nemám k tomuto žádné informace, není to jen fakenews a nějaká počítačová grafika? Copak by si vážně někdo dovolil tento krásný kostelík zabalit do plachty?
Ano, teď jsem zjistil, že vážně dovolil: www.hlavnydennik.sk/…/zneuctenie-kost… To je neskutečné.......................