Language
32 1 212
Stylita

Boží slovo na den 8.11. A.D. 2018

Slova svatého evangelia podle Lukáše. K Ježíšovi přicházeli samí celníci a hříšníci, aby ho slyšeli. Farizeové a učitelé Zákona mezi sebou reptali: „Přijímá hříšníky a jí s nimi!“ Pověděl jim tedy …
henta
`Radujte se se mnou, protože jsem našla stříbrnou minci, kterou jsem ztratila.' Právě tak, říkám vám, mají radost Boží andělé nad jedním hříšníkem, který se obrátil.
Slyšeli jsme Slovo Boží-
Chvála Tobě Kriste!
apredsasatoci
ked sa obratil sv. augustin povedal: privela som hovoril!
dalila
apredsasatoci a ja som si furt myslela, že nikto ma nechápe:-)
snažím sa, ale moje myšlienky sú niekedy divne usporiadané, lebo stačí, že vynechám jeden sled myšlienok, a už to vyzerá ináč.
apredsasatoci
@dalila deti? podla tvojej teorie by ciganky boli najvacsie odbornicky.

ps: tam neboli len deti. ale aj knazi, pady, dlzka zivota....jednym slovom zvytocne otazky. ako pisem, si roztekana. nekoncentrovana. milion tem zacnes, ani jednu nedokoncis.
dalila
apredsasatoci to máš pravdu. A vezmem rady k srdcu
apredsasatoci
@dalila clovek moze byt tichy a v srdci mat blen.

:D si motak. neviem ci ma vobec citas a ak ma citas, tak nepozorne. ak takto nepozorne citas Bozie Slovo, niet divu, ze Ho nevies pouzivat.

chce to koncetraciu. na moj vkus si privelmi rozekana, povrchna...
dalila
apredsasatoci :-) joj zase sa to skončilo tak ako vždy. Ale dúfam, že moje ja zomrie skôr ako ja :-)
a Tvoje deti - len som sa pýtala, lebo ak dám príklad z rodičovstva, tak ten kto ich nemá, nemusí vždy pochopiť,
POŽEHNANÝ VEČER
apredsasatoci
@dalila naprv si riesila, ci mam deti. potom knazov. svoje pady. a teraz ci tu budes este na svete. ja hovorim: zbytocne otazky!!! kasli na moje deti! kasli na knazov! kasli na svoje pady! Pan Boh zaplat, ze ich vidis (su aj taki, co svoje pady nevidia), kasli na to, ci sa do zajtra dozijes! vyzbroj sa TRPEZLIVOSTOU! trpezlivostou sa vyzbrojis iba trpezlivostou.

sa tesim, ze mas doma kopu knih. … More
dalila
apredsasatoci vidíš, a všetci omne hovoria, že som tichá a takďalej, nesmelá bláá
s málo ľuďmi môžem hovoriť o viere, aj keď sme tuná fest rozdielni, ale tak čo, každý má svoju časť poznania.
A neviem čo si myslela, že ma chváliš za manžela, nie žeby som mala na neho niečo, čo mám :-) nieee, to som dala príklad.
A môže byť svätý egoizmus, no a zase sme na tom opačne, lebo mám také presvedčenie, … More
apredsasatoci
@dalila milujes samotu, ticho.............mam pocit, ze si dost ukecana. ale neboj ja mam tiez svoje, cim sa nechvalim. nie je podstatne, ze nie sme dokonali, ale ze makame na tom, aby sme dokonali boli. dielnasj.blogspot.com/…/milujme-samotu-…

aby som ja bola dokonala v nedokonalosti! nie niekto iny. o ineho sa stara Boh. tu ide o Spasu. tu je povoleny Svaty egoizmus.
dalila
apredsasatoci nevravím, že nemáš pravdu. Kníh mám habadej. Že čo je najväčšou prekážkou k svätosti? No ja sama. Tu ma vykrúti, tu padnem, tak a teraz to je správne si pomyslím, a ak to prejde, chytám sa za hlavu, oj Bože chráň ma od mňa samej.
By som chcela raz so sv. Pavlom povedať, už nežijem ja, ale žije vo mne Kristus a na konci života, dobrý boj som bojoval,... vieru zachoval. Ale to musím … More
apredsasatoci
@dalila ak citas Bibliu, a evidentne je to pre teba mrtva litera (nic v zlom) nieco je zle. a to si musis vyriesit sama. to je tvoja uloha. napriklad k Biblii sa odporucaju citat dalsie knihy svatych, ktore este viac pre nas obycajnych ludi otvaruju dvere k Bohu, k Boziemu Slovu.

co si tyka kydania na manzela, to ta chvalim.
dalila
jáááj a seba riešim furt, neviem niekedy či Boh plače či smeje sa nado mnou, čo to dokazujem
dalila
apredsasatoci no riešim, lebo čo by sme si bez nich počali. A ak oni budú svätí aj my budeme. Niekto sa modlí za pokoj, niekto za Dušičky, ja za kňazov
apredsasatoci
dalsia vec: naco riesis knazov? momentalne po svete chodi 7 milard ludi. to chces kazdeho riesit? seba si uz vyriesila? Boh sa o kazdeho postara. samozrejme, ked ma niekto zaujem, treba urcite evanjelizovat.
dalila
apredsasatoci Sv. Písmo čítam. A toto naozaj neviem rozlíšiť kedy sa súdi a kedy dáva do Svetla. Ako som už spomínala, u mňa je dávanie do Svetla, ak riešim vec u konkrétneho človeka, resp. keď potrebujem pre druhých dať poučenie. čo mi pomôže, alebo tomu človeku, že napr. budem na manžela kydať po celej dedine, všade s kým budem hovoriť. A hoci by som mala pravdu, jemu a ani mne to nepomôže
apredsasatoci
@dalila nic nie je zle co pises, lenze... ty sa musis na veci pozerat Triezvo a Pravdivo!!! cez Bozie okuliare. tvoje ruzove ti nepomozu! prave naopak. priklad: podobentvo o 10 pannach. poznas? 5 sa nerozdelilo s olejom. ty povies: ake su zle. nepodelili sa. ja hovorim, ano nepodelili sa. lenze tu nejde o fazulky. tu ide o spasu. keby sa podelili, tak su zatratene. rozumies konecne?

a kde robis … More
dalila
Samson1 :-) a ja vravím, aby sme sa neprestávali modliť, lebo hoc je zvrhnutý a porazený, ešte stále vedie bitku o naše duše.
apredsasatoci
@Samson1 uz sa mozete prestat modlit za zvrnutie satana, lebo satan je uz davno zvrhnuty a porazeny. tesis sa?
dalila
apredsasatoci
prepáč, ale u mňa to nie je úcta volať niekoho satanom
Boh miluje nekonečne každého, hoci si myslíme o ňom že je či satan, či čo, dáva mu šancu do jeho posledného výdychu, viem, opakujem sa, ale dovnútra nevidíme, nevidím okolnosti, ktoré človeka viedli k niečomu. A áno, nie som dokonalá, viem okomentovať, ale naozaj, na to, či ten človek robí správne vie iba Boh. Na sebe som …
More
Samson1
No a já si Satana tak ctim, že sa modlím k sv. Michaelu archandělu, aby ho se zlými Duchy svrhl do propasti pekelné. U nás se to modlí po mši svaté.
apredsasatoci
@dalila ja si ctim aj satana. to vsak neznamena, ze na nim pobezim do pekla, len pretoze si to praje. takze, ja si furt ctim!
dalila
mike084 ctiť si musíš furt myslím, hoc sa Ti zdá zlý
dalila
Veriaci ľud, chceš výhru Christa? Praješ si rozšírenie jeho kráľovstva v dušiach? Chceš záchranu a spásu svojej vlastnej duše i svojho potomstva?
Nuž uvedom si!
Nikdy to nedosiahneš, keď sa nenaučíš svojich kňazov ctiť a na slovo ich poslúchať vo veciach viery a mravov.
... úryvok z knihy od mike084
Zedad
Ano, vůbec všecko to považuji za škodu ve srovnání s oním nesmírně cenným poznáním Krista Ježíše, svého Pána.
apredsasatoci
@mike084 knihu zdielam. dobra volba. dik.
apredsasatoci
@henta a hlavne anjeli nemaju telo, vies?
henta
Potomstvo Abraháma, jeho služebníka,
synové Jakuba, jeho vyvoleného!
Hospodin sám je náš Bůh,
po celé zemi platí jeho rozhodnutí
.

Amen!
henta
„Přijímá hříšníky a jí s nimi!“

O čem jim asi vyprávěl, že
se obrátili? Jistě mluvil tak,
aby je obrátil k sobě.,čili
k Bohu.
henta
Asi jako zdejší poslouchají, vědí co mají dělat,
ale nečiní. Ne poslouchali ,ale naplnili vůli Boží.
Popletové.:-)Andělé POSLECHLI, nepitvořmike084
slovenštinu-poláku!
mike084

ktoré boli stvorené na to, aby poslúchali Božiu vôľu.
Stylita
Denní liturgie (Cyklus - B)
m.liturgie.cz/misal/06mezidobi/31_04.htm

1. čtení:
Čtení z listu svatého apoštola Pavla Filipanům.
Bratři! Správně obřezaní jsme my, protože sloužíme Bohu způsobem vnitřním, hledáme svou chloubu v Kristu Ježíši a nespoléháme se na ty vnější věci, ačkoli já bych se mohl spoléhat i na ně. Myslí-li někdo jiný, že se může spoléhat na ty věci vnější, já bych to mohl tím … More