olo13jcb
191.9K

Ks. Sowa: “Nie czuję się dyskryminowany decyzją w sprawie Telewizji Trwam”

Decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie Telewizji Trwam nie można traktować jako antykatolickiej – mówi portalowi Fronda.pl ks. Kazimierz Sowa, szef Religia TV w rozmowie z Jarosławem …
alanowa
Polska widziana oczami "Religii TV"
www.facebook.com/permalink.php.
alica32
Wygląda na to, że ks. Kazimierz Sowa to reprezentant biskupów.
Czyżby zastępca ks Bonieckiego?
Zosia.m
Ks. Sowa to żaden autorytet, jak dla mnie to zwyczajny sprzedawczyk a nie prawdziwy ksiądz. Boże chroń przed takimi indywiduami. Liberał i tyle. Czy udało mu się nawrócić jakieś dusze zabłąkane? Bardzo wątpliwe. No cóż ku radości szatana. Módlmy się o jego nawrócenie i jemu podobnych
+ + +
Cytat dnia: ,,- Ja też jestem konserwatywnym katolikiem i nie czuję się dyskryminowany.,,

:)
podochrona
I prosze jaki zadowolony z siebie
olo13jcb
@alanowa 100/10 !!!
alanowa
"Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"
Inka
No coz, ma swoja Religiatv -wiec mysli ze sie konkurencji pozbyl..
Radek33
Jakby nie RM i TV Trwam Kościół polski już dawno konałby jak na zachodzie
Radek33
Konserwatywny katolik chodzący do tvn-u, ciekawe
olo13jcb
Komentarze 1000/10

*
“Ksiądz” Sowa?
Zwyczajny bydlak w sutannie, chorobliwie zazdrosny o sukcesy RM i TV Trwam. Sam zmarnował wiele milionów, jakie otrzymał na rozruch TV PULS, która miała być katolicka.

**
“A nie mógłby jakiś biskup zakazać tej libertyńskiej sowie udawanie księdza…?
Radek33
co może powiedzieć człowiek który nienawidzi Radia Maryja?wstyd mi za niego
alanowa
ks.Sowa działa zgodnie z hasłem abp Michalika "Jezus prowadzi nas do Judaizmu"
Radek33
Judasz
olo13jcb
Takie tam rodzinne związki...

1.
Koligacje rodzinne i kościelno-polityczne w Małopolsce to specjalność nie tylko “Don Stanislao”, ale także innych liderów “kościoła łagiewnickiego” związanych z kardynałem. W ubiegłym roku marszałkiem województwa małopolskiego został radny wojewódzki Platformy Marek Sowa. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To …More
Takie tam rodzinne związki...

1.
Koligacje rodzinne i kościelno-polityczne w Małopolsce to specjalność nie tylko “Don Stanislao”, ale także innych liderów “kościoła łagiewnickiego” związanych z kardynałem. W ubiegłym roku marszałkiem województwa małopolskiego został radny wojewódzki Platformy Marek Sowa. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To młodszy brat ks. Kazimierza Sowy z diecezji krakowskiej, szefa telewizji Religia.tv i publicysty “Tygodnika Powszechnego”, czyli mediów należących do ITI, posiadacza hołubiącej Platformę stacji TVN (o czym z zadowoleniem otwarcie mówił podczas kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego reżyser Andrzej Wajda). Zresztą w TVN ks. Sowa jest stałym przedstawicielem tzw. kościoła otwartego i nierzadko daje wyraz swojej niechęci np. do Radia Maryja.

2.Rodzinne powiązania

Ireneusz Raś i ks. Dariusz Raś
Ireneusz Raś jest posłem Platformy Obywatelskiej, szefem małopolskiej PO, a także starszym bratem ks. Dariusza Rasia, sekretarza kardynała Stanisława Dziwisza. Bracia mają duży wpływ na kontakty kardynała ze światem polityki, czego efektem są partyjne rekolekcje działaczy PO łączone z audiencją u kardynała. Pierwsze takie rekolekcje odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, od czego wzięło nazwę pojęcie “kościoła łagiewnickiego”.

Andrzej Dziwisz
Kolejnym politykiem związanym z metropolitą krakowskim jest Andrzej Dziwisz. Jest on bratankiem kardynała Dziwisza, wójtem Raby Wyżnej – oczywiście z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Barbara Dziwisz
W polityce zaistniała jako radna województwa małopolskiego, oczywiście z Platformy Obywatelskiej. Jest bratanicą kardynała Dziwisza. Obecnie kandyduje do Sejmu z list PO.

Paweł Pitera
Kardynał Dziwisz dał wyraźny sygnał Polakom, że to on jest spadkobiercą spuścizny po Janie Pawle II. Stało się to w chwili wydania wspomnień o tytule “Świadectwo” i nakręceniu na ich podstawie filmu. Produkcja ekranowa nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaufanie i wiele godzin spędzonych przez krakowskiego hierarchę z reżyserem Pawłem Piterą, mężem minister Julii Pitery. Oczywiście nie trzeba dodawać, że minister Julia jest czołowym politykiem Platformy.
olo13jcb
A gdzie koloratka drogi księże!?!?!?!?

Ks. Piotr bez niej nie ruszy się poza pustelnię

Ze specjalną dedykacją dla ks.Sowy:

Cejrowski o koloratkach
---------------------------------------------------
i kilka celnych komentarzy:

Fragment z Wikipedii: Od 1990 związany z mediami. Współpracuje jako publicysta z tytułami prasowymi: Tygodnikiem Powszechnym, Gazetą Wyborczą, Życiem …More
A gdzie koloratka drogi księże!?!?!?!?

Ks. Piotr bez niej nie ruszy się poza pustelnię

Ze specjalną dedykacją dla ks.Sowy:

Cejrowski o koloratkach
---------------------------------------------------
i kilka celnych komentarzy:

Fragment z Wikipedii: Od 1990 związany z mediami. Współpracuje jako publicysta z tytułami prasowymi: Tygodnikiem Powszechnym, Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy, Wprost i Newsweekiem Polska.

Tu trzeba dodać że Religia TV jest z platformy N, po za tym jest też w programach publicystycznych gdzie opinia tego Księdza na zadane tematy tych programów odpowiada tej platformie i jej kierownictwu. Szczęść Boże takiej ewangelizacji.

Ks Sowa często skandalicznie wypowiada się na temat wiary i Kościoła. Chroń nas Panie Boże przed takimi ….księżmi….potrzeba dużo modlitwy o jego nawrócenie…..

Od pewnego czasu obserwuję występy tego księdza w tvn-owskich “hitach” i zastanawiam się, czy zdaje sobie z tego sprawę, ze powinien służyć Bogu i Kosciołowi a nie tvn-owi. Czy ten pan nie jest typem “księdza – modernisty”, który ma poglądy dalekie od Kościoła??? Wystarczy spojrzeć i zapytać, gdzie ma strój duchowny? Przykro patrzeć a jeszcze bardziej słuchać …..

-Nic dodać nic ująć..
alanowa
..mirek.nowyekran.pl/post/24473,kard-dziwisz-mnie-nie-zdziwi-gdy-nie-suspensuje-ks-sowy..Czy ksiądz Natanek nie mógłby wziąć przykładu z księdza Sowy. Ks. Sowa to wzór dla młodych kapłanów ,miły ,przyjemny,na luziku ,zawsze uśmiechnięty ,wie z kim trzymać ...z biskupem za pan brat. A z księdzem Piotrem to same kłopoty biskupi mają..
alanowa
Widzimy na zdjęciu wzór konserwatywnego księdza katolickiego .."A nie brakuje księdzu TV Trwam na tym Multipleksie?
- Nie oglądam tej telewizji. Tak jak nie oglądam kanałów z teledyskami.." Księdz oglada programy prowadzone przez swoich przyjaciół ,Monię olejnik ,kubę wojewódzkiego..a nie jakąś Trwam TV