BLOKOWANE ! ZAKAZANE KAZANIE ks. bpa Meringa na POLSKA pod KRZYZEM" 14.09.2019 audio

www.diecezja.wloclawek.pl /zakazane ? kazanie na stronie diecezji wloclawskiej w "audioteka"/.... posluchaj i przemysl... 14-15 wrzesnia2019 Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem".…More
www.diecezja.wloclawek.pl
/zakazane ? kazanie na stronie diecezji wloclawskiej w "audioteka"/.... posluchaj i przemysl...
14-15 wrzesnia2019
Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
Biskup Wiesław Mering, ordynariusz włocławski powiedział Polskiemu Radiu, że tak liczne zgromadzenie pokazuje moc wiary Polaków .
Na placu lotniska 14 wrzesnia 2019 modliły się tysiące osób.
Organizatorami "Polski pod Krzyżem" były diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. "Różaniec do granic" i "Wielką pokutę". Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" to wypełnienie testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku". Główne uroczystości odbyły się na lotnisku pod Włocławkiem. Akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem" odbyła się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. Były one w …More
Piotr2000
Dziekuje Agnus za informacje...
Dla jakichs powodow ja sam nie moglem odsluchac na gloria.tv.
Cokolwiek. Sluchajmy tego biskupa, bo po Bozemu mowi..
Piotr2000
Cos dziwnego sie dzieje... Szatan wklada swoje 3 grosze...
Widze, ze jest problem z odtworzeniem.
Jesli ktos moze to prosze isc do strony diecezji wloclawskiej www.diecezja.wloclawek.pl/pl,audio2,bp_me…
i "sciagnac" audio nagranie homilii. Jest w dolnej czesci strony pod subfolderem "audioteka".
piotr2019
8 stycznia 2016 bp Mering napisal "kilka waznych slow" Martinowi Schulzowi, prezydentowi europejskiego parlamentu, z jedynie majacej racje NACJI i "czerwonemu bratu",socjalisty:

W związku z kolejnymi głosami napływającymi z Unii Europejskiej, a dotyczącymi sytuacji w Polsce, diecezja włocławska opublikowała list datowany na 15 grudnia 2015 r.
Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem …More
8 stycznia 2016 bp Mering napisal "kilka waznych slow" Martinowi Schulzowi, prezydentowi europejskiego parlamentu, z jedynie majacej racje NACJI i "czerwonemu bratu",socjalisty:

W związku z kolejnymi głosami napływającymi z Unii Europejskiej, a dotyczącymi sytuacji w Polsce, diecezja włocławska opublikowała list datowany na 15 grudnia 2015 r.
Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem Pańską opinię o “zamachu stanu” w Polsce.
Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan: żyję w mojej Ojczyźnie już 70 lat; zapewniam Pana, że wybory Pana Prezydenta i nowego Rządu w Polsce nie są dowodem braku demokracji. Wybory ukazały, że większość zwykłych obywateli mojego kraju chce zmiany.
Problem w tym, że ci, którzy mieli dotąd władzę, na tej decyzji tracą; nie chcą się zatem poddać werdyktowi wyborów i wykorzystują dla swoich interesów także Parlament Europejski.
Parlament, pod Pańskim kierownictwem, zajęty jest na pewno bardzo ważnymi sprawami, m.in. długością płomienia świec i ilością wody w spłuczce.
Nie ma dziś w Brukseli polityków wysokiej klasy, czyli ludzi poszukujących dobra wspólnego społeczeństw tworzących Unię Europejską. Poprawność polityczna idąca w parze z małostkowością nie sprzyja mądrości. Szkoda, że – jak to kiedyś mówił pan Chirac – także “Pan stracił okazję, by siedzieć cicho”.
Wiem, że nie zmieni Pan swego stanowiska i Polaków nie przeprosi. Trzeba wielkości, by uznać swój błąd.
Dlatego w “zimowe święta” (tak przecież nazywacie Boże Narodzenie) życzę Panu rozwagi, mądrości i wyobraźni.
piotr2019 likes this.
Nigdzie ! Doslownie NIGDZIE ! nie znalazlem nagrania tego kazania. NIGDZIE nie znalazlem pelnego tekstu tego kazania !
Jedynie dostepnymi sa wyrwane zdania....
ktoz jak Bog1 likes this.
Biskup Mering to jeden z tych nielicznych nieugietych PASTERZY.
Piotr2000
Warto posluchac...a Radio Maryja, ktore mialo swoista wylacznosc na transmisje blokuje... przynajmniej na zagranice...
Piotr2000 likes this.