04:55

Chrystus Król !

O jakże zgubną zuchwałością i żałosną głupotą jest każda próba ograniczania władzy królewskiej Chrystusa w świecie! Przecież Jemu bezwzględnie i bezwarunkowo należy poddać wszystko, seksu ani …More
O jakże zgubną zuchwałością i żałosną głupotą jest każda próba ograniczania władzy królewskiej Chrystusa w świecie! Przecież Jemu bezwzględnie i bezwarunkowo należy poddać wszystko, seksu ani polityki nie wyłączając..!
Z przykrością decyduję, że od tej pory, udostępniając jakiś filmik, nie będę zezwalał na dodawanie komentarzy. Spowodowane to jest notorycznym pojawianiem się niekończących się i nazbyt często niewybrednych polemik, nadto niemądrymi pretensjami do mnie, że na coś tam zezwalam, jak gdybym nie miał ciekawszych zajęć niż śledzenie całymi dniami owych żałosnych kłótni... Mówi się: trudno!
mistrzo and 6 more users like this.
mistrzo likes this.
Bogusława41 likes this.
Klaudiusz likes this.
jarcysss likes this.
olo13jcb likes this.
baka
12listopad2010-Aniol Stroz Polski: Polacy, nabierzcie odwagi w wasze serca i dawajcie swiadectwo waszej wiary, ktora zakorzeniona jest w tradycji. Oddawajcie przyszlosc waszej ojczyzny Krolowi narodow przez Niepokalane Rece waszej Matki i Krolowej. Nie ustawajcie na modlitwie, poniewaz przez Rozaniec, przez wasze ofiary stajecie sie coraz silniejsi w walce przeciwko wrogom wewnetrznym i …More
12listopad2010-Aniol Stroz Polski: Polacy, nabierzcie odwagi w wasze serca i dawajcie swiadectwo waszej wiary, ktora zakorzeniona jest w tradycji. Oddawajcie przyszlosc waszej ojczyzny Krolowi narodow przez Niepokalane Rece waszej Matki i Krolowej. Nie ustawajcie na modlitwie, poniewaz przez Rozaniec, przez wasze ofiary stajecie sie coraz silniejsi w walce przeciwko wrogom wewnetrznym i zewnetrznym waszego narodu.
12luty2012- Jesli bedziecie z odwaga stawali po stronie prawdy i bronili Chwaly Boskiego syna, jesli wytrwacie do konca przy krzyzu-Maryja odniesie po raz kolejny, z wasza pomoca, zwyciestwo, a Duch Swiety odnowi oblicze tej ziemi. Bog, Honor, Ojczyzna !!!
tahamata
Prawdziwy katolik nie jest obojętny na zło, niezależnie od tego kto tego zła dokonuje.
jadwiska
Kroluj nam Chryste , Zawsze i Wszędzie! ! !
Inquisitor
Jesteśmy pewni, że nasze spostrzeżenia, dla których natchnieniem jest to, co słyszymy z ust pasterzy i wiernych, znajdą odzew w ojcowskim sercu Waszej Świątobliwości, zawsze pełnym głębokiej troski o duchowe potrzeby dzieci Kościoła. Jeśli jakieś prawo okazuje się szkodliwe, to poddani, dla których dobra się je stanowi, mają prawo – a nawet obowiązek – prosić prawodawcę, z synowską ufnością, o …More
Jesteśmy pewni, że nasze spostrzeżenia, dla których natchnieniem jest to, co słyszymy z ust pasterzy i wiernych, znajdą odzew w ojcowskim sercu Waszej Świątobliwości, zawsze pełnym głębokiej troski o duchowe potrzeby dzieci Kościoła. Jeśli jakieś prawo okazuje się szkodliwe, to poddani, dla których dobra się je stanowi, mają prawo – a nawet obowiązek – prosić prawodawcę, z synowską ufnością, o jego odwołanie.
Inquisitor
Nie wydaje się, by argumenty natury duszpasterskiej, do których odwoływano się dla uzasadnienia tak poważnego zerwania, były dostateczne, nawet jeśli uznać, że wolno je przeciwstawiać argumentom doktrynalnym. W Novus Ordo Missae pojawia się tyle nowości, zaś z drugiej strony, tyle rzeczy odwiecznych zostaje zepchniętych na dalszy plan lub przesuniętych na inne miejsce – jeśli zostało dla nich …More
Nie wydaje się, by argumenty natury duszpasterskiej, do których odwoływano się dla uzasadnienia tak poważnego zerwania, były dostateczne, nawet jeśli uznać, że wolno je przeciwstawiać argumentom doktrynalnym. W Novus Ordo Missae pojawia się tyle nowości, zaś z drugiej strony, tyle rzeczy odwiecznych zostaje zepchniętych na dalszy plan lub przesuniętych na inne miejsce – jeśli zostało dla nich jeszcze jakieś miejsce – że grozi to, iż pewna wątpliwość, która wkrada się, niestety, do niektórych środowisk, wzmocni się i przerodzi w pewnik. Uważa się bowiem, że prawdy Wiary, wyznawane od zawsze przez wierny lud, można zmieniać lub pomijać milczeniem i nie będzie to zdradą świętego depozytu nauczania Kościoła, z którym wiara katolicka związana jest na zawsze. Ostatnie reformy stanowią wystarczający dowód na to, że nie da się wprowadzić nowych zmian w liturgii, nie powodując kompletnej dezorientacji u wiernych, którzy wyraźnie okazują, że są im one nieznośne i niezaprzeczalnie osłabiają ich wiarę. Przejawem tego wśród najlepszej części duchowieństwa jest dręcząca rozterka sumienia, czego niezliczone świadectwa napływają do nas codziennie.
4 more comments from Inquisitor
Inquisitor
Jak dostatecznie udowadnia załączona krótka analiza krytyczna, będąca dziełem grupy doborowych teologów, liturgistów i duszpasterzy, Novus Ordo Missae – biorąc pod uwagę elementy nowe i podatne na rozmaite interpretacje, ukryte lub zawarte w sposób domyślny – tak w całości, jak w szczegółach, wyraźnie oddala się od katolickiej teologii Mszy św., sformułowanej na XX sesji Soboru Trydenckiego. …More
Jak dostatecznie udowadnia załączona krótka analiza krytyczna, będąca dziełem grupy doborowych teologów, liturgistów i duszpasterzy, Novus Ordo Missae – biorąc pod uwagę elementy nowe i podatne na rozmaite interpretacje, ukryte lub zawarte w sposób domyślny – tak w całości, jak w szczegółach, wyraźnie oddala się od katolickiej teologii Mszy św., sformułowanej na XX sesji Soboru Trydenckiego. Ustalając raz na zawsze kanony rytu, Sobór ten wzniósł zaporę nie do pokonania przeciw wszelkim herezjom atakującym integralność tajemnicy Eucharystii.
Inquisitor
Ojcze Święty!
Po przeanalizowaniu, we współpracy z innymi teologami, Novus Ordo Missae, który został przygotowany przez ekspertów Komisji ds. Wcielenia Konstytucji o Liturgii, po modlitwie i długim namyśle, czujemy się w obowiązku wobec Boga i Waszej Świątobliwości zakomunikować następujące spostrzeżenia:
Inquisitor
Jeszcze raz, aby dotarło: proszę sobie wejść i przeczytać Krótką analizę krytyczną Novus Ordo Missae - kard. Ottavianiego, kard. Bacciego.
Inquisitor
Sparafrazuję Pana Józka: dla każdego heretycka zdrowa, katolicka liturgia wydaje się herezją.
Teresa45

Króluj nam Chryste!!! Bóg zapłać X. Romanie!!!
Ks. Roman Adam Kneblewski likes this.
Abiel Ariel likes this.
danutadubiel
Ks. Roman Adam Kneblewski 2014-11-22 12:37:57
O jakże zgubną zuchwałością i żałosną głupotą jest każda próba ograniczania władzy królewskiej Chrystusa w świecie! Przecież Jemu bezwzględnie i bezwarunkowo należy poddać wszystko, seksu ani polityki nie wyłączając..!
------------------------------------------------------------------------------------------
I bardzo słusznie Ksiądz tutaj prawi. I …More
Ks. Roman Adam Kneblewski 2014-11-22 12:37:57
O jakże zgubną zuchwałością i żałosną głupotą jest każda próba ograniczania władzy królewskiej Chrystusa w świecie! Przecież Jemu bezwzględnie i bezwarunkowo należy poddać wszystko, seksu ani polityki nie wyłączając..!
------------------------------------------------------------------------------------------
I bardzo słusznie Ksiądz tutaj prawi. I tę prawdę trzeba wyłuszczać sto razy na dobę. Może wreszcie Biskupi, politycy i wierni zrozumieją, że bez Chrystusa NIC nie możemy uczynić.
Skutki życia BEZ Panowania Chrystusa Króla widzimy nie tylko w naszym kraju, ale także w świecie – OPŁAKANE SKUTKI !!!
Chrystus Król nie ma być sługą, jak sugerowali swego czasu pewni Biskupi w swoim liście…
Chrystus Król MUSI być obwołany Królem wszystkich narodów i basta!
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat.
Jeszcze raz namawiam do wysłuchania wykładów z II kongresu Dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla.

Deo gratias Księże Romanie za odważne głoszenie prawdy.
wojownikChrystusa
Kroluj nam Chryste , ZAWSZE I WSZEDZIE ! ! !
wojownikChrystusa likes this.
Inquisitor
Bóg zapłać Xiędzu za odpowiedź.
kubana103
Bóg zapłać !!!.
KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!.
Ks. Roman Adam Kneblewski likes this.
Voytek
Wciąż za mało jest głosów kapłanów otwarcie popierających potrzebę społecznego panowania Jezusa Chrystusa . Króluj nam Chryste , zawsze i wszędzie !!!
Ks. Roman Adam Kneblewski likes this.
Oczywiście to kazanie wygłosiłem w Święto Chrystusa Króla, czyli w niedzielę 26 X A.D. 2014.
Inquisitor
Też, ale chodzi o Uroczystość Chrystusa Króla, gdzie na Mszy są przytaczane teksty liturgiczne i modlitwy, gdzie podkreślona jest wszechwładza Boga. I ta Uroczystość jest obchodzona w ostatnią niedzielę października, tak, jak Pius XI ustanowił w Quas Primas. Uroczystość Chrystusa Króla jutro obchodzą moderniści.
Inquisitor
REGNA NOBIS CHRISTE! SEMPER ET UBIQUE!
malgorzata__13
Dobrze że ustanowiono to święto w Kościele,zwłaszcza dziś gdy szaleje socjaldemokracja dobrze jest pomyśleć że istnieje Najwyższy Prawodawca i Zbawiciel o kochającym Sercu.
Sąd Ostateczny kojarzy mi się z książką "Osoba i czyn" kard Wojtyły,w której omawiał doniosłość i wagę uczynków będących najgłębszym przejawem osoby ludzkiej.
Rafał_Ovile likes this.
mkatana
Gdy Chrystus Król z wyżyn tronu swego na Golgocie obejmował swe panowanie nad światem i narodami, obejmował je wśród głuchego pomruku tłumu, który dyszał niezadowoleniem, bluźnierstwem i nienawiścią ku swemu królowi.

I oto fale nienawiści i niezadowolenia idą poprzez wieki; kodeks Chrystusowy, przyjęty przez wiernych poddanych Chrystusa-Króla, dla wielu jest przedmiotem zgorszenia, bluźnierstw…More
Gdy Chrystus Król z wyżyn tronu swego na Golgocie obejmował swe panowanie nad światem i narodami, obejmował je wśród głuchego pomruku tłumu, który dyszał niezadowoleniem, bluźnierstwem i nienawiścią ku swemu królowi.

I oto fale nienawiści i niezadowolenia idą poprzez wieki; kodeks Chrystusowy, przyjęty przez wiernych poddanych Chrystusa-Króla, dla wielu jest przedmiotem zgorszenia, bluźnierstwa i nienawiści; bo świat innym chce się rządzić kodeksem, innym prawem, prawem pychy, swawoli, nadużywania wolności; prawo Chrystusowe krępuje go, nakłada więzy pożądliwościom, zmusza do pokory i wstrzemięźliwości, ścieśnia szeroką drogę uciech i radości.
Slawek likes this.
Slawek


Pojęcie intronizacji w najlepszy sposób wyjaśnia sam o. Mateo:
Intronizacja jest to oficjalne i społeczne uznanie najwyższej władzy Serca Jezusowego nad daną rodziną chrześcijańską. Uznanie to winno być potwierdzone, uzewnętrznione i utrwalone poprzez uroczyste umieszczenie obrazu Serca Bożego na najgodniejszym miejscu w domu. Uroczystości tej …More


Pojęcie intronizacji w najlepszy sposób wyjaśnia sam o. Mateo:
Intronizacja jest to oficjalne i społeczne uznanie najwyższej władzy Serca Jezusowego nad daną rodziną chrześcijańską. Uznanie to winno być potwierdzone, uzewnętrznione i utrwalone poprzez uroczyste umieszczenie obrazu Serca Bożego na najgodniejszym miejscu w domu. Uroczystości tej towarzyszy akt poświęcenia.
On sam, Bóg miłosierdzia, powiedział, iż będąc źródłem wszelkich błogosławieństw, rozleje je obficie wszędzie tam, gdzie obraz Jego Serca będzie wystawiony jako przedmiot czci i miłości. Powiedział również: Będę panował wbrew moim wrogom oraz wszystkim, którzy Memu panowaniu będą się sprzeciwiać. Intronizacja zatem nie jest niczym innym, jak doskonałym urzeczywistnieniem wszystkich żądań Najświętszego Serca, wyrażonych w Paray-le-Monial oraz wszystkich obietnic, towarzyszących tym żądaniom. Powiadam: wszystkich żądań, gdyż najwyższym celem całego apostolstwa intronizacji jest uświęcenie rodziny. Rodzina jako podstawowa komórka społeczna ma być pierwszym, żywym tronem Króla Miłości. Chcąc przeobrazić i ponownie ocalić świat, trzeba sprawić, aby Boże przyjście na ziemię trwało nieprzerwanie, aby Emmanuel, Jezus Ewangelii, mieszkał i królował wśród nas. Aby to osiągnąć, trzeba zdobyć społeczeństwo począwszy od jego podstaw, słowem, trzeba odnowić rodzinę chrześcijańską. Rodzina, to niejako sprawdzian wartości i tężyzny narodu. Ile warta rodzina, tyle wart naród.”
Słowo Wcielone rozpoczęło Odkupienie świata w Nazarecie, na łonie Najświętszej Rodziny. Stąd WNIOSEK , że jeśli społeczeństwa chcą dostąpić odkupienia muszą powrócić do Nazaretu. Oglądaliśmy straszliwe obrazy spustoszenia i ruiny świątyń po działaniach wojennych. Widok był wstrząsający. Otóż zrujnowanie rodziny chrześcijańskiej jest złem o wiele większym... Rodzina jest świątynią świątyń. Świata nie ocalą wspaniałe, z granitu wzniesione kościoły, lecz tylko Nazaret, czyli prawdziwie chrześcijańskie rodziny. To rzecz całkiem zrozumiała. Rodzina jest źródłem życia, jest pierwszą szkołą dziecka. Jeśli to źródło życia narodowego jest zatrute, wówczas naród zginie. I dlatego pragniemy zaszczepić w rodzinach wiarę i miłość Serca Bożego. Gdy Chrystusa zaszczepimy w korzenie, wnet całe drzewo stanie się Chrystusowym. W intronizacji Zbawiciel przychodzi upomnieć się o swoje miejsce w rodzinie, jak niegdyś, pod wieczór, w czasie swych apostolskich wędrówek przybywał w gościnę do Betanii. Przychodzi i upomina się o miejsce zaszczytne, bo jest Królem, i powinien panować w każdej rodzinie, by w ten sposób zapanować wnet nad ludzką społecznością; upomina się o miejsce poufne, zażyłe, bo jest Przyjacielem, który pragnie panować Sercem i Miłością. Intronizacja zatem - to Emmanuel, to Jezus Ewangeliczny, mieszkający i żyjący wśród nas.”
Istotę intronizacji w doskonały sposób oddaje już sama nazwa dzieła.„Intronizacja" znaczy bowiem dosłownie: wprowadzenie kogoś na tron, obranie go za króla, za panującego. Z tego powodu trudno było WYBRAĆ lepszą nazwę, jak intronizacja. Ten wyraz rzeczywiście doskonale określa ceremonię zewnętrzną, wskazuje cel tej ceremonii i już samym brzmieniem budzi ideę tronu, rzeczywistego panowania. Intronizować Serce Jezusa w rodzinie, to znaczy oświadczyć, że nasz Pan Jezus Chrystus będzie w niej Królem, że od niej będzie odbierał jako Król cześć i uszanowanie, że wszyscy członkowie rodziny będą Mu doskonale posłuszni. „On żąda tego od nas - pisał o. Mateo -albowiem ma do tego bezwzględne prawo, jako Bóg i jako Zbawiciel. Żąda On tego od nas jako pociechy dla Swego Boskiego Serca. Żąda On tego od nas, bo chce czynić nam dobrze; przecież nikt nie miłuje nas więcej od Niego”
Chrystus jest Królem miłości i - jak Sam to oświadczył św. Małgorzacie Marii -chce, aby Jego Serce, to jest miłość Jego panowała nad światem i rządziła nim. Serce - to symbol miłości. Miłość Serca Jezusowego chce panować nad jednostkami, rodzinami, narodami i państwami, aby nas uczynić szczęśliwymi już tu na ziemi. Ta królewskość miłości jest - jak pisał o. Mateo w okólniku z 27 grudnia 1917 r. - treścią całego dzieła.
Zasady, na których opiera się dzieło Intronizacji można sprowadzić do pięciu następujących:
1. Jezus Chrystus jest Królem zarówno osoby, jak rodziny i społeczeństwa, stąd: królewskość Jezusa Chrystusa. Królewskość Jezusa Chrystusa
2. Jezus Chrystus jest Królem przez Swoją miłość, stąd: królewskość Najświętszego Serca. Królewskość Najświętszego Serca Jezusa
3. Ta królewskość jest dziś powszechnie wzgardzona i znieważona, stąd: królewskość odrzucona. Królewskość nieuznana
4. Intronizacja jest doskonałym środkiem naprawienia tych zniewag i przywrócenia najwyższych praw Najświętszego Serca, stąd: królewskość uznana i przywrócona. Królewskość uznana i przywrócona
5. Ta praktyka jest całkowitym wypełnieniem wszystkich żądań Najświętszego Serca, objawionych św. Małgorzacie Marii, stąd: królewskość upragniona i wymagana przez Najświętsze Serce. Królewskość upragniona i wymagana przez Najświętsze Serce Jezusa


Intronizacja Najświętszego Serca Jezusa w ujęciu jego założyciela
Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa w ujęciu jego założyciela - o. Mateo Crawley-Boevey SSCC