03:37
Samson1
1196

Část projevu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara na půdě sídla OSN v New Y...

Část projevu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara na půdě sídla OSN v New Yorku. Na rozdíl od Grety ale zkritizoval organizaci z jiného úhlu pohledu. Podle Bolsonara momentálně celosvětově v kultu…More
Část projevu brazilského prezidenta Jaira Bolsonara na půdě sídla OSN v New Yorku.
Na rozdíl od Grety ale zkritizoval organizaci z jiného úhlu pohledu.
Podle Bolsonara momentálně celosvětově v kultuře, akademii a médiích dominují ideologie, které místo usilování o objektivní pravdu rozvrací základy lidské existence jako biologická identita nebo rodina.
Prezident připomněl, že se stal terčem útoku nožem během volební kampaně a odsoudil materializaci a ideologizaci společenské atmosféry.
Zdůraznil zároveň, že OSN nesmí vymazávat národy a jejich suverenitu a musí fungovat na bázi spolupráce suverénních národů, nikoli soužit globálním zájmům.
Bývalý armádní důstojník s pověstí nezkorumpovatelného silně konzervativního politika Bolsonaro představuje brazilskou verzi "trumpovské" vzpoury davů a jeho cíle v Brazílii se kromě ochrany tradičních hodnot týkají také privatizace, snižování daní, vedení protikorupčního boje, zastavení veřejných dotací aktivistickým skupinám, podpory těžebního …More
Samson1
V této věci se zhoduje s postojem Ruska a jako součást BRIC Zdůraznil zároveň, že OSN nesmí vymazávat národy a jejich suverenitu a musí fungovat na bázi spolupráce suverénních národů, nikoli soužit globálním zájmům.
Kde samozřejmě platí tradiční hodnota rodiny.
Samson1 likes this.