Bractwo Piusa X się poddaje

Okręgi niemiecki i amerykański Bractwa Piusa X są pierwszymi, którzy ogłaszają zawieszenie wszystkich Mszy św. Za nimi pójdzie więcej okręgów. Ojciec Jürgen Wegner, przełożony okręgu USA, powiedział,…
borgan
Taką odwagę daje lefebrycka msza: www.piusx.org.pl/komunikaty/2020/80
elbow
Mogę zaświadczyć że Bractwo św. Piusa X się nie poddaje. Błogosławionego Wielkiego Tygodnia wszystkim wiernym katolikom życzę a masonom, ich animatorom i poplecznikom - nieekologicznego,tradycyjnego nawrócenia. Króluj nam Chryste!
MementoMori+++
Świat w tym światowe rządy nie są od tego aby dyktować czy można chodzić do kościoła czy nie. Chrześcijanin ma byz znakiem sprzeciwu dla świata. Duchowny czy chrześcijanin który jest ślepo posłuszny, degraduje się do roli zwierzęcia czy maszyny. Posłuszeństwo powinno być rozumne, zasadne i mieć cel. Świat przeredefiniowal pojęcie pokory w który coraz większą część ludzi kościoła wierzy. Świat …More
Świat w tym światowe rządy nie są od tego aby dyktować czy można chodzić do kościoła czy nie. Chrześcijanin ma byz znakiem sprzeciwu dla świata. Duchowny czy chrześcijanin który jest ślepo posłuszny, degraduje się do roli zwierzęcia czy maszyny. Posłuszeństwo powinno być rozumne, zasadne i mieć cel. Świat przeredefiniowal pojęcie pokory w który coraz większą część ludzi kościoła wierzy. Świat wymaga aby ludzie kościoła byli pokorni na ich zasadach aby katolicy zgadzali się na wszystko, aby nie bronili siebie, aby lizali im stopy. A to nie jest pokora, bo pokora rodzi męstwo i odwagę i bierze się z bojazni Bożej a nie ludzkiej. Upadek wiary jest porażający. Ci którzy powinni pierwsi mówić NIE sami spychają się do narożnika, a przecież wierzący w Boga powinni mieć świadomość że świat został stworzony przez Boga dla nich aby Boga wysławiać, i nikomu nie muszą być posłuszni prócz Bogu
Quas Primas
Który z was, krytykujących Bractwo wsparł ich finansowo?
Oni nie dostaną milionów od kacz-prezesa tak jak O. Rydzyk.
Cały czas kładą im kłody pod nogi i jeszcze teraz dobijają!
Gdzie jest ten drań, który swego czasu wstawiał na glorię łgarstwa, że niby Bractwo ma wsparcie od masonów?
No.... @Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !, jak to jest?
W kryzysie masoni nie dają im wsparcia???
Posoborowe absurdy
I w Bractwie PX są zaprzańcy.
Quas Primas
Wsparłeś ich finansowo, że tak łatwo ci przychodzi krytyka?
Rafał_Ovile
1. Nie należy obwiniać duchowieństwa za decyzje władz cywilnych. To władze cywilne ponoszą główny ciężar winy i odpowiedzialność za złamanie prawa Bożego, konkordatów, konstytucji itp. oraz nieproporcjonalne i niesprawiedliwe ograniczenia na skutek występującej grypy sezonowej.
2. Ponieważ Franciszek, za którego modli się większość hierarchów - członków Kościoła , dostosował się do decyzji władz …More
1. Nie należy obwiniać duchowieństwa za decyzje władz cywilnych. To władze cywilne ponoszą główny ciężar winy i odpowiedzialność za złamanie prawa Bożego, konkordatów, konstytucji itp. oraz nieproporcjonalne i niesprawiedliwe ograniczenia na skutek występującej grypy sezonowej.
2. Ponieważ Franciszek, za którego modli się większość hierarchów - członków Kościoła , dostosował się do decyzji władz cywilnych i odizolował to wszyscy hierarchowie poszli w posłuszeństwie za nim. To jest konsekwencja odrzucenia i nieposłuszeństwa wobec papieża Benedykta XVI oraz brak modlitwy za niego.
3. Ponieważ wszyscy podporządkowali się władzom cywilnym idąc za Franciszkiem bez sprzeciwu jakiegokolwiek aktywnego hierarchy(prócz emerytowanych Abp. Lengi i Bp. Gracidy) to księża na dole w posłuszeństwie wykonują przepisy cywilne. Szczególnie w krajach gdzie są zakazane Msze Święte.
4. Bractwo Piusa X uważa za papieża Franciszka czego potwierdzeniem jest ostatnie publiczne przywołanie jego imienia na końcu Aktu poświęcenia Polski NSNMP.

Jeśli to już nie koniec obecnego świata to może będzie jeszcze czas na refleksję i dialog. Natomiast całą sprawę polecam analizować na podstawie prawdziwej przesłanki z wyciąganiem logicznych wniosków przyczynowo-skutkowych.

Niestety, kto modli się z heretykami ten staje się heretykiem.
elbow
"Ponieważ wszyscy podporządkowali się władzom cywilnym idąc za Franciszkiem bez sprzeciwu jakiegokolwiek aktywnego hierarchy(prócz emerytowanych Abp. Lengi i Bp. Gracidy) to księża na dole w posłuszeństwie wykonują przepisy cywilne"
---

Bardzo to wszystko uproszczone. Znana mi jest inna rzeczywistość niż ta "oficjalna", którą tu przedstawiono. Dziękuję wszystkim Księżom, którzy w tym trudnym …More
"Ponieważ wszyscy podporządkowali się władzom cywilnym idąc za Franciszkiem bez sprzeciwu jakiegokolwiek aktywnego hierarchy(prócz emerytowanych Abp. Lengi i Bp. Gracidy) to księża na dole w posłuszeństwie wykonują przepisy cywilne"
---

Bardzo to wszystko uproszczone. Znana mi jest inna rzeczywistość niż ta "oficjalna", którą tu przedstawiono. Dziękuję wszystkim Księżom, którzy w tym trudnym czasie dali mi możliwość uczestnictwa w Sakramentach Świętych, Mszy a nawet zwyczajowym poświęceniu pokarmów na stół wielkanocny. Ich działania i zasługi są znane Panu a mam nadzieję przyjdzie czas że opowiedzą o nich i annały świętego Kościoła.
Rafał_Ovile
elbow komentować publicznie jest roztropne oficjalne stanowiska i jawne postawy. Media i społeczność informuje o udokumentowanych przypadkach interwencji służb pisowskich, karań Kapłanów i prześladowań wiernych celebrujących NO bez lęku o zeń wynikające konsekwencje. Zapewne jest czas zbierania zasług dla wszystkich Kapłanów i wiernych na dołach, którzy nie stosują się do anty-Bożych zakazów. …More
elbow komentować publicznie jest roztropne oficjalne stanowiska i jawne postawy. Media i społeczność informuje o udokumentowanych przypadkach interwencji służb pisowskich, karań Kapłanów i prześladowań wiernych celebrujących NO bez lęku o zeń wynikające konsekwencje. Zapewne jest czas zbierania zasług dla wszystkich Kapłanów i wiernych na dołach, którzy nie stosują się do anty-Bożych zakazów. Komentarz bardziej dotyczy postawy hierarchii i akcentuje główny ciężar winy na władze. Natomiast czy dla chrześcijan za Nerona byłoby do pomyślenia chować się przed służbami katolickiego rządu, którego większość katolików wybierała (również członków FSSPX)? Czy zaryzykowanie ekskomuniki przez Abp. Lefebrve działałącego jawnie przeciw dużo większej presji papieża Jana Pawła II jakoś nie kontrastuje aktualnemu działaniu władz przychylnemu Franciszkowi, który upaństwawia KK i aktualnie jest publicznie kontestowany jako papież? Może to kwestia coraz bardziej postępującego rozmiękczenia naszych pokoleń...
elbow
@Rafał_Ovile
"przed służbami katolickiego rządu, którego większość katolików wybierała"
---
To chyba ma być sarkazm?
elbow
"Czy zaryzykowanie ekskomuniki przez Abp. Lefebrve działałącego jawnie przeciw dużo większej presji papieża Jana Pawła II jakoś nie kontrastuje aktualnemu działaniu władz przychylnemu Franciszkowi"
---
Prawda jest taka że abp Lefebvre przez długi czas usiłował porozumieć się z JPII decyzję o święceniach podjął dopiero gdy mając podeszły wiek i chorobę nowotworową doszedł do wniosku że Watykan …More
"Czy zaryzykowanie ekskomuniki przez Abp. Lefebrve działałącego jawnie przeciw dużo większej presji papieża Jana Pawła II jakoś nie kontrastuje aktualnemu działaniu władz przychylnemu Franciszkowi"
---
Prawda jest taka że abp Lefebvre przez długi czas usiłował porozumieć się z JPII decyzję o święceniach podjął dopiero gdy mając podeszły wiek i chorobę nowotworową doszedł do wniosku że Watykan gra na czas i go zwodzi obietnicą biskupa dla Bractwa. Że były to nie pozbawione podstaw obawy widać po dalszych losach FSSP.
Mark0S
Zaprzańcy!
elbow
Mam nadzieję że pójdziesz po rozum do głowy i odwołasz to oszczerstwo.
Weronika-S.
Zdrada!!! Czas ze wszech stron usłany zdrajcami. Słyszałam jak w MN ks. Stehlin skrytykował Ks. Prof. Guza, chwalił możliwość kontaktu telefonicznego z kapłanem, czyli jakby umniejszył wartości Mszy Świętej, których też nie będą odprawiać. Mnie gatki telefonicznej z nimi nie potrzebne. Szatan pewnie i do nich się uśmiecha, uwierzyli w korona wirusa i chcąc chronić ciała starszych, a dusze ich …More
Zdrada!!! Czas ze wszech stron usłany zdrajcami. Słyszałam jak w MN ks. Stehlin skrytykował Ks. Prof. Guza, chwalił możliwość kontaktu telefonicznego z kapłanem, czyli jakby umniejszył wartości Mszy Świętej, których też nie będą odprawiać. Mnie gatki telefonicznej z nimi nie potrzebne. Szatan pewnie i do nich się uśmiecha, uwierzyli w korona wirusa i chcąc chronić ciała starszych, a dusze ich mniej ważne... Więc nie ma mocnych, chyba że ,,przeganiani,, z kościołów katolicy.
pmichal
Bp Williamson wiedział co robi. Bractwo zamierza, zdaje się, być takim skansenem dla mających pewne upodobania estetyczne w Tradycji... Ile tam jednak autentycznej wiary jest? To jest pytanie. Każdy niech se odpowie na nie..
pmichal
Tego nie wiem. W każdym bądź razie każdy kapłan, który naraża się władzy i sprawuje Mszę dla większej ilości osób zasługuje na szacunek, a nie połajanki w stylu: niepotrzebna bohaterszczyzna...
Rafał_Ovile
Pytanie ilu z tradycyjnych świeckich (fsspx, indult, sede itp.) wybierało w demonkratycznych wyborach władze cywilne (n.p. w Polsce pis) i nie stawiło czynnego oporu Franciszkowi, który poddał KK pod prawo cywilne, a teraz przerzucją winę na szeregowych Księży za gwałcenie prawa Bożego przez całą wierchuszkę? KK ma naturę hierarchicznej strukrtury (patrz komentarz powyżej).
Rafał_Ovile
absconditus+ naruszając i negując w praktyce prawo kanoniczne. Egzemplifikacją powyższego może być przychylność / aprobata dla wyciągania konsekwencji wobec Księży na podstawie prawa cywilnego. (n.p. Kardynał Pell jest aresztowany na podstawie sfingowanego procesu) A ostatnio poddanie się epidemiologicznym przepisom cywilnym jako wzorca dla całego KK.
3 more comments from Rafał_Ovile
Rafał_Ovile
absconditus+ na podstawie jakiego prawa zostały zakazane / zredukowane liczebnie Msze? A Franciszek wszedł w świat wirtualny?
Rafał_Ovile
absconditus+ a czy Ty coś wypiłeś?
Rafał_Ovile
absconditus+ po oranżadzie nie zadaje się pytań wskazujących na brak oglądu rzeczywistości. No chyba, że to permanentny defekt poznawczy...