Norbert35
51883

Niedługo zmiany w polskim episkopacie

Niedługo zmiany w polskim episkopacie W ciągu kolejnych dwunastu miesięcy siedmiu biskupów kierujących diecezjami oraz sześciu biskupów pomocniczych osiągnie wiek emerytalny. Arcybiskup Józef …
gloria24
Norbert35
BN 2013-09-18 18:56:24

Mam nadzieje że będą tak wspaniali jak poprzedni Biskupi
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Jeśli nie będziesz się modlił za przyszłych Biskupów, to będą tacy jak piszesz.
Ale jeśli pomodlisz się, to mogą być bardziej święci i dokonać w Polsce Intronizacji Jezusa Chrystusa, na Króla naszej Ojczyzny.
BN

Mam nadzieje że będą tak wspaniali jak poprzedni Biskupi
michasia likes this.
michasia
Procedury związane z nominacjami biskupimi toczą się w watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. To tam nuncjusz apostolski po konsultacjach z episkopatem Polski wysyła tzw. terno, czyli nazwiska trzech kandydatów na biskupa. Watykańscy urzędnicy prowadzą jeszcze swoje wewnętrzne postępowanie sprawdzające i wybranego kandydata przedstawiają papieżowi. Bardzo często zdarza się tak, że wszyscy są …More
Procedury związane z nominacjami biskupimi toczą się w watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. To tam nuncjusz apostolski po konsultacjach z episkopatem Polski wysyła tzw. terno, czyli nazwiska trzech kandydatów na biskupa. Watykańscy urzędnicy prowadzą jeszcze swoje wewnętrzne postępowanie sprawdzające i wybranego kandydata przedstawiają papieżowi. Bardzo często zdarza się tak, że wszyscy są odrzucani i nuncjusz musi ponownie przeprowadzać konsultacje. Jak podkreślają duchowni, sprawy kadrowe w Kościele stanowią tzw. sekret papieski. Ewentualny przeciek może, ale nie musi, przekreślić szanse kandydata. Ostateczną decyzję o nominacji biskupiej podejmuje jednak osobiście papież.
Norbert35
Zmiany personalne obejmą Kraków, Gniezno, Drohiczyn, Kielce, Legnicę i Bielsko-Białą.
Wśród duchownych, którzy mogą objąć polskie diecezje wymieniani są ks. prałat Stanisław Ptasznik oraz ks. Konrad Krajewski – duchowni pełniący służbę dla Stolicy Apostolskiej.