pp12.77
Tam nikt się nie nawraca ale jak widać jedna z dusz pragneła wyzwolenia co jest normalne podczas rozpaczy.Wielu tam pewnie krzyczy i marzy o wyzwoleniu wiedząc, że jest to nie możliwe.
bubu64
Jak można się nawracać w piekle?
bubu64
Świadectwo protestantki, a w tle ksiądz katolicki.
Ciekawe, że na portalu katolickim umieszczane są antykatolickie materiały.
bpr
W piśmie św jest coś o ogniu, to raczej jest ogień, a nie zimno :D
pp12.77
Mi też groziło kiedyś piekło z tym że dla mnie wyglądało ono inaczej : moja dusza znalazła się na najwyższym stopniu piekła, na zimnym kamieniu. Było mi bardzo zimno zamiast gorąco-jak powinno być w piekle,ale że moja dusza znajdowała się z dla od ognia i od szatana to było mi zimno a nad moją głową znajdował się czyściec. Na szczęście Bóg pozwolił mi wrócić i nidgy mu tego nie zapomnę:-)
pp12.77
Jak dla mnie wielu ludzi ma możliwość zobaczyć piekło bo świat już o nim zapomniał i nawet Kościół w niektórych miejscach na ziemi wprowadzając swoich wiernych w błąd. Nie sądzę aby szatan chciał żeby ludzie wiedzieli jakie cierpienie na nich czeka ale jak widać głoski o istnieniu piekła i męczarniach które tam występują pojawiają się coraz częściej. W żadnym stuleciu tylu z piekła nie wróciło …More
Jak dla mnie wielu ludzi ma możliwość zobaczyć piekło bo świat już o nim zapomniał i nawet Kościół w niektórych miejscach na ziemi wprowadzając swoich wiernych w błąd. Nie sądzę aby szatan chciał żeby ludzie wiedzieli jakie cierpienie na nich czeka ale jak widać głoski o istnieniu piekła i męczarniach które tam występują pojawiają się coraz częściej. W żadnym stuleciu tylu z piekła nie wróciło ale w końcu toczy się walka o 9 milirdów dusz które same się potępiają codziennie. Aż starch pomyśleć ile w tym momencie wpada do piekła i sprawia ból Jezusowi.
bpr
Szatan może dać nawet 80-90% prawdy, żeby tymi 10-20% nieprawdy zatruć serce i duszę człowieka. Trzeba być ostrożnym w objawianiach i takie rzeczy badać, z pomocą Kościoła. Ludzie nieumiejętni, nie obdarzeni darem rozeznawania, powinni słuchać się Kościoła Świętego.
pp12.77
Mi się wydaje że "brzuch piekła"="dno piekła" a słowa Jezusa "uspokój się" interpretuje jako miłość która rozrywała mu serce wiedząc że nie może tej duszy pomóc bo sama się potępiła. Sądzę że Jezus nigdy nie krzyczy na potępionych ale zawsze się zwraca do nich z miłlością bo Jest Miłością.
bpr
Trochę niezły pić, że Jezus mówi "uspokój się". Przecież wiadomo, że w piekle pokoju nie ma i nigdy nie będzie. Wygląda to trochę na nieprawdę.
bpr
Brzuch piekła to chyba pani dodała tę metaforę??? Choć nie przeczę że samo doświadczenie odczucia piekła mogło być ważne. Święta Faustyna miało takie doświadczenie i je opisała.