One page
vladinko0
721K

Na čo sú kríže po poliach?

Na čo sú kríže po poliach?More
Na čo sú kríže po poliach?
Peter(skala)
Hoki pred 1 hodinou
Aby bylo jasné hento. Kříže, pilíře i Boží muka jsem v určité době evidoval a udělal i veřejnou výstavku fotografií a psal články a o záchranu jednoho jsem se zasloužil po jeho devastaci. Chtělo to jen trochu běhání po kamenících a jednání s majitelem firmy na jehož pozemku to bylo. A nyní už deset let - stojí. Před několika týdny jsem motorovkou zrovna prořezával na několika …More
Hoki pred 1 hodinou
Aby bylo jasné hento. Kříže, pilíře i Boží muka jsem v určité době evidoval a udělal i veřejnou výstavku fotografií a psal články a o záchranu jednoho jsem se zasloužil po jeho devastaci. Chtělo to jen trochu běhání po kamenících a jednání s majitelem firmy na jehož pozemku to bylo. A nyní už deset let - stojí. Před několika týdny jsem motorovkou zrovna prořezával na několika místech zcela zarostlé kříže a sousoší, aby bylo opět v plné kráse. Stejně tak jsem jednal s památkovou péčí na záchraně jednoho, který je vychýlen a spadá do kulturních památek, což je plus, protože se na něj peníze mohou snáze najít z rozpočtu.

Velmi dobré svedectvo. Nech ťa žehná Pán nadalej+
Samson1
Šak je psáno hento: Pokud tito zmlknou, kamení bude mluvit. Řekl Ježíš. Jinak Marie, když pustnou kříže, spustnul lid a též to něco vyjadřuje, vydává němé svědectví, že.
Peter(skala) likes this.
Maria Dubovska
ludia sa v minulosti zrejme o tie kríže starali a tak nevznikol dojem že pustnú. keby tam ludia chodili aj dnes, ofukovali to, kosili okolo, nevznikli by tieto otázky. vždycky len v druhých sa hladá chyba. samozrejme samospráva to vníma jak problém a jej jediné riešenie je zbavit sa problémov. ale hladajte už niekedy aj u seba prosim vas.
pokorny
Kríže a pomníčky popri cestách su spomienky na tých, ktorí zahynuli, ale zaroveň aj pripomienkou pre tých, čo idú okolo, aby dávali väčší pozor. Nemusia nutne súvisieť s vierou. Možno je dôvod úplne jednoduchý. Mesto je zodpovedné za to, aby plochy, ktoré spravuje boli pokosenè. Keď sa kosí ručne, da sa vykâšať okolo krížov a pomníčkov, aj ked je to pracné. Keď majú na tu mechanizmus, auto, …More
Kríže a pomníčky popri cestách su spomienky na tých, ktorí zahynuli, ale zaroveň aj pripomienkou pre tých, čo idú okolo, aby dávali väčší pozor. Nemusia nutne súvisieť s vierou. Možno je dôvod úplne jednoduchý. Mesto je zodpovedné za to, aby plochy, ktoré spravuje boli pokosenè. Keď sa kosí ručne, da sa vykâšať okolo krížov a pomníčkov, aj ked je to pracné. Keď majú na tu mechanizmus, auto, ktoré ide po ceste a kosí priekopu, ide to ťažšie.
Peter(skala)
dyk pred 37 minútami
Treba sa pozrieť na to, kto je primátor Košíc a aké sú jeho hodnoty a potom to neprekvapí a tiež na to, že aj kresťania katolíci ho volili i napriek tomu, že jeho hodnotový pohľad na svet bol jasný a známy. Tu je vidieť, že ako nám záleží na tom, aby nás viedli ľudia, ktorí majú morálku niekde inde ako tento slobodomurár.

To máš tak, že aj u kresťanov najdeš zmýšľa…More
dyk pred 37 minútami
Treba sa pozrieť na to, kto je primátor Košíc a aké sú jeho hodnoty a potom to neprekvapí a tiež na to, že aj kresťania katolíci ho volili i napriek tomu, že jeho hodnotový pohľad na svet bol jasný a známy. Tu je vidieť, že ako nám záleží na tom, aby nás viedli ľudia, ktorí majú morálku niekde inde ako tento slobodomurár.

To máš tak, že aj u kresťanov najdeš zmýšľanie pre "vyšší princíp-zaujem", takže volia "menšie zlo". Prepadli zmýšlaniu tohto sveta a preto, ked boli volby prezidenta: radšej volili Fica ako Kisku, ale keby bol lepší kandidat, tak Fica by nevolili.
Aj Rašiho volili ako menšie zlo a preto je tam.
Tak dopadli všetky volby, kde demokracii dali prednosť pred Teokraciou
Klerici zvaluju vinu na laikov a laici na klerikov... biskupi sa boja zodpovednosti, tak radšej mlčia a preto tu mame stale vladu dosadených komoušov, či zapredaných...
dyk
Peter(skala) 2 hours ago
Dobre, že pišeš..si predstav, že v Košiciach chcu zrušiť križe pri cestach, ... Treba sa pozrieť na to, kto je primátor Košíc a aké sú jeho hodnoty a potom to neprekvapí a tiež na to, že aj kresťania katolíci ho volili i napriek tomu, že jeho hodnotový pohľad na svet bol jasný a známy. Tu je vidieť, že ako nám záleží na tom, aby nás viedli ľudia, ktorí majú morálku …More
Peter(skala) 2 hours ago
Dobre, že pišeš..si predstav, že v Košiciach chcu zrušiť križe pri cestach, ... Treba sa pozrieť na to, kto je primátor Košíc a aké sú jeho hodnoty a potom to neprekvapí a tiež na to, že aj kresťania katolíci ho volili i napriek tomu, že jeho hodnotový pohľad na svet bol jasný a známy. Tu je vidieť, že ako nám záleží na tom, aby nás viedli ľudia, ktorí majú morálku niekde inde ako tento slobodomurár.
julianaaaa likes this.
Peter(skala)
Dobre, že pišeš..si predstav, že v Košiciach chcu zrušiť križe pri cestach, ktore ludia postavili svojim zosnulým, čo zomreli pri autonehode.
.....ževraj zavadza a špati hlavne, že maju značenia obchodov na stlpoch a bilbordy
Peter(skala) likes this.