Language
00:45
6 3 1.7K
Wolnyczlowiek

Prezydent Elekt Andrzej Duda Ratuje Hostię

Andrzej Duda uczestniczył w obchodach Święta Dziękczynienia. Podczas przyjmowania Eucharystii w Świątyni Opatrzności Bożej, jednemu z gości wypadła hostia. Prezydent elekt przyklęknął, podniósł ją i … More
Libor Halik mentioned this post in Nový polský prezident zachránil eucharistického Krista odhozeného člověkem či větrem.
modernistae prohibere
Wielu po swojemu interpretuje to wydarzenie. Dołożę również swoje 3 grosze. Celebrans wypiera się Boga chowając krucyfiks za klapy marynarki. Budowla (wyciskarka cytryn) ponoć naszpikowana jest symboliką masońską a gdzie tu miejsce dla Boga? Upadła Przenajświętsza Hostia symbolizuje upadek tego stylu sprawowania dziedzictwa Kościoła Powszechnego, dziedzictwa które na każdym kroku jest niszczone … More
masada
Uroczystość w Wilanowie od paru lat przy budującym się wg mnie meczecie i mauzoleum ku pamięci, przypomina raczej zwykły festyn, nastawiony na zyski pieniężne a nie duchowe.
Taka jest prawda.
joshua23
@ZBM uważam,że należy niezwłocznie powołać komisję śledczą do zbadania tej sprawy.
Jest na tym portalu wielu wybitnych ekspertów i biegłych z zakresu kryminalistyki liturgicznej,którzy powinni przyjrzeć się całej tej sytuacji.
ZBM
Czy to była hostia przed konsekracją? Czy ktoś mógłby szczegółowo wyjaśnić ten wypadek porwania hostii lub Hostii św. przez wiatr? Jak to się stało, w jakim momencie liturgii i kto jest winny zaniedbania? Przecież nie można przejść nad tym wypadkiem do porządku dziennego. Co należy zrobić aby nigdy więcej nie dochodziło na Mszy św. do podobnych wypadków?
mkatana
Msza święta odbywała się na zewnątrz świątyni, jak widac. Podmuch wiatru porwał hostię. Tylko katolik o bardzo czułym i wrażliwym sercu na Boga, tak się zachowa. Widac prawdziwie katolickie wychowanie w domu rodzinnym. Tą postawą prezydent elekt zdobył dziś moją sympatię i wdzięcznośc.
Módlmy się za Niego, aby wypełnił Wolę Bożą w tym powołaniu ,na najwyższy urząd w naszej Ojczyźnie.
ZBM
Gdzie w świątyni Opatrzności Bożej są balaski? Dlaczego Hostia św. nie upadła na patenę? Dlaczego świątynia Opatrzności Bożej jest tak niebezpieczna dla Bożego Ciała?