Eštébacke maniere proti kňazom a veriacim pokračujú. Policajti pred kostolmi a zastrašovanie veriac…

Eštébacke maniere proti kňazom a veriacim pokračujú. Policajti pred kostolmi a zastrašovanie veriacich, ktorí chcú pristúpiť k sviatostiam. Snažia sa vzbudiť dojem, že ľudia v kostoloch sa správajú …More
Eštébacke maniere proti kňazom a veriacim pokračujú. Policajti pred kostolmi a zastrašovanie veriacich, ktorí chcú pristúpiť k sviatostiam. Snažia sa vzbudiť dojem, že ľudia v kostoloch sa správajú oveľa nedisciplinovanejšie ako v supermarketoch?
Vážená p. starostka obce Borová, Ing. Blanka Matovičová.
Prijmite úprimný pozdrav od farára farnosti Dlhá(pri Trnave), plk. v. v. ThMgr. Ignáca Juruša, do ktorej patrí aj obec Borová v ktorej ste Vy p. Matovičova, starostka.
Dovoľte mi, aby som Vám preposlal slová nášho trnavského arcibiskupa, Mons. Jána Oroscha, ktorý je aj Vaším arcibiskupom, ak sa považujete za kresťanku katolíčku.
Pred pár dňami som sa obrátil na Vás s prosbou o vyhlásenie dedinským rozhlasom na Borovej o možnosti prijatia sviatosti zmierenia, sv. spovede, pre tých veriacich, ktorí sa dobrovoľne prihlásia na určitý deň a hodinu pri zachovaní všetkých ochranných a zdravotných prostriedkov s tým, že na jednu hodinu sa prihlási najviac 12 záujemcov o sv. zmierenia; a to …More
ľubica
Praví pastieri idu v ustrety ovciam! kračaju!!! LEBO VELKA NOC JE o kráčaní!!! Je to BEH od hrobu k veriacim!!! Od bohostánku k dverám ovečiek ako Tu:Schlaue Priester überlisten Coronavirus-Messenverbot
dyk
Otec Arcibiskup Orosch:
youtu.be/_u3CfczsDxU
dyk
Čo sa týka trestu netrestu.
Ako chápať to, že Boh v SZ nechal Izraelský národ odviesť do otroctva? Bol to trest, alebo to bola snaha Boha priviesť neverný Izraelský národ späť k sebe? Boh je vždy ten istý a koná tak, že človek si môže už dopredu ujasniť ako bude Boh konať, keď bude kráčať vo svetle Jeho zákona a keď nebude. Boh je úplne priezračný v tomto smere. Každý sa budeme zodpovedať za …More
Čo sa týka trestu netrestu.
Ako chápať to, že Boh v SZ nechal Izraelský národ odviesť do otroctva? Bol to trest, alebo to bola snaha Boha priviesť neverný Izraelský národ späť k sebe? Boh je vždy ten istý a koná tak, že človek si môže už dopredu ujasniť ako bude Boh konať, keď bude kráčať vo svetle Jeho zákona a keď nebude. Boh je úplne priezračný v tomto smere. Každý sa budeme zodpovedať za svoje vlastné hriechy, ale vidíme, že Boh berie na zodpovednosť aj celý národ ako taký s dobrými a zlými členmi národa dokopy. V SZ je predsa napísané, že zlý budú niesť zodpovednosť aj za dobrých, ktorý budú trpieť popri tom, ako Boh bude napomínať, alebo trestať, zlých za ich skutky.
Veriaci človek to, čo sa deje teraz, prijme s pokorou tak, ako Kristus prijal s pokorou to, čo sa s ním dialo od zajatia až po smrť na kríži. Neprotestoval, nekričal, nebúril sa.
Ďakujem Bohu za to, že som až do tohto nešťastia mal možnosť chodiť na Sv. Omšu a prijímať Eucharistiu každý deň a týždenne pristupovať na Sv. Spoveď. Aj keď to nebolo vždy ideálne, ale len Boh vie, nakoľko mi to osoží teraz v tomto čase, keď nie z mojej viny nemám možnosť k týmto sviatostiam pristupovať. Teraz vidím, ako bolo dôležité sa zúčastňovať na "svadobnej hostine" vždy a každý deň, keď Ženích na ňu pozýval.
"Hľadajte Boha, kým sa dá nájsť", hovorí Božie Slovo, lebo príde čas, keď zošlem hlad a smäd na túto zem, ale nie hlad a smäd po chlebe a vode, ale po Božom Slove. Určite sa to nevzťahuje na túto dobu, tá ešte len príde, ale dá sa to aplikovať aj na túto ťažkú situáciu, ktorá nás prekvapila ako bolesti rodičku. Kto bol pripravený, ten môže byť v kľude a čakať na ženícha, ale kto nie, tak ... neviem čo :)
Nereptajme, ale prijmime situáciu takú, aká je ako aj Kristus prijal to, čo sa s ním dialo po celý život. Treba byť stále pripravený, lebo "nevieute ani dňa ani hodiny, kedy príde Pán vinice".
Evidentne nastávajú ťažké časy, o ktorých Panna Mária povedala; "Doba, o ktorej som vám hovorila, že príde, už je tu." Tu je to, na čo más pripravovali jej zjavenia a zjavenia jej Syna Ježiša Krista. Nepomôžeme si tým, že budeme ako sliepky kotkodákať keď nás niekto popreháňa :)
Bohu máme ďakovať za všetko a tak Mu ďakujme aj za túto ťažkú situáciu a nesťažujme sa. On vie lepšie ako my sami, ako sa cítime a bude na to reagovať. Nenechá nás samých na seba. Nebojte sa, ale vexmite Sv. Písmo do rúk a čítajte. Nedávno som tu písal, že II. VAT koncil povedal, že Eucharistia a Sväté Písmo, Božie Slovo, je jedno a to isté a preto, keď budete čítať Bibliu, tak to akoby ste Krista prijímali v Eucharistii. Hlavne kňazi by to mali teraz ľuďom pripomínať a vysvetľovať túto pravdu.

Pustite sa do toho a dôverujte Pánovi, že On sa o vás dokáže postarať v každom čase. Veď keď sa dokázal postarať o celý národ na púšti, tak to je pre vás málo? Dôverujte Pánovi a obdivujte Jeho zázraky, ktoré vykonal na zemi a aj tie, ktoré vykonal vo vašom osobnom živote.
Teraz je čas aj na modlitbu - Novéna odovzdanosti. Ježiš tam hovorí, že neexistuje silnejšia modlitba, ako je táto. V podstate to ani nie je modlitba, ale spôsob života, ktorý má kresťan žiť na tomto svete. Snažte sa ju aplikovať vo svojom živote tak, ako sa tam píše. Čítajte si ju, rozjímajte su, prežúvajte ju svojím rozumom a prehĺtajte ju svojou mysľou a životom, nech sa stane súčasťou vášho života a tým sa vy stanete súčasťou Boha. Úplna odovzdanosť do Božej Prozreteľnosti nech sa stane vaším spôsobom života a viery v Toho, ktorý vás stvoril, vykúpil a posväcuje v každej chvíli, keď Mu to dovolíte. Veď k tomu sa nás snaží priviesť Boh cez svojho Syna a Jeho Matku Máriu, Katolícku Cirkev, Bibliu, sviatosti, modlitbu, pokánie a skutky, ktoré koná v našom osobnom a verejnom živote, svedomie, ... Nebojme sa. Bude dobre, ale vieme tiež, že sa blíži čas, o ktorom Ježiš povedal, že: "Príde úzkosť, aká tu nebola a ani už potom nebude." A ta doba je tu a či sa budeme báť, alebo nie, tak to príde. Jednoducho je to tu. Nič s tým nespravíte.
Novéna odovzdanosti je v tejto chvíli veľmi dôležitá pre túto ťažkú situáciu v ktorej sa nachádza celé ľudstvo. Modlite sa ju, odporúčajte ju iným a premýšľajte o nej spolu so Svätým Písmom. Hlavne kňazi nech teraz šíria túto Novénu.
Nech vás Pán žehná.
Peter(skala)
Ked som správne pochopil email o.Juraša, tak starostka obce nechcela vyhlasiť oznam o vysluhovaní Sviatostí?

. a že odhovaárali veriacich prijať Sviatosti individuálne, tak to je fakt sila neveriacich.

Inač, perfketné od farara, ako vynaliezavo a horlivo sa snaží pomôcť ludom, aby boli nadalej zjednotení s Kristom aj po sviatostnej sranke života, ale ako vidime, tak ludia nemaju porozumenia …More
Ked som správne pochopil email o.Juraša, tak starostka obce nechcela vyhlasiť oznam o vysluhovaní Sviatostí?

. a že odhovaárali veriacich prijať Sviatosti individuálne, tak to je fakt sila neveriacich.

Inač, perfketné od farara, ako vynaliezavo a horlivo sa snaží pomôcť ludom, aby boli nadalej zjednotení s Kristom aj po sviatostnej sranke života, ale ako vidime, tak ludia nemaju porozumenia pre tuieto zaležitosti.

Ďakujem za zverejneneie emailu a dufam, že bude poučný pre mnohých..
Roberto 55
Toto vsetko je preto, ze okrem toho ze je vo svete neunosne mnozstvo hriechu,je aj to, ze pocnuc Frantiskom, cez kardinalov, biskupov a knazov, ktori sa zo zbabelosti o svoj "kuraci" zivot vykaslali na nas=hriesne stado. Ukazala sa aj ich" hlboka "viera a mnohi skodia Cirkvi naschval a stali sa propagatori akejsi Mamy,ktora sa na nas hneva... Takto zle to nebolo asi nikdy v historii Cirkvi.
Peter(skala)
. v suvislosti s tou mamou mi prišlo na mysel, že ked vedia pripisovať Zemi ako nas udajne trestá za hriechy proti nej (prirode), tak prečo nedokažu prijať skutočnosť, že tento trest je osobný, lebo je Božím trestom?

Nie, preto aby niekto obvinoval za to Boha, ale aby u Neho hladal odpustenie. Ved ak niekto veri, že Zem trestá ludí, tak ako odčini voči nej svoje viny? Dá sa to po tej materialnej…More
. v suvislosti s tou mamou mi prišlo na mysel, že ked vedia pripisovať Zemi ako nas udajne trestá za hriechy proti nej (prirode), tak prečo nedokažu prijať skutočnosť, že tento trest je osobný, lebo je Božím trestom?

Nie, preto aby niekto obvinoval za to Boha, ale aby u Neho hladal odpustenie. Ved ak niekto veri, že Zem trestá ludí, tak ako odčini voči nej svoje viny? Dá sa to po tej materialnej stranke ako napr. že nebude plitvať prirodnými zdrojmi a podo. ale my predsa vieme, že hriechy aj proti prirode nemožno odčiniť len materialne.
Je potrebné aj po duchovnej stranke, kedy sa človek vyspovedá z tých hriechov.
Lenže ako sa niekto môže vyspovedať a taktiež prijať opatrenia od Boha, ked neverí že sa previnil voči Bohu, ale len voči Zemi?

Z toho hladiska je nedostatočné a pre pohanské zmýšľanie až nehorazne zlé, ked ludia nehcu vidieť trest Boží a ešte horšie ked z osobnuju Zem(egulu) na ospravedlnenie svojich hriechov