00:54

UWAGA ❗❗❗ Sejm przyznał 100 mln zł na konserwację Cmentarza Żydowskiego w Warszawie. A co z …

Sejm przyjął dziś ustawę dotyczącą przekazania z budżetu państwa 100 milionów złotych dotacji na fundusz wieczysty Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, z którego finansowane będą prace konserwatorskie …More
Sejm przyjął dziś ustawę dotyczącą przekazania z budżetu państwa 100 milionów złotych dotacji na fundusz wieczysty Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, z którego finansowane będą prace konserwatorskie Cmentarza Żydowskiego w Warszawie. Za ustawą głosowało 416 posłów, 4 było przeciw, 6 wstrzymało się od głosu.
Ustawę skrytykował poseł Rober Winnicki. „Nie doczekaliśmy się Muzeum Kresów Wschodnich. Nie doczekaliśmy się odpowiedniego uhonorowania w podręcznikach szkolnych tego całego dziedzictwa. Tymczasem z poprzedniej kadencji jest 200 milionów na Muzeum Żydów Polskich, jest dzisiaj 100 milionów na Cmentarz Żydowski. Organizacje żydowskie naprawdę są bogate i mogą sobie sfinansować swoje dziedzictwo kulturowe, a Kresy Wschodnie polskie cały czas są zapominane” – mówił Winnicki. Czy pałka antysemityzmu pójdzie w ruch?
ŚW.FILOMENA