15:02

Babel

sowiecki komunizm i niemiecki narodowy socjalizm? - jeden AIDS o dwóch nieznacznie różniących się modyfikacjach wirusa HIV : nieodmiennie bezbożny, totalitarny socjalizm...More
sowiecki komunizm i niemiecki narodowy socjalizm?
- jeden AIDS o dwóch nieznacznie różniących się modyfikacjach wirusa HIV : nieodmiennie bezbożny, totalitarny socjalizm...
Slawek
Wolnyczlowiek
Tak Stefanek to, by wiele wyjasnialo dlaczego oni tak bardzo sie boja Intronizowac Chrystusa Krola! Tymczasem powracajac do wielkiego Babilonu "wielcy budowniczy",jak lubia sie okreslac zdetronizowali Chrystusa i prawa Boga tworzac swoje prawa oparte na lamaniu Boskiego ladu w nich zawartego.Ustanowili Nowy Porzadek Swiatowy do, ktorego zawziecie daza z antychrystem na czele...Apokalipsa Sw.Jana …More
Tak Stefanek to, by wiele wyjasnialo dlaczego oni tak bardzo sie boja Intronizowac Chrystusa Krola! Tymczasem powracajac do wielkiego Babilonu "wielcy budowniczy",jak lubia sie okreslac zdetronizowali Chrystusa i prawa Boga tworzac swoje prawa oparte na lamaniu Boskiego ladu w nich zawartego.Ustanowili Nowy Porzadek Swiatowy do, ktorego zawziecie daza z antychrystem na czele...Apokalipsa Sw.Jana jesli ktos ma jakies watpliwosci to wszysto nader dosc wyczerpujaco to opisuje. Pocieszajace jest dla nas tylko to, iz Pan Bog znowu Wygra ta bitwe, gdyz tylko Bog Wszechmogacy jest Jedynym Prawdziwym Bogiem Wszystkiego i On Sam to wszystko zapowiedzial i wypelnia co do joty w Pismie Swietym. Ze swojej strony mam tylko cicha nadzieje na Intronizacje Chrystusa Krolem Polski i calego Wszechswiata wtem nasz Krol Obejmie wladze w Polsce i oficjalnie bedzie nam przewodzil do Zwyciestwa wraz z nasza wierna Hetmanka Niepokalana Krolawa Polski Maryja! Daj Boze oby to nastapilo, jak najszybciej... Z serdecznym pozdrowieniem i wyrazem wielkiego szacunku dla panskiej szalenie, jakze potrzebnej i bezcennej pracy oraz poslugi kaplanskiej. Kroluj nam Chryste ! ! !
stefanek,
Ze wzgórza pod Krakowem

Nierozwiązane do końca problemy w Kościele powracają zazwyczaj ze zdwojoną siłą.

Jak rozwiązywać trudne sprawy w Kościele katolickim w Polsce? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, warto sięgnąć do doświadczeń innych europejskich wspólnot religijnych. Ostatnio francuski dziennik katolicki „La Croix” opublikował wyniki prac kościelnej komisji lustracyjnej, powołanej …More
Ze wzgórza pod Krakowem

Nierozwiązane do końca problemy w Kościele powracają zazwyczaj ze zdwojoną siłą.

Jak rozwiązywać trudne sprawy w Kościele katolickim w Polsce? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, warto sięgnąć do doświadczeń innych europejskich wspólnot religijnych. Ostatnio francuski dziennik katolicki „La Croix” opublikował wyniki prac kościelnej komisji lustracyjnej, powołanej przez Cerkiew prawosławną w Bułgarii. Komisja po ukończeniu pracy opublikowała szczegółowy raport, z którego wynika, że w czasach panowania systemu komunistycznego aż 11 z 14 biskupów bułgarskich współpracowało z bezpieką. W raporcie podano wszystkie personalia agentów i zakres ich działalności. Ujawnienie tych informacji było oczywiście wstrząsem dla wielu osób, ale zostało pozytywnie przyjęte przez wiernych jako wyraz odwagi Cerkwi, która pragnie stanąć w prawdzie.

W tym kontekście należy przypomnieć, że polska komisja kościelna nigdy nie ujawniła w pełni swojego raportu, choć stwierdziła, że ok. 20 biskupów było zarejestrowanych przez SB jako tajni współpracownicy lub tzw. kontakty operacyjne. W ten sposób wierni nadal nie wiedzą, o kogo chodzi i jakie były powody tych rejestracji. A szkoda, bo brak jawności powoduje, że informacje, które przeciekły już do prasy (np. te dotyczące prymasa-seniora, ks. abp. Henryka Muszyńskiego, czy obecnego prymasa, ks. abp. Józefa Kowalczyka) tworzą zapalne sytuacje. Podobnie jest z informacjami o prawosławnym arcybiskupie Sawie, którego gościem był kontrowersyjny patriarcha Cyryl I.

Te niewyjaśnione sprawy mogą być wykorzystane przez polski obóz władzy, dla którego Kościół kryjący swoje „umoczenie” jest łatwym przedmiotem manipulacji. Mogą także być wykorzystane przez służby specjalne obcych państw, zwłaszcza przez Rosję, która kopie (o ile nie oryginały) najważniejszych akt SB przechowuje w siedzibie KGB na Łubiance w Moskwie. A jedyną drogą do przecięcia ewentualnych szantaży, jak słusznie twierdził zmarły tragicznie prof. Józef Szaniawski, jest ujawnienie materiałów zgromadzonych w archiwach IPN. Episkopat Polski w tej sprawie zrobił krok do przodu i dwa do tyłu. No cóż, czasami powinien uczyć się od Bułgarów.
Dziennik „La Croix” pisze także o problemach kościelnych obecnych w samej Francji. Chodzi o zarzuty zawarte w „Czarnej Księdze oddziaływania psychiczno-duchowego”, a postawione niektórym wspólnotom charyzmatycznym oraz Wspólnocie Błogosławieństw. Książka zawiera wypowiedzi członków tych wspólnot, którzy przyznają się do uczestnictwa w skandalicznych praktykach. Mowa o terapiach i sesjach psycho-duchowych, prowadzących do poważnych odchyleń i manipulacji umysłowych. Biskupi francuscy na szczęście zajęli się tą sprawą, zapowiadając publikację swojego dochodzenia. Uważają bowiem, że sprawy zamiecione pod dywan powracają jak odrzucony bumerang. I to z podwójną siłą.

Na koniec dobra wiadomość z Wrocławia. W piątek 21 bm. o g. 17 przed tamtejszym kościołem Dominikanów zostanie odsłonięty i poświęcony chaczkar – kamienny krzyż ormiański, dedykowany Ormianom pomordowanym w czasie ludobójstwa dokonanego w 1915 r. w Turcji oraz Polakom i Ormianom pomordowanym przez UPA w Kutach nad Czeremoszem i Baniłowie na Bukowinie w 1944 r. Chaczkar wykonany z oryginalnego tufu wulkanicznego został przywieziony z Armenii i jest darem tamtejszego rządu dla społeczeństwa polskiego. Podobne krzyże–pomniki ustawione są już w Krakowie, Gdańsku, Elblągu i Gliwicach. Na uroczystość tę zapraszam w imieniu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Ormian, które jest głównym organizatorem uroczystości.

Zamieszczam także kilka innych zaproszeń. 22 bm. g. 15 – sesja popularnonaukowa pt. „Wielokulturowość Kresów” w seminarium duchownym przy ul. Jana Pawła II w Legnicy oraz 23 bm. g. 11 msza św. polowa w Białej k. Chojnowa, a po niej festyn kresowy.

Zapraszam też na moje spotkania autorskie: 18 bm. g. 18 – aula Biblioteki Miejskiej przy ul. Szafranka 7 w Rybniku i 20 bm. g. 17 w ramach Dni Chrześcijańskich w Prudniku.

Wesprzyj Gazetę Polską. Sięgnij SMS-em po newsletter. Bądź na bieżąco! Wyślij do nas SMS o treści GPA na numer 7955 (11,07PLN brutto), a otrzymasz zwrotnie newsletter z prawdziwymi, aktualnymi i najciekawszymi informacjami z kraju i ze świata. Organizatorem akcji jest "Gazeta Polska".
źródło:niezależna .pl