Vyhlásenie trnavského arcibiskupa pred pochodom za život

19.09.2019 09:56 | TO ABU TRNAVA 19. septembra 2019 - Obraciam sa na všetkých veriacich a ľudí dobrej vôle, aby sme svojou účasťou a modlitbou podporili III. Národný pochod za život, ktorý sa …
martyr
A vás platí kdo, že tu tlačíte JP II? A blokujete u těch příspěvků komentáře?
dyk
O. biskup Orosch s láskou prial Vassulu Ryden, keď bola v Trnave. O. arcibiskup Róbert Bezák pred ňou zutekal z biskupského úradu zadnými dverami, keď sa dopočul, že Vassula ide za ním.
ako sa to vezme-tomaš ako s br.Rogerom-on tiež nebol katolik, ale žil ako katolik-mal dovolene prijmať sviatosti, ako príjma katolik
tak ti to vysvetlim: sv.JPII. dal evanjelikovi Rogerovi mimoriadne schvalenie pristupovať k sviatostiam KC, čiže spovedať sa a prijmať Eucharistiu. Vasula nepotrebuje také schvalenie, lebo KKP píše že aj Pravoslavni môžu pristupovať ku katolickym sviatostiam, pokial nemaju v danej lokalite pravoslavny chram.

Tu však treba dodať, že Vasula ma poslanie od Ježiša, aby priviedla Pravoslavynch a iné …More
tak ti to vysvetlim: sv.JPII. dal evanjelikovi Rogerovi mimoriadne schvalenie pristupovať k sviatostiam KC, čiže spovedať sa a prijmať Eucharistiu. Vasula nepotrebuje také schvalenie, lebo KKP píše že aj Pravoslavni môžu pristupovať ku katolickym sviatostiam, pokial nemaju v danej lokalite pravoslavny chram.

Tu však treba dodať, že Vasula ma poslanie od Ježiša, aby priviedla Pravoslavynch a iné protestantske cirkvi k uznaniu papežovho primatu. Prakticky toto poslanie mal aj Roger, len to robil nenápadne a aj ked mal k tomu suhlas papeža, predsa to nerobil na podnet Ježišových Vízii.

Kdežto Vasula naopak, oficialne nemá poverenie od papeža k tomu, ale má od Ježiša.
To však neznamená, že papeži jej k tomu nedali suhlas sukromne.

V každom prípade má to ťažké ako Roger, dokonca ešte ťachšie, lebo ked on privadzal protestantov k väčšiemu poznaniu sviatostneho života (katolickeho života), tak ona má za ulohu privadzať iné cirkvi k uznaniu Primatu papeža a to je ovela ťachšie, nakolko členovia rôznych cirkvi ešte vedia pripustiť že sviatostný život je dôležitý alebo aspon nie je zlým... ale ovela horšie je im priznať, že papež je viditelnou hlavou Všeobecnej Cirkvi a tak aj nástupcom apoštola Petra a Zástupcom Krista na zemi.

to je pre nich najťachšie vyznať, lebo by tým mohli prisť vo svojej cirkvi o miesto, funckiu atd... a Ona je ako keby medzi dvoma mlynskými kolesami, kde jedno koleso pravoslavnych a druhe koleso katolickych veriacich ju tlačia k tomu, aby sa rozhodla len pre jednu Cirkev.

Nepozeraju na podstatu jej poslania aku dostala ale na formalnu zaležitosť-prislušenstvo k Cirkvi a pritom zaroven prehliadaju svoje vlastne obratenie, lebo ked by si mali z toho vziať to, že ju maju podporovať v jej misii ako to vlastne sukromne robia aj papeži a Ježiš, tak ich naopak nezaujima papež a ani Ježiš, ale čisto formalita.

Ako u zakonikov... ich tiež nezaujimalo nejaké poslanie Ježiša.
Ich zaujimalo, či Ježiš splna ich formalne naplnania zakonov
dyk and one more user like this.
dyk likes this.
warez likes this.
warez
OK.
Len ešte by sa patrilo pripomenúť aj po B) Byť proti životu a podporovať vraždenie zvoláva na dotyčných i celú spoločnosť, ak sa takým zákonom riadi, Boží hnev a trest.
pehol likes this.
odvážny a mudry to biskup tak to má byť...
Peter(skala) likes this.