Language
02:20
47 2 2.8K
ivik310

"PANNA MÁRIA"V MBM TVRDÍ INÉ A SKUTOČNÁ PANNA MÁRIA PRI UZNANYCH VIZIONÁROCH INÉ

Panna Mária v Brazílii: Nebojte sa a nezúfajte! Panna Mária sa zjavuje v Brazílii (Itapiranga) už viacero rokov, čiže ešte skôr ako bol zvolený pápež František a ešte skôr ako začala mať vízie Mary … More
Write a comment
aqua
Tento vklad je zajímavý a na první pohled důvěryhodný zvláště když údajně pochází z poselství Panny Marie z Itapiranga.Zajímavý hlavně z pohledu že konkretizuje dva papeže.Jenže je tady ještě jedna věta ze Zjevení Janova.Věta která nyní ve vkladu dává smysl ale je vložena jen jedna věta z celku a kdyby byl vložen ještě celek tak by smysl nedávala a to je podezřelé.Jestli tu větu lehkomyslně … More
Write a comment
aobubo
Povídali,že mu hráli ...
Write a comment
Lang025
Pro boha svatého dopřejme Vilémovi klidného pokoje. Zaslouží si to. Nikdo nemakal tolik jako on.
Write a comment
aobubo
hahaha
Write a comment
Lang025
To jsem už někde slyšel a pěkně hlasitě aobubo:-) Totiž ono označení boží služebníci na to moc dobře neslyším. Takových božích je ve světě tolik že mi nejeden klepal na dveře a nabízel časáky. U katolíků to samé. Je zajímavé že mě hodnotíš:-) A co když jsem duchovní i když ve výslužbě.
Write a comment
Lang025
Ale to je přece OK. jecminku. Já ti přece v proslovu nebráním takže máš slovo a můžeš zahájit debatu. Já se zdržím jsem tu pouze coby hostem:-)
Write a comment
aobubo
Cirkus není všude Samsone,jsou to jen nezodpovědné lokální výstřelky.Nevyléjvejme vaničku i s dítětem, apropo myslíš si, že tě Bůh bude soudit podle mše na které jsi účasten? myslím, že Bůh má jiná kritéria, jiné požadavky, než lidské dohady o formě úcty.Boha nezajímají chvály rtů, ale srdce.V evangeliu je podrobně podáno co je potřebné, ostatní je zavádějící, ne-li od zlého.
Langu ty jako člověk… More
Write a comment
Lang025
A ty jsi nám všem známý Miroslav a že by to mělo nabourat můj život to snad ještě ne:-) Můj zámek můj hrad:-)
Write a comment
Lang025
Ale jecminku raději se snaž aby ta oprávněná nálepka ti byla vlastním přičiněním odstraněna a bezbranné okolí s úlevou a uspokojením vydechne a to jak v zaměstnání tak kdekoli jinde. Těch náboženských žvástů plných lahodných přesvědčivých slov jsem slyšel opravdu dost.
Write a comment
Lang025
A takových náboženských nadšenců je jako kvítí na té naší zelené louce za domečkem.
Write a comment
Lang025
Čtu si pozorně ty tvé příspěvky jecminku a řekl bych že nejsem daleko od pravdy když bych ti oznámil že tím náboženstvím které hladově hltáš plnými doušky po celej svůj život se stáváš nejen nesnesitelným, nepříjemným ale časem se můžeš stát i vážnou hrozbou pro své okolí což si pravděpodobně neuvědomuješ. Taková náboženská horlivost a fanatické nadšení pro službu bohu se stane často pekle… More
Write a comment
Samson1
No tak o Satanově dýmě v církvi mluvil papež. Že jsou v círvi infiltrovaní zednáři, je též pravda, Papež mluvil o nějakém homosexuálním lobi ve Vatikáně. Asi ti unikají souvislosti. Pokud se něco združuje v církvi a bylo na to mnoho exkomunikací, tak se musí mluvit o sektě, pokud pracují uvnitř církve na jejím rozkladu. Já též chodím na mši kde můžu, ale prostě si uvědomuji, že se překročily … More
Write a comment
MaxHq
Samson a kto sme my aby sme sudili? Ved sam nie som bez hriechu.Ja nemam kam ist narodil som sa az po koncile tak som bol vychovany kam inam mam ist.Ostavam verny Jezisovej cirkvi aj keby tam nebolo nieco v poriadku. Ja nemam inam kam ist za Bozim telom.
Write a comment
Samson1
MaxHg, důležité je, aby jsme byli na správném místě. tam kde chce Bůh.P.Pio ještě sloužil mši dle Tridntu a tak s tou mší měl pravdu, jenže nám se podsouvá nedůvěra v NMO, a to jsou trochu rozdíly. Tores by řekl KHS, terdy strůjce NMO byl kardinál zednář a proti Tridentu je to skoro sjednocení s protestanty. Oběť Ježíše se zaměňuje za hostinu, oltář za stůl a někteří to též nemohou strávit. V … More
Write a comment
MaxHq
Hlavne sa prosim nehadajte.Ja si myslim ze najdolezitejsia je modlidba Sv. ruzenca, Korunka Bozieho Milosrdenstva, Eucharistia, Skutky Evanjelium.Otec Pio povedal Modli sa, dúfaj a nerob si starosti“.
Jezis povedal :
Jan 14:27 Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje.
Matus 28:18 Ježiš pristúpil a povedal im: … More
Write a comment
aobubo
Milý Pařezi,vždy je čeho se chytit.Máte víru,tak věřte,máte naději tak ji mějte a lásku,tak ji projevte.Temné ticho mě neobchází,jen si nemyslete,každý den jim procházím.Víte,všiml jsem si jedné věci.Mnoho lidí rádo poukazuje na Pannu Marii ,co řekla tam nebo tamhle,jaké proroctví a co se má prý správně udělat.Pořád dokola čtu hromady chytrostí.Ale něčtu o tom,jak tito lidé přijímají vzorný … More
Write a comment
ivik310
"01:22:55) - nepokoj od Boha přichází tehdy, když je třeba odvrátit člověka od cesty záhuby. Nepokoj od ďábla přichází tehdy, když se snaží kajícníka odvrátit od cesty spásy. " - nemáš to ty trošku viac popletené? To akože tým si zdôvodňuješ svoj vnútorný nepokoj pri duchovných úkonoch ?
Write a comment
ivik310
no prečítala som ich vyše 1015 ale toto som tam nenašla, skôr rôzne obety, ( čo mnohým s nedostakom času a rodinami spôsobuje výčitky svedomia, že niečo také nestíhajú robiť) a pritom sú možno Bohom povolávaní do úplne inej misie, možno práve v rodine, na ktorú čas nemajú kvôli rôznym úkonom. Matka má ostať matkou a rehoľná sestra rehoľnou sestrou. Nemôže žiť matka životom rehoľnej sestry, keď … More
Write a comment
pařez
"...stačí zvládať aj malé veci s láskou."

Nevím, co jste vyčetla z Poselství vy - já jsem z nich vyčetl právě to, co jste uvedla.
Dobrou...
Write a comment
ivik310
omyl, pazezi, bez Božej vôle ráno ani nohu z postele nevystrieš, ani len sa nemusíš prebudiť, bez Neho nemáš šancu, tak prestaň s tými hrdinskými rečami, plniť jeho vôľu aj keď už meliem z posledného. Svätí žili ťažkými životmi, ale najmä vďaka tomu, že Boh im dal tú milosť a tú neskutočnú silu, najmä duchovnú oproti smrteľníkom. A prečo? Lebo vedeli, že nie oni, ale bez Boha nie sú nič. Mnoh… More
Write a comment
pařez
(01:20:55) Můžeme to, Ivik, zkusit - víte o nějakém?
Můžeme za ním zajet spolu...

(01:22:55) - nepokoj od Boha přichází tehdy, když je třeba odvrátit člověka od cesty záhuby. Nepokoj od ďábla přichází tehdy, když se snaží kajícníka odvrátit od cesty spásy. A útokům Zlého je vystaven i ten exorcista.

Je to přirovnáváno ke kapce vody, dopadající na kámen nebo mořskou houbu (molitan ;-… More
Write a comment
ivik310
Ježiš a učenníci, všade kde prišli do každého domu hovorili : "pokoj s vami" alebo "pokoj vám" odkedy by Ježiš nosil nepokoj?
Write a comment
ivik310
pazez, myslím, že potrebuješ exorcistu a teraz to nemyslím zo srandy, to chceš, aby ťa tie posolstvá úplne zmárnili?
Write a comment
ivik310
pazez ak má niekto takéto pocity pri modlitbe, je tu jasný znak toho, že potrebuje modlitbu oslobodenia. Ako keď posadnutý človek nedokáže vojsť do kostola, alebo by najradšej od tiaľ ušiel, tak je to niečo, len v slabšej forme ak má niekto takéto problémy a pocity. Modlitba má ma duchovne naplniť, posunúť ďalej akonáhle pri duchovných úkonoch cítim úzkosť, je tu dosť veľký problém.
Write a comment
pařez
Jak byste Ivik hodnotila to, pokud by se někoho zmocňoval neklid nebo zlost tehdy, když by se chtěl věnovat modlitbě, náboženské četbě nebo jít na mši svatou? Doporučila byste mu, aby se podvolil svým hnutím mysli, a "byl v pohodě"?

Ta rozlišovací kritéria by asi měla být trošku jiná, nemyslíte?
Přemýšlejte - je to buď a nebo.
Tím, že se někdo řídí podle toho, co pociťuje ve své mysli, s přesvěd… More
Write a comment
ivik310
v skratke sú posolstvá od MBM ako : idem niekomu povedať, že ho idem mučiť, pol hodiny mu budem rozprávať o tom akými všeliakými spôsobmi ho budem mučiť a nakoniec mu poviem : "Neboj sa, strach nepochádza od Boha."
Write a comment
pařez
Peter(skala) 19.2.2014 20:58:23
ad) emeritní biskup - emeritní papež

Toť otázka - ohledně sídelního biskupa a emeritního biskupa je to tak, jak píšete - biskupské svěcení vtiskuje biskupovi nezrušitelné znamení - je už biskupem navždy (i na věčnosti).

Jak je to ale u papeže? Je mu také přijetím papežského úřadu vtisknuto "nezrušitelné znamení"? Pak by ale nemohl odstoupit. (a CIC obsahuje … More
Write a comment
ivik310
pazez, presne si to konecne definoval, čo prinášajú posolstvá :"Ne každý má ale tuto zkušenost - vnitřní zkušeností jiných je temné ticho, kde slova proseb padají jako do bezedné studny, nebo jako zuřivý příval, který strhává a není, čeho by bylo možno se zachytit."
Odkedy som sa odpútala, som sa zachytila Pána a tá radosť, pokoj, prajem ti, aby si to na miest … More
Write a comment
pařez
Pokud to, co Aobubo píšete, odpovídá vaší osobní zkušenosti, pak máte za co Boha chválit a jemu děkovat. Ne každý má ale tuto zkušenost - vnitřní zkušeností jiných je temné ticho, kde slova proseb padají jako do bezedné studny, nebo jako zuřivý příval, který strhává a není, čeho by bylo možno se zachytit.

Já osobně vnímám dogmata jako něco velice pozitivního - jako skoby ve skále, značící cestu … More
Write a comment
aobubo
Ježíš řekl, že musí odejít, aby přišel jiný ... mluvil o Duchu svatém a ten jako Krista tak i nás provází...dává nám vše co potřebujeme a tak to je.
Write a comment
pařez
Peter - ad) dogmata:
- dogmata jsou definice (stručné a jednoznačné) pravd víry

- dogmata vyhlašuje buď koncil (církevní sněm) nebo papež - většina dogmat byla vyhlášena koncily - často proto, aby se jasně odsoudilo nějaké bludné učení. K vyhlášení dogmatu je třeba, aby se týkalo víry nebo mravů, aby ten, kdo je vyhlašuje (koncil nebo papež) tak činil s vědomím, že hovoří jako následník sboru … More
Write a comment
pařez
Buďte zdráv, Aobubo;
naše spojení s Otcem je ale poškozeno (ne-li zcela zničeno) hříchem. To, co jste napsal, by bezezbytku platilo v Ráji. Lidé zasažení hříchem ale pravdu často poznat nedokáží - také proto přišel Ježíš, aby nás poučil, a pověřil apoštoly, aby mimo jiné v tomto poučení lidstva pokračovali.
Tím nechci říci, že by to, o čem píšete, tedy "niterné sjednocování s Otcem a tedy i potř… More
Write a comment
aobubo
Myslím, že už pouhá sblíženost s Kristem skrze křest a posléze vírou v následování Krista zaručuje podle příslibu naše niterné sjednocování s Otcem a tedy i potřebnou pomoc v těžkých dobách.Kupujeme u Otce vírou, vírou co nás žene v úžasu nad jeho dobrodinností a ne jen to, ale i sblížením natolik, že každý den je jak rozkvetlá zahrada překrásných a voñavých květin, ikdyž jsme plní bolesti.Bůh s … More
Write a comment
pařez
Ivik - možná je to ona, možná ne - to já nevím. K prodeji knihy - pokud cena odpovídá výrobním nákladům, nepovažuji to za něco nepřijatelného. Zadarmo má být dávána Pečeť - kniha je něco jiného.
Write a comment
Peter(skala)
pařez 19.2.2014 19:17:29

Peter - to, co je "jisté" a nezměnitelné, jsou dogmata

***

A čo su dogmata (dogmy) resp. kto určuje čo su dogmy a kto môže povedať, že nie su, pričom ako katolici by sme takéto rozhodnutia mali prijať za pravdivé ?

Je to pápež?
Write a comment
Peter(skala)
Pařez
Opýtam sa ináč:

Môže byť emeritný arcibiskup pražskej diecézy
a pritom súčasne iný arcibiskup tej istej arcidiecézy?

Ak áno, a to určite, tak prečo by nemohol byť emeritný pápež a pritom sučasne aj pápež, ktorý momentálne funkciu zastáva len on ?!

Prakticky:
Emeritnému arcibiskupovi zostáva hodnosť: "Arcibiskup",
ktorá sa mu neodníme do konca života
Avšak funkcia sa odobrala pri odovzda… More
Write a comment
ivik310
a ešte jej to pár ľudí, zadarmo , prekladá do iných jazykov,
Write a comment
ivik310
Pazez, musím ťa sklamať, ale má podiely na ComaBooks, kde predáva aj tie svoje knihy varovania, už vyšli 4 a každá jedna je za 16 eur , výhodný biznis, čo povieš?
Write a comment
pařez
Peter - to, co je "jisté" a nezměnitelné, jsou dogmata
vendee.cz/texty/dogmata.html
Souhrn dogmat — O Církvi

Ta byla formulována zpravidla z důvodu potřebnosti vyjasnění některé teologické otázky - proto také budou existovat pravdy které platí, ale dosud nebyla potřeba dogmaticky je vyjasnit. A o hodně otázkách se diskutuje - a dokud se o nich učitelský úřad definitivně nevyjádří, tak se … More
Write a comment
pařez
Opravdu si myslíte, že Kristus může mít v jeden čas dva náměstky?
Přiznám se, že až doteď jsem považoval za naprostu samozřejmost, že papež je pouze jeden - §882 katechismu:
Papež, římský biskup a nástupce svatého Petra, „je trvalý a viditelný zdroj a základ jednoty biskupů i celého množství věřících“. „Římský biskup ze svého úřadu Kristova náměstka a pastýře celé církve má totiž nad církví … More
Write a comment
ivik310
inak, mňa by tiež zaujímalo, kde to "katolícka viera" hovorí...
Write a comment
ivik310
pre pazeza je "katolicka viera" to, čo prehlási pani Mary Carberry a keď ona povie, že odstúpil neprávoplatne ( tak je to pravda a nič a len pravda!!) a má smolu aj samotný pápež BenediktXVI a vlastne si ani nemusel pripravovať svoj prejav, kde všetko vysvetlil. Stačilo si počkať čo povie pani Carberry vo svojich posolstvách.
Write a comment
aobubo
Také že nejsou dva papežové,jeden je a tím je František jako nejvyšším představitelem hierarchie římskokatolické církve a biskupem města Říma a suverénem Vatikánu.Po abdikaci Benedikta XVI řádně zvolen.Benedikt XVI je emeritním papežem,což není to samé jako papež.
Když se sejdete např. s bývalým prezidentem,tak ho zřejmě oslovíte pane prezident.

Kánon 332:
2: Jestliže by se stalo, že Římský …
More
Write a comment
Peter(skala)
Peřez
píšeš, že to je z pohľadu katolickej viery neprijateľné.

A to sa kde píše v "katolickej viere" ?

Rozumiem, ked niekto si myslí, že existuju len 2 možnosti (ktoré si uviedol) ale tiež aj tomu, ked niekto príde z 3 možnosťou alebo aj so 4. možnosťou a napokon povie, že to je pohľad katolickej viery, ale potom by bolo dobré to aj potvrdiť spomínanou "katolickou vierou"

Ide už len o to, že … More
Write a comment
pařez
Nechci vypadat jako kverulant, ale znovu připomínám to, že nemohou být současně dva papežové! Po dobu pontifikátu jednoho nemůže být platně zvolen jiný.
Dnes existují pouze dvě možnosti:

1. Benedikt odstoupil, není tedy papež, a papežem je František. Pak Josef Ratzinger neoprávněně nosí papežský oděv, užívá papežské jméno Benedikt XVI. a titul "emeritní papež".

2. Benedikt platně neodstoupi… More
Write a comment