Language
8 1 357
pokorny

Ranná homília pápeža Františka: Rigidné srdce nechápe Božie milosrdenstvo

Ranná homília pápeža Františka: Rigidné srdce nechápe Božie milosrdenstvo Pápež František slúži svätú omšu v Dome sv. Marty vo Vatikáne 10/10/2017 13:40 Vatikán 10. októbra – Ústrednou témou dnešnej …
+Joseph+
pardon, Pius XII
+Joseph+
Pius VII dobře věděl jakou paseku by nadělalo imprimatur pro zjevení s. Kovalské a zde jsou výsledky
Roberto 55
Aj napriek tomu, ze som rigidny, tak chapem...
pokorny
Ježiš nám dal svetlo, ktoré svieti v tmách. Ochraňujme ho a strážme, je tým najväčším bohatstvom, ktoré nám bolo v živote zverené.
Caesar
ceskoslo
Presne tak! Boh je spravodlivý sudca, ale aj milosrdný.
Ked je Boh len milosrdenstvo a milosrdný, tak preco spálil Sodomu a Gomoru? Uvrhol narod, ktorý zhresil, do babylonského zajatia? Preco trestal egyptanov? A dalsie príklady by som mohol uvadzat. To akosi s tým nekonecne milsrdným Bohom neladí.
Boh je spravodlivý sudca a milosrdný! Nemozno oddelovat Boziu spravodlivost od milosrdenst… More
pokorny
Ľudia, ktorí neveria v Božie milosrdenstvo sa odsudzujú sami, zatvárajú si dvere pred spásou. Ten kto uverí v Božie milosrdenstvo si zrazu uvedomí, aký je hriešny, keď na chvíľu zakúsi veľkosť Božej lásky, chce byť lepším, on sám to chce, nie preto, že sa bojí Božej spravodlivosti, ale pre veľkosť Božej lásky, pre jeho milosrdenstvo.
pokorny
Skús na chvíľu zabudnúť na všetko, čo vieš, skús byť na chvíľu maličkým a s dôverou si otvoriť srdce a nechať Boha aby on konal.
pokorny
„Tvrdohlaví dušou, rigidní, nechápu, čo znamená Božie milosrdenstvo. Sú ako Jonáš: ,Musíme ohlasovať toto, že títo budú potrestaní, lebo robili zlo a musia ísť do pekla, atď...’. Rigidní ľudia nevedia rozšíriť svoje srdce ako Pán. Rigidní sú maloverní, s malým uzavretým srdcom, pripútaní k holej spravodlivosti. A zabúdajú, že Božia spravodlivosť sa stala telom vo svojom Synovi, stala sa … More