Horí Chrám Matky Božej v Paríži!

Volal mi syn: „Otec, už sa to začalo!“ „Čo sa začalo?“ „Zaútočili na Chrám Matky Božej v Paríži…!“ Bolo 21,43 v pondelok 15. apríla 2019. Pozerám, čítam, neverím! „Známa parížska katedrála Notre …More
Volal mi syn: „Otec, už sa to začalo!“ „Čo sa začalo?“ „Zaútočili na Chrám Matky Božej v Paríži…!“
Bolo 21,43 v pondelok 15. apríla 2019. Pozerám, čítam, neverím! „Známa parížska katedrála Notre Dame horí. Túto ikonu Paríža z neznámych dôvodov zachvátil požiar…“
Z neznámych dôvodov. Z neznámych dôvodov? Naozaj z neznámych dôvodov?
Však si prečítajte noviny. Pozrite TV. Ťuknite na internetové adresy.
Kúdoly dymu, vychádzajúce zo strechy 850-ročného Chrámu Matky Božej v centre Paríža, ktorého výstavba trvala od roku 1163 do roku 1345, centra francúzskeho, európskeho i svetového katolicizmu nemôžu byť ničím iným ako Božím prstom. Možná príčina požiaru zatiaľ nie je známa a oficiálne ani nikdy známa nebude.
Jedno je však isté: „hrozná“ udalosť, ako ju pomenovala parížska starostka Anne Hidalgová, zapadá do konceptu dnešného sveta: preč od Boha. Tristoročná veža katedrály, sa úplne zrútila. Ľudia, ktorí to sledovali, začali plakať.
Takto sa začal Veľký týždeň v Paríži, pýche Európy, …More
Posledný odkaz prezidenta Dr. Jozefa Tisu SLOVENSKÉMU NÁRODU: Považujem sa za mučeníka obrany kresťanstva proti boľševizmu, ktorého sa musí národ nielen v duchu svojho kresťanského charakteru, ale aj v záujme svojej budúcnosti všemožne chrániť
alianciazanedelu.sk/archiv/3595
Přeji krásně Velikonoce všem a schopnost načerpat z těchto svátků novou posilu do života s Bohem, i s lidmi :) Když hoří chrámy je to velmi, velmi smutné... ale důležité je, aby nevyhořel především náš chrám duše... Každý z nás je před Bohem nesmírně cenný... Boží láska je nekonečný zdroj z kterého je možné brát. Přeji krásný den a pokoj v duši! :)
Vilém
Nebavte se o hloupostech a nekrmte trolly. Obdivujme krásu kostelů a "plačme" nad tím, když je něco unikátního zničeno... Ve Francii funguje financování Církev jinak než v Německu a v Německu zase jinak než u nás.... Stát od státu trochu jinak... Proto i s majetkem se nakládá různě.... Mandatorní výdaje jsou všude, podobně jako mecenáši a dobrodinci.... Tito pomohou obnovit.... patříte/me mezi …More
Nebavte se o hloupostech a nekrmte trolly. Obdivujme krásu kostelů a "plačme" nad tím, když je něco unikátního zničeno... Ve Francii funguje financování Církev jinak než v Německu a v Německu zase jinak než u nás.... Stát od státu trochu jinak... Proto i s majetkem se nakládá různě.... Mandatorní výdaje jsou všude, podobně jako mecenáši a dobrodinci.... Tito pomohou obnovit.... patříte/me mezi ně? :)

Všude jsou DEBILOVÉ a popletenci: tn.nova.cz/…/popleteny-satan…

A nebo ti, kteří se inspirují v metalu severského typu a mají "vyhrabáno" : www.ceskenoviny.cz/…/1637543

Naopak žasnu, když vidím toto:
www.idnes.cz/…/presun-kostela-…
Irbis
Možná to Francouzům patří, když začali ničit spoustu jiných kostelů a měli v úmyslu jich zdemolovat velké množství.
FRANCE: 2800 Churches to be demolished, 1868 Neo-Gothic Église Saint-Jacques d'Abbeville, 2013
dalila
Treba si chystať živé chrámy Ducha Svätého na útoky a mucenictvo. Ide o život, VEČNÝ ŽIVOT.
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
Ružena likes this.
Samson1
Johanka2
zemavek.sk/pochybny-znalec…

www.aktuality.sk/…/autor-knihy-kle…
Domov » Pochybný „znalec“ Szabó označuje kňaza Mariána Kuffu za nebezpečného
Pochybný „znalec“ Szabó označuje kňaza Mariána Kuffu za nebezpečného

Miloslava Szabóa z Historického ústavu Slovenskej akadémie vied svojho času poveril kapitán JUDr. Martin Sivko z NAKA vypracovaním znaleckého posudku proti Tiborovi Eliotovi …More
zemavek.sk/pochybny-znalec…

www.aktuality.sk/…/autor-knihy-kle…
Domov » Pochybný „znalec“ Szabó označuje kňaza Mariána Kuffu za nebezpečného
Pochybný „znalec“ Szabó označuje kňaza Mariána Kuffu za nebezpečného

Miloslava Szabóa z Historického ústavu Slovenskej akadémie vied svojho času poveril kapitán JUDr. Martin Sivko z NAKA vypracovaním znaleckého posudku proti Tiborovi Eliotovi Rostasovi, ktorému policajná úderka počas domovej prehliadka našla ako „extrémistický materiál“ voľne dostupnú knihu Holocasut pod lupou. Szabó na túto knihu vypracoval „znalecký posudok“. Rostas sa voči tomuto postupu ohradil:
„Proti tomuto absurdnému postupu som prostredníctvom môjho právneho zástupcu JUDr. Ľubomíra Hlbčana podal sťažnosť. Okrem iného v nej uvádzam, že uznesenie vyšetrovateľa Sivka považujem za nezákonné, pretože uvedený materiál nie je žiadnym dôkazom v trestnom konaní. Knihu a jej obsah som predsa žiadnym spôsobom neovplyvňoval, navyše má svoje ISBN a je voľne dostupná v predaji. Toto nariadenie kapitána Sivka je nezákonné, nehospodárne a ničomu neslúžiace. Navyše v uznesení chýba označenie príslušného znaleckého odboru alebo odvetia z ktorého má byť vypracovaný znalecký posudok. Dodávam, že odbor a odvetvie, na ktoré bolo nariadené znalecké skúmanie nie je v zozname znaleckých odborov a odvetví! Pokiaľ ide o osobu znalca Mgr. Miloslava Szabóa vyjadrujem námietku, pretože v minulosti podobne ako prof. Jana Plichtová neodmietol vypracovať znalecký posudok napriek tomu, že znalcom nikdy nebol, pôsobí len v spoločensko-vedných disciplínach, ktoré so znaleckou disciplínou nemajú nič spoločné. Už v minulosti som uviedol, že myšlienkoví znalci v odboroch a odvetviach neexistujú a preto mal Miloslav Szabó samotný znalecký úkon odmietnuť.“
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na podklade sťažnosti T. E. Rostasa napokon zrušil v plnom rozsahu uznesenie, vydané kpt. Sivkom, na základe spomínaného posudku.
Tan istý Milosla Szabó je autorom knihy Klérofašisti, v ktorej varuje pred údajnou radikalizáciou časti slovenských kňazov. Poskytol aj rozhovor ringierovskému portálu Aktuality.sk, kde okrem inégo napadol kňaza Mariána Kuffu, ktorý už neoliberálom dlhšie leží v žalúdku, kvôli nekompromisnej kritike Istanbulského dohovoru, genderovej ideológie a LGBTI. Pritom ich kritizuje z pozície učenia katolíckej cirkvi, nie akéhosi ľudáckeho fašizmu. Kuffa je zároveň človek, ktorý už roky pomáha v komunite v Žakovciach ľuďom v núdzi, pričom prichyľuje aj homosexuálov, nerobí žiadne rozdiely medzi ľuďmi, v duchu kresťanskej lásky k blížnemu. To, čo kritizuje, sú ideológie, ktoré podľa jeho mienky ohrozujú tradičné hodnoty.
Preto si ho ani Szabó v spomínanom rozhovore nedovolil označiť priamo za klérofašistu, ale tento pohľad len nepriamo podsúval: „Netvrdím, že je to priamy pokračovateľ klérofašistov, ale pohybuje sa na tenkom ľade a často sú jeho vyjadrenia v kázňach veľmi problematické. Sú príliš militantné, politizujúce, protiliberálne, nedávajú priestor na komunikáciu a na normálnu výmenu názorov. Sú príliš kategorické a radikálne. Nemôžeme to zúžiť na klérofašizmus. Sú to jednotlivé tendencie, podľa ktorých to môžeme označiť ako antiliberalizmus. Kult martýra nie je náboženský ale viac-menej politický. Keď niekto argumentuje proti liberalizmu a stavia sa do pozície martýra, ktorý sa obetuje, aby bojoval proti liberalizmu, tak sa to už ku klérofašizmu blíži. Samozrejme, nie je to to isté, ale je to nebezpečné.“
Na priamu otázku, či je Kuffa podľa neho klérofašista, odpovedal: „To by som nepovedal, ale hrá nebezpečnú hru s motívmi a s rétorikou, ktorá to pripomína. Táto hra je vzhľadom na jeho publicitu dosť nebezpečná, lebo ľudia si na to zvyknú a začnú považovať za normálne, keď niekto takto militantne vystupuje. Vidím nebezpečenstvo v tom, že sa to môže potom do toho neofašizmu presunúť.“
Všimnite si tú myšlienkovú skratku, ktorú Szabó použil: Nebezpečný je už antiliberalizmus (teda kritika liberalizmu), pretože od neho je už len krôčik ku klérofašizmu. Možno je to dobrý historik, v tomto smere jeho znalosti posúdiť nevieme. Ale ako samozvaný „odborník na extrémizmus“ je len ďalšou bábkou, ktorá sa snaží zdiskreditovať kohokoľvek, kto si dovolí spochybňovať posvätnú kravu neoliberálnej ideológie. Či už je to Rostas, Kuffa, alebo ktokoľvek, kto hlása nepohodlné názory.
Celý rozhovor si môžete prečítať tu: www.aktuality.sk/…/autor-knihy-kle…
Johanka2
podporamanzelstvi.cz/petice/

www.postoj.sk/42509/v-cesku-zbieraj…
Český parlament rokuje o dvoch protichodých návrhoch – za tzv. manželstvo pre všetkých a za ústavnú definíciu manželstva.

Návrh na ústavnú definíciu manželstva, ktorý je v českom parlamente, sa aktivisti snažia podporiť aj občianskou petíciou.
Česká Aliance pro rodinu nedávno oznámila, že sa jej podarilo vyzbierať viac ako stotis…More
podporamanzelstvi.cz/petice/

www.postoj.sk/42509/v-cesku-zbieraj…
Český parlament rokuje o dvoch protichodých návrhoch – za tzv. manželstvo pre všetkých a za ústavnú definíciu manželstva.

Návrh na ústavnú definíciu manželstva, ktorý je v českom parlamente, sa aktivisti snažia podporiť aj občianskou petíciou.
Česká Aliance pro rodinu nedávno oznámila, že sa jej podarilo vyzbierať viac ako stotisíc podpisov občanov, ktorí podporujú ukotvenie manželstva ako zväzku muža a ženy v českej ústave.
Tento ústavný návrh reaguje na tzv. manželstvo pre všetkých – novelu občianskeho zákonníka, ktorej cieľom je zaviesť možnosť manželstva pre homosexuálne páry.
Zbierajú podpisy
„Počas šiestich mesiacov sme dokázali vyzbierať 103 121 podpisov a ďalšie stále pribúdajú,“ www.facebook.com/…/2170305689681611 na tlačovej besede predsedníčka Aliance pro rodinu Jana Jochová Trlicová.
Kampaň podľa Jochovej Trlicovej vyšla na asi 160-tisíc korún. „Daňových poplatníkov nestála naša kampaň ani korunu, čo sa nedá povedať o našich názorových oponentoch. Tí čerpajú financie aj z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu,“ uviedla.
Líderka Aliance pro rodinu zdôraznila, že sú malá organizácia, a preto ich výsledok teší. „Je to kuriózne, že prichádzame s kampaňou za niečo, čo tu funguje storočia,“ vyjadril sa podpredseda Aliancie Jan Gregor. Aktivisti – podobne ako zástancovia manželstva pre všetkých – tvrdia, že ľudia sú na ich strane. „Česká verejnosť nechce tzv. manželstvo pre všetkých a uvedomuje si, že ide o hlboký zásah do celej spoločenskej štruktúry,“ hovoria.
Aktivisti tiež pripravili materiál pre poslancov s názvom Analýza re-definície manželstva. Zároveň spustili web podporamanzelstvi.cz, kde sa nachádza aj internetová verzia petície.
Aliance pro rodinu vyhlásila, že má prísľub od pražského magistrátu, že plánuje vyvesiť „vlajku manželstva a rodiny“ počas Medzinárodného dňa manželstva a rodiny. Návrh takejto vlajky ukázali na tlačovej besede.
Na tlačovku Aliance pro rodinu prišli aj traja členovia poslaneckej snemovne, ktorí figurujú medzi poslancami podpísanými pod ústavným návrhom zákona definície manželstva.
Kto je fér?
Diskusiu o manželstve vyvolal v Česku legislatívny návrh z jesene minulého roku, s ktorým prišla poslankyňa vládneho hnutia ANO Radka Maxová. Pod návrh sa podpísalo 46 poslancov naprieč politickým spektrom.

„Tak ako láska je iba jedna a nemá hetero alebo homo verziu, tak aj manželstvo má byť len jedno. Zatiaľ to tak nie je, gay a lesbické páry majú iba registrované partnerstvo. A to má do manželstva ďaleko,“ uvádza sa na kampaňovej webovej stránke s názvom Jsme fér. Na tomto webe informovali aj o 82 poslancoch, ktorí „sú fér“, čiže by mali manželstvo pre všetkých podporovať.
Ako upozorňuje týždenník Echo24, na zozname „férových“ poslancov sa ocitol aj nový predseda KDU-ČSL Marek Výborný. Ten je však jedným z hlavých odporcov návrhu. U lidovcov vždy reprezentoval tento typ témy, rovnako ako teraz, keď sa stal straníckym lídrom.
Poslanec Výborný na tlačovej besede Aliance pro rodinu informoval, že pod ústavným návrhom je podpísaných 39 poslancov, „ale ďalší ho podporujú“.
Zároveň priznáva, že ich návrh bude zložitejšie presadiť, keďže ide o zásah do ústavného poriadku.
K téme:
O manželstvách pre všetkých sa rozhodne v Babišovej strane
Podľa Výborného nemá v tomto prípade ísť o debatu o právach menšín, ale o dôležitosti manželstva. „Nechceme zasahovať ľuďom do toho, ako chcú žiť. Ak chcú registrované páry riešiť otázku trebárs spoločného majetku alebo vdoveckých dôchodkov, môže to mať riešenie a my sa tomu nebránime, alebo nemôže to byť tak, že ich označíme za manželov,“ povedal.
V samotných politických stranách nevládne na túto tému jednota. Hoci s návrhom manželstva pre všetkých prišla poslankyňa ANO, iný poslanec tohto hnutia Aleš Juchelka prirovnal manželstvo k ihrisku, kde už dlho platia pravidlá, v ktorých sa všetci vyznajú, a nemali by sa meniť.
Predseda Ústavno-právneho výboru českého parlamentu Marek Benda z ODS je tiež za ústavnú definíciu. „Sú krajiny, v ktorých dokázali cez súdy prejsť k re-definícii manželstva, preto chceme zakotvenie v ústave,“ vyjadril sa Benda.
Českí poslanci tak majú aktuálne na stole dva návrhy – manželstvo pre všetkých alebo ústavnú definíciu.
O oboch návrhoch snemovňa už rokovala, na marcovej schôdzi úvodné kolo nedokončila. Podľa Echa24 nateraz ťažko odhadnúť, akú majú návrhy reálnu podporu v poslaneckej snemovni.
Premiér Andrej Babiš sa už vyjadril za manželstvo pre všetkých, prezident Miloš Zeman mu odkázal, že ak v parlamente prejde, bude ho vetovať.
V Českej republike sú od leta 2006 uzákonené registrované partnerstvá. Do konca minulého roku ich zpravy.aktualne.cz/…/r~fb9761bee6bc1… uzavrelo 3 117 párov.
One more comment from Johanka2
Johanka2
a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
Umučenie Pána Ježiša
vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej

Obsah
a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm: Evanjelium podľa Marka 14‒16
Umučenie Pána Ježiša vo videniach Anny Kataríny Emmerichovej
a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
Prvá časť: Od večeradla po Getsemanskú záhradu
1. kapitola
1.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
1.2 …More
a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
Umučenie Pána Ježiša
vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej

Obsah
a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm: Evanjelium podľa Marka 14‒16
Umučenie Pána Ježiša vo videniach Anny Kataríny Emmerichovej
a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
Prvá časť: Od večeradla po Getsemanskú záhradu
1. kapitola
1.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
1.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
1.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
1.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
1.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
1.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
1.7 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
Druhá časť: Umučenie, smrť a pochovanie
2. kapitola
2.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.7 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.8 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.9 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
2.10 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
3. kapitola
3.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
3.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
3.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
3.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
3.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
3.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
4. kapitola
4.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
4.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
4.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
4.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
4.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
4.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
5. kapitola
5.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
6. kapitola
6.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
6.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
6.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
6.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
6.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
6.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
6.7 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7. kapitola
7.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.7 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.8 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.9 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.10 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.11 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
7.12 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
8. kapitola
8.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
8.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
8.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
8.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
8.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
8.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
Tretia časť: Zmŕtvychvstanie
9. kapitola
9.1 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
9.2 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
9.3 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
9.4 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
9.5 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
9.6 a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm
Dodatok: Po vzkriesení Pána
a-repko.sk/knihy/umucenie_jezisa.htm

Predslov
Počnúc prvým vydaním v roku 1833 ovplyvnila táto kniha, ktorá opisuje videnia Anny Kataríny Emmerichovej o umučení Pána, duchovný život mnohých ľudí nielen v Nemecku, ale aj vo Francúzsku, v Taliansku a v iných krajinách Európy.
Peter(skala) likes this.
Rapture aj ludstvo a jeho vznik bola nehoda!
Rapture
Hmm??, Mníška s cigaretou , to si kde videla?, Vo Francúzsku ?
Rapture
Bola to nehoda,
Rapture
Ak si si dobre všimol okolo katedrály bolo postavené lešenie, robotníci nedali pozor, a možno od zvárania alebo brúsenia odskočila iskra,. ..
Ak by to bol útok , tak nikdo sa zatiaľ neprihlasil
Mates5485
Skôr Božie znamenie a varovanie. Toto čo médiá hlásajú väčšinou sú bludy aby skryli skutočný úmysel a pravdu.
Barbarin likes this.
Mates5485
Prečo potom neuhasili,keď bola iskra? Každý normálny človek musí sledovať a dávať pozor čo robí zo stavbou a jak s ňou zaobchádza. Keď vidím,že vyskočila iskra tak logicky bežím a uhasim a sa nešíri ďalej oheň,keď tam bolo plno robotníkov.
Johanka2 likes this.
Rapture
To je tiež pravda, kde boli robotníci,
Prídu aj horšie veci ako napr. zemetrasenia
Rapture
Slobodomurár Macron prisľúbil, finančnú pomoc,
Johanka2
0Kresťanské kostoly sú zámerne ničené.
Výraz "multikulturalizmus"v praxi znamená "zničme ich kultúru-tú kresťanskú.

cs.gatestoneinstitute.org/14083/evropske-kostel…

Evropské kostely - poničené, pokálené nebo podpálené

napsal(a) Raymond Ibrahim

Jen v březnu 2019 byly poničeny nebo zapáleny čtyři kostely. Německý web PI-News to popsal takto: "V naší zemi probíhá plíživá válka proti všemu,…More
0Kresťanské kostoly sú zámerne ničené.
Výraz "multikulturalizmus"v praxi znamená "zničme ich kultúru-tú kresťanskú.

cs.gatestoneinstitute.org/14083/evropske-kostel…

Evropské kostely - poničené, pokálené nebo podpálené

napsal(a) Raymond Ibrahim

Jen v březnu 2019 byly poničeny nebo zapáleny čtyři kostely. Německý web PI-News to popsal takto: "V naší zemi probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství: jsou to útoky na kříže na vrcholcích hor, na sošky svatých v kapličkách u silnic, na kostely... a nedávno dokonce i na hřbitovy."
V téměř každém případě útoku vandalů na kostely se úřady a média snaží identitu vandalů zatajit. V těch vzácných případech, kdy na veřejnost unikne informace, že pachatelé jsou muslimové a migranti, jsou pachatelé prezentováni jako duševně nemocní lidé.
"Téměř nikdo nepíše ani nemluví o narůstajícím počtu útoků na křesťanské symboly. Ve Francii i v Německu se o tomto skandálu znesvěcení a o identitě pachatelů výmluvně mlčí... Neuslyšíte ani slovo, ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného migranti... Pachatelům vyloučení ze společnosti nehrozí, ale ti, kdo se odváží spojovat znesvěcení křesťanských symbolů se současnou masovou imigrací do Evropy, jsou obviněni z nenávisti, nenávistných projevů a rasismu..."- PI News, 24. března 2019.

V únoru 2019 vandalové znesvětili a rozbili kříže a sochy v Katedrále Saint-Alain v Lavauru ve Francii. Paže sochy ukřižovaného Krista zkroutili do posměšné karikatury a nakonec spálili oltářní plátno. (Foto: Eutrope / Wikimedia Commons)
Mnoho kostelů v západní Evropě je nyní dennodenně cíleně poničeno, pokáleno nebo podpáleno.
Ve Francii jsou podle německého webu PI-News každý den znesvěceny v průměru dva kostely. V roce 2018 ve Francii proběhlo 1 063 útoků na kostely a křesťanské symboly jako jsou kříže, obrazy a sochy. To představuje 17% nárůst oproti roku 2017, kdy proběhlo 878 útoků. Situace se tedy výrazně zhoršuje.
V únoru a březnu proběhly ve Francii například tyto akty znesvěcení:
Vandalové vydrancovali kostel Notre-Dame des Enfants v Nîmes a z lidských exkrementů tam udělali kříž. Hostie vyhodili do odpadků.
Kostel svatého Mikuláše (Saint-Nicolas) v Houilles byl v únoru poničen celkem třikrát. Místní duchovní řekl, že socha Madony s dítětem z 19. století byla "rozdrcena na padrť" a je považována za "neopravitelnou". Kříž původně zavěšený na zdi byl stržen a pohozen na podlahu.
Vandalové znesvětili a zničili kříže a sochy v Katedrále Saint-Alain v Lavauru (Cathédrale Saint-Alain de Lavaur). Paže sochy ukřižovaného Krista zkroutili do posměšné karikatury a nakonec spálili oltářní plátno.
V neděli 17. března 2019 podpálili žháři brzy po polední mši Kostel svatého Sulpicia v Paříži.
Podobné zprávy přicházejí také z Německa. Jen v březnu 2019 byly poničeny nebo zapáleny čtyři kostely. Web PI-News (Politically Incorrect) to popsal takto: "V naší zemi probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství: jsou to útoky na kříže na vrcholcích hor, na sošky svatých v kapličkách u silnic, na kostely... a nedávno dokonce i na hřbitovy."
Kdo je za tento rostoucí počet útoků na kostely zodpovědný? Německá zpráva napovídá: "Zpřerážené kříže, zničené oltáře, podpálené výtisky Bible, převrácené křtitelnice a dveře kostela jsou počmárané islámskými výrazy jako třeba 'Alláhu Akbar'."
Německá zpráva z 11. listopadu 2017 konstatovala, že jen v Bavorsku bylo poničeno asi 200 kostelů a mnoho křížů: "V současnosti se policie zabývá znesvěcením kostelů téměř dnes a denně. Pachatelé jsou často mladiství výtržníci s migračními kořeny." Jiné zdroje popisují pachatele jako "mladé islamisty".
Bohužel to vypadá tak, že v evropských regionech s početnými muslimskými populacemi dochází k nárůstu útoků na kostely a křesťanské symboly. Například v Severním Porýní-Vestfálsku v Německu, kde žije více než milion muslimů, byla v roce 2016 před Vánocemi sťata hlava téměř 50 křesťanským sochám (včetně soch Ježíše Krista) a řada křížů byla zničena.
V roce 2016, po příchodu dalšího milionu převážně muslimských migrantů do Německa, napsaly místní noviny v padesátitisícovém městě Dülmen "téměř žádný den se nyní neobejde bez toho, aby v našem městě a jeho okolí nebyla zničena sakrální socha."
Zdá se, že tam, kde ve Francii roste počet muslimských migrantů, roste i počet vandalských útoků na kostely. Studie z ledna 2017 uvedla, že "extremistické islamistické útoky na křesťany" vzrostly ve Francii o 38 procent, z 273 útoků v roce 2015 na 376 útoků v roce 2016. Většina těchto útoků se stala v době Vánoc a "mnoho útoků se událo v kostelech a různých modlitebnách."
Jako typický poslouží příklad z roku 2014, kdy jeden muslim "závažně poničil" interiér historického katolického kostela v Thonon-les-Bains. Podle zprávy (doplněné fotografiemi) "převrátil a roztřískal dva oltáře, kostelní svícny a kazatelny, zničil sochy, serval dolů tabernákl, zkroutil mohutný bronzový kříž, vyrazil dveře do sakristie a rozbil několik vitrážových oken. A pak ještě "rozdupal" eucharistii.
Podobné případy vandalismu v jiných evropských zemích naleznete voxnews.info/…/immigrato-lapid…, www.christianpost.com/news/immigrant-arres…, zde, zde a zde.
V téměř každém případě útoku vandalů na kostely se úřady a média snaží identitu vandalů zatajit. V těch vzácných případech, kdy na veřejnost unikne informace, že pachatelé jsou muslimové a imigranti, jsou pachatelé prezentováni jako duševně nemocní lidé. Jak uvádí nedávná zpráva na webu PI-News:
"Téměř nikdo nepíše ani nemluví o narůstajícím počtu útoků na křesťanské symboly. Ve Francii i v Německu se o tomto skandálu znesvěcení a o identitě pachatelů výmluvně mlčí... Neuslyšíte ani slovo, ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného imigranti... Pachatelům vyloučení ze společnosti nehrozí, ale ti, kdo se odváží spojovat znesvěcení křesťanských symbolů se současnou masovou imigrací do Evropy, jsou obviněni z nenávisti, nenávistných projevů a rasismu..."
www.raymondibrahim.com je autor nové knihy www.amazon.com/…/0306825554 (Meč a turecká šavle: Čtrnáct století války mezi islámem a Západem), vedoucí spolupracovník Gatestone Institute a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Fóru pro Blízký východ (Middle East Forum).

Allahu akbar-a kostol horí...

katholisches.info/…/allahu-akbar-un…
„Allahu akbar“ und die Kirche brennt

www.hlavnespravy.sk/…/1633122

www.dailymail.co.uk/…/Horrifying-scen…

www.hlavnespravy.sk/…/1138112

stredoevropan.cz/…/imigrant-v-rako…

stredoevropan.cz/…/tri-katolici-za…

Sudánský imigrant vystřílel bělošský kostel v Tennessee

stredoevropan.cz/…/sudansky-imigra…

stredoevropan.cz/…/marocan-znasiln…

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
Barbarin likes this.
Johanka2
Jitka Moody
Jasně, můžeme prostě úplně bez překvapení konstatovat, že jsou to hovada, ale u toho to nekončí. Pořád tady máme fakt, že ve Francii jsou úmyslně ničeny kostely jako na běžícím páse, pak fakt, že často jsou podezřelí muslimové, další fakt, že nechat hořet právě Notre Dam musí být pro takové zmetky nejvyšší level a také fakt, že jaká to náhodička nádherná katedrála skoro lehne pope…More
Jitka Moody
Jasně, můžeme prostě úplně bez překvapení konstatovat, že jsou to hovada, ale u toho to nekončí. Pořád tady máme fakt, že ve Francii jsou úmyslně ničeny kostely jako na běžícím páse, pak fakt, že často jsou podezřelí muslimové, další fakt, že nechat hořet právě Notre Dam musí být pro takové zmetky nejvyšší level a také fakt, že jaká to náhodička nádherná katedrála skoro lehne popelem se začátkem nejsvatějšího křesťanského týdne.
Samozřejmě, můžete si sveřepě trvat na sérii náhod, které spolu nesouvisí, tak jako nikdy s ničím nesouvisí islám.
Pak mi ale řekněte, jak byste vysvětlili toto video.
Když začala katedrála hořet okolo sedmé večer, podle francouzských médií byli řemeslníci pracující na rekonstrukci kostela dávno pryč.

A přesto, tady je zřetelně vidět postava pohybující se v horní části katedrály půl hodiny po tom, co začala hořet.
A přesto, v tuto chvíli vyšetřovatelé pracují pouze s předpokladem, že to celé byla jedna velká hořící náhoda.
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
Barbarin likes this.
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.