Peter(skala)
32343

Svätý Otec František slávi 50. výročie kňazstva: „Prosím, nezabudnite sa za mňa modliť“

Dnes 13. decembra slávi Svätý Otec 50. výročie kňazstva. Vysvätený bol v roku 1969 v Argentíne, jedenásť rokov po svojom vstupe do noviciátu jezuitov. V utorok 17. decembra oslávi 83. narodeniny. Z …
dorka2
www.lifesitenews.com

www.duseahvezdy.cz

Výzva k posílání vánočních pozdravů uvězněnému kardinálu Pellovi

9. prosince 2019 (LifeSiteNews) — Anglický katolický jáhen vyzval podporovatele kardinála George Pella, aby mu posílali vánoční pohlednice. Jáhen Nick Donnelly zveřejnil na Twitteru kardinálovu současnou adresu a tento text:
„Prosím projevte kardinálu Pellovi svou podporu tím, že mu pošl…More
www.lifesitenews.com

www.duseahvezdy.cz

Výzva k posílání vánočních pozdravů uvězněnému kardinálu Pellovi

9. prosince 2019 (LifeSiteNews) — Anglický katolický jáhen vyzval podporovatele kardinála George Pella, aby mu posílali vánoční pohlednice. Jáhen Nick Donnelly zveřejnil na Twitteru kardinálovu současnou adresu a tento text:
„Prosím projevte kardinálu Pellovi svou podporu tím, že mu pošlete vánoční pozdrav. Zde je adresa. Na obálku NEPIŠTE ,kardinál Pellʼ, jinak věznice zásilku odmítne.
George Pell
Melbourne Assessment Prison
317 – 353 Spencer Street
West Melbourne, VIC 3003
AUSTRALIA
V adrese JE NUTNÉ uvést jen ,George Pellʼ, ale úřady akceptují titul ,Jeho Eminenceʼ přímo v textu dopisu.“

Kardinál Pell byl letos v Austrálii uvězněn za údajné zneužívání dětí v dávné minulosti. Obvinění vždy odmítal a v příštím roce se má projednávat [u australského Vrchního soudu] jeho odvolání.
Reakce uživatelů Twitteru na Donnellyho tweet byly smíšené. Někteří vítali příležitost poslat uvězněnému kardinálovi vánoční pozdrav, jiní veřejný projev podpory kardinálu Pellovi ostře kritizovali. Donnelly k tomu uvedl: „Je mi ctí podporovat kardinála Pella, jednoho z významných mučedníků naší generace.“
Britský list Mail Online Donnellyho tweet na podporu kardinála Pella označil za „bizarní“. Jeho zpráva dále uvádí, že kardinála Pella minulý týden navštívil ve vězení bývalý australský premiér Tony Abbott. Tuto návštěvu důrazně zkritizoval premiér australského státu Victoria (tedy nejvyšší politický představitel státu, kde je kardinál Pell vězněn) Daniel Andrews, který Abbottovu návštěvu označil za „hanebnou“ a omluvil se za Abbotta „všem obětem, které skutečnost, že bývalý premiér naší země navštívil člověka odsouzeného za obtěžování dětí, považují za traumatizující“. Abbott v reakci na kritiku uvedl, že „prostě navštívil přítele“. Ani zpráva listu Mail Online ani Daniel Andrews ve svém odsouzení Abbottovy návštěvy neberou v úvahu to, že část veřejnosti může kardinála Pella pokládat za oběť zneužití justice.
Andrew Bolt, moderátor australského televizního kanálu Sky News Australia, Abbottovu návštěvu hájil a prohlásil, že na celém incidentu je opravdu hanebné především to, že návštěva, která měla být soukromá, unikla do médií. V článku pro list Herald Sun Bolt napsal:
„Bývalý ministerský předseda Abbott navštívil někoho, s kým se přátelí několik desetiletí a kdo je nyní v největší nouzi. Navštívil člověka, o jehož nevině je – stejně jako já – přesvědčen a o němž doufá, že vyhraje odvolání k Vrchnímu soudu proti svému odsouzení za zneužití dvou ministrantů, z nichž jeden ve skutečnosti zneužití popřel.“
Bolt se kardinála Pella i pana Abbotta zastal i ve svém pořadu „The Bolt Report“ v televizi Sky News Australia. Ač sám agnostik, připomněl svým divákům Kristova slova v evangeliu sv. Matouše: „Měl jsem hlad, a dali jste mi jísti. Měl jsem žízeň, a dali jste mi píti. Cizincem jsem byl, a ujali jste se mě. Nahý jsem byl, a oděli jste mě. Nemocný jsem byl, a navštívili jste mě. Vězněn jsem byl, a přišli jste ke mně“ (Mt 25,35-36).
dalila likes this.
Paxus
Živ Bože Otca Svätého, námestníka Kristovho!
Paxus likes this.