Utajená protislovenská a protikresťanská akcia: Nasledovatelia Masaryka dali Vajanskému, slovenském…

Dňa 13. júna 2019 má byť časť bratislavského dunajského nábrežia, ktoré nesie meno po veľkej osobnosti slovenských dejín – Svetozárovi Hurbanovi Vajanskom, premenované na Námestie T. G. Masaryka. …More
Dňa 13. júna 2019 má byť časť bratislavského dunajského nábrežia, ktoré nesie meno po veľkej osobnosti slovenských dejín – Svetozárovi Hurbanovi Vajanskom, premenované na Námestie T. G. Masaryka. Túto skutočnosť vnímame ako verejné zaucho slovenskému národu i Slovenskej republike.
Tomáš Garrigue Masaryk nikdy neuznal existenciu svojbytného slovenského národa, ale vnímal Slovákov iba ako vetvu jednotného „československého” národa.
Masaryk nedodržal Pittsburskú dohodu z 30. mája 1918, ktorá zaručovala Slovákom v budúcom česko-slovenskom štáte autonómne postavenie a ktorú Masaryk dvakrát podpísal, po druhýkrát v novembri 1918 už ako zvolený prezident republiky. V roku 1929 ju dokonca vyhlásil za falzum.

Za Masarykovho prezidentovania, s jeho plným vedomím a podporou bol nastolený tvrdý centralizmus, zavládla cenzúra, slovenskí autonomisti boli prenasledovaní a väznení. On sám všetkými spôsobmi podporoval snahy o národné splynutie Slovákov a Čechov, či skôr o asimiláciu slovenského …More
Barbarin likes this.
warez
hanba, hanba, hanba
Bratia a sestry and one more user like this.
Bratia a sestry likes this.
pehol likes this.
tu je vidieť ako Masarykove umysly boli falošné:
- oklamal ludí, že mu ide o tzv.slobodu pre slovakov a čechov z pod nadvlady Rak-uhorska, ale v skutočnosti mu išlo jednak o rozbitie kralovstva a napokon prevziať moc a to je podstatné - "do vlastných rúk".

Táto taktika sa často-krat opakuje v dejinách ľudstva, že najprv poukažu na nejaku akože totalitnu moc a bezprávie menšiny,…More
tu je vidieť ako Masarykove umysly boli falošné:
- oklamal ludí, že mu ide o tzv.slobodu pre slovakov a čechov z pod nadvlady Rak-uhorska, ale v skutočnosti mu išlo jednak o rozbitie kralovstva a napokon prevziať moc a to je podstatné - "do vlastných rúk".

Táto taktika sa často-krat opakuje v dejinách ľudstva, že najprv poukažu na nejaku akože totalitnu moc a bezprávie menšiny, ale nakoniec z toho celeho vzíde len prevziatie moci do iných - ešte horších ...

... ide v podstate o to, čo už apoštol Ján vyjadril obrazne: "šelma prevzala moc od draka."

Slobodomurari (šelma) prevzala moc od komunistov (červený drak), ale pokial ide o 1.ČSR, tak tam hlavne vidíme prevzatie moci inej šelmy, ktorá pod záštitou "jednoty" s čechmi chceli mať opäť slovákov pod svojou mocou, aby sa slováci jednak nevyvíjali v kulture, ale zaroven aby mohli slobodomurari zakrývať svoje mocenské chuťky.

inač, zaujalo ma v članku ako sa snažil Masaryk dokonca aj reč slovensku počechizovať a toto môžeme vidieť aj v dnešnej kulturnej vojne ako napr: Klamstvo a lož.

Po Slovensky "Klamstvo" po česky "Lož"

ešte horšie, ked zmenia význam:

Po slovensky "hrdý" po česky "pyšný"

dokonca aj konzervativne slovenske media to ignoruju a ešte sa tým chvália ako keby neresť a hriech si mohli zamienať za čnosť a súdnosť - bez negativnych nasledkov (trest)

Ked vlastní slovaci si slovenčinu degeneruju aj po duchovnej stranke, tak ako môžu očakávať požehnanie a vývoj vlastnej kultúry?
ekans
a što ty zděs troluješ, tobě nová doba a církev přec nevadí