Jindriska
271.9K

ZKUŠENOSTI NEJSTARŠÍHO EXORCIST

převzato z časopisu Světlo 6–7/2008 S P. Gabrielem Amorthem rozmlouvá Paul Badde Don Gabriel Amorth bydlí ve velkém domově pro duchovní. Je to novější stavba ze 70. let nedaleko baziliky svatého …
A čítala som aj jeho veľké obavy z toho, ako Vatikán pozmenil modlitby exorcizmu. On ako posledný mohykán používa ešte pôvodný storočia starý exorcizmus.
Nepoužîvá...
dalila
Používal. Vatikán zmenil modlitbu exorcizmu, ale ponechal aj starú modlitbu a konkrétny exorcista si sám vyberá, ktorú modlitbu použije
Změna je život a ďábel dostane na zadek tak i tak ;)
Správne by sa mali volať muslimovia, ale praktickejšie je nazvať ich islamisti. V podstate je to jedno a to isté. Mnohí ľudia nevedia, čo vyznáva moslim. Naši predkovia ich volali mohamedáni.
To není pravda, islamisti a muslimové je safra rozdíl.... Pokud někoho citujeme, musí to být přesné....
--------------------------------------------------------------
Lola123456
včera
Nemajú svetla. lebo nemajú Ježiša Krista.
Aby sme mohli posúdiť niekoho, musíme poznať celý jeho život. Ja som o Amortovi čítala, že sa u neho obracali na pravú katolícku vieru aj Islamisti.
Nemajú svetla. lebo nemajú Ježiša Krista.
Aby sme mohli posúdiť niekoho, musíme poznať celý jeho život. Ja som o Amortovi čítala, že sa u neho obracali na pravú katolícku vieru aj Islamisti.
Islámisti nebo muslimové prosím?
Zedad
@Kallistratos lidé kolem knihy korán?
Lola123456 nemusim poznas cely zivot cloveka. staci mi vedie ako zomrel.
Rapture
Moslimovia chodia v tme alebo vo svetle?
Aku môžu žiť vieru ?@Lola123456
Keby bol Amort exorcista pravej viery ,tak by nemohol mať takú pozíciu v pokoncilovom Vatikáne ako mal :) A jeho odpovede by boli jasné a nebolo by ich treba doťahovať a dovysvetľovávať ,ako to robia Bergogliovi kumpáni s tými jeho výrokmi.
Nikto nemôže slúžiť dvom pánom...
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
Ružena likes this.
Amort bol exorcista pravej viery. Nemožno z tohto článku vyvodiť proti nemu dôsledky. Odpovedal na otázku tak ako mu bola daná. Ano islamisti sú takí vo svojej viere ako tu hovorí, nikto sa ho neopýtal, či Islamisti veria v pravého Boha, ale pýtajú sa ho, ako uplatňujú svoju vieru v praxi.
A čo sa týka pádu Lucifera, v tom má tiež jasno, že ho zložila pýcha. Tu odpovedá v tom zmysle, že je to …More
Amort bol exorcista pravej viery. Nemožno z tohto článku vyvodiť proti nemu dôsledky. Odpovedal na otázku tak ako mu bola daná. Ano islamisti sú takí vo svojej viere ako tu hovorí, nikto sa ho neopýtal, či Islamisti veria v pravého Boha, ale pýtajú sa ho, ako uplatňujú svoju vieru v praxi.
A čo sa týka pádu Lucifera, v tom má tiež jasno, že ho zložila pýcha. Tu odpovedá v tom zmysle, že je to tajomstvo, ako sa ho tá pýcha zmocnila. Lebo Boh všetko stvoril dobré.
páter Gabriel Amorth na otázku :“ čo poviete o moslimskom náboženstve“ odpovedá vo svojej knihe „Testament exorcistu –rozhovory o Bohu a satanovi“ na strane 18 takto:
„ˇMoslimské náboženstvo charakterizuje správny postoj človeka pred Bohom ako pokora,poslušnosť a dôvery plná odovzdanosť-čo pripomína paragraf 599 Katechizmu pre dospelých.Viera vyjadrená vo formulke : „niet Boha okrem Aláha a …More
páter Gabriel Amorth na otázku :“ čo poviete o moslimskom náboženstve“ odpovedá vo svojej knihe „Testament exorcistu –rozhovory o Bohu a satanovi“ na strane 18 takto:
„ˇMoslimské náboženstvo charakterizuje správny postoj človeka pred Bohom ako pokora,poslušnosť a dôvery plná odovzdanosť-čo pripomína paragraf 599 Katechizmu pre dospelých.Viera vyjadrená vo formulke : „niet Boha okrem Aláha a Mohamed je jeho prorok“.
Náboženské praktiky spočívajú v modlitbe,milodare,pôste,putovaní,svätej vojne.Tá je chápaná ako snaha o potvrdenie Božích práv vo všetkých sférach života a znamená v prvom rade duchovný boj za prispôsobenie seba samého božskej vôli ,čiže misionárske úsilie s cieľom rozšíriť islám (podriadenosť) ,v prípade potreby aj so zbraňou v ruke...Západná sekularizovaná ,individualistická a konzumistická kultúra dnes preniká do islámskeho sveta a zvnútra ho rozkladá . tým vyvoláva reakciu moslimského fundamentalizmu ,ktorý svoj odpor rozširuje aj na kresťanstvo.
...Cirkev podnecuje kresťanov k postoju veľkej lásky a dialogu so všetkými.Je potrebné žiť vlastnú vieru bez súdov a protivenstiev“.
Toľko slová „veľkého exorcistu „ Vatikánu pátra Amortha k Mohamedovmu náboženstvu.
Prečo veril najväčší exorcista Vatikánu Gabriel Amorth diablovi a nie Božiemu slovu?
Bol to podvodník a nie exorcista? Alebo bol sám v službe diabla?
Vo svojej knihe "Testament exorcistu ,rozhovory o Bohu a satanovi na strane 75 odpovedá na otázku:
Stvoril Boh diabla a peklo?
„Musí byť úplne jasné ,že zlo ,bolesť ,smrť ,peklo,diabol nie sú dielom Boha“
Spomínam si ,ako otec Candido Amantini raz vyháňal zlého ducha.Ku koncu exorcizmu sa obrátil na démona týmito slovami:“Odíď stadiaľto.Pán ti pripravil pekný ,dobre vykúrený dom!“
Diabol mu odpovedal: „Ty nič nevieš.To nebol On-Boh,kto vytvoril peklo.To sme boli my .Jemu to ani na um nezišlo. My všetci sme k tomu prispeli.“
To je samozrejme diablova lož ,lebo v Písme Boh hovorí: "Nestvoril som peklo pre človeka ,ale pre satana a jeho anjelov".
Diabol nestvoril nič ,ani peklo.Dokonca v ňom ani nevládne.Ako môžu kňazi ,ktorí veria diablovi a nie Božiemu slovu vyháňať démonov? Akí sú to potom "exorcisti"?:) :):)
Na ďalšiu otázku : „aký tajomný dôvod viedol Lucifera k tomu ,aby sa vzbúril proti Bohu?“
Gabriel Amorth odpovedá: „Pekná otázka! Rozhodol sa ,že sa pokazí.Ako a prečo sa priviedol do tohto stavu je naozaj veľké tajomstvo od chvíle ,keď bol Lucifer stvorením ,ktoré sa vydarilo najlepšie.Čo mu chýbalo ,že sa vzoprel Stvoriteľovi?“
Najväčší „exorcista „ Vatikánu nevie ,že Luciferov pád zapríčinila jeho pýcha? Že chcel byť ako Boh? Že povedal "non servian"? Za celý jeho dlhý život to nemal Amorthovi kto povedať?
kde asi teraz g. amorth je?!
dalila
Tu je sudcov ako maku
Kallistratos and 2 more users like this.
Kallistratos likes this.
Bratia a sestry likes this.
In nomine Jesus likes this.
pozor na falosnu dobrotku!

dalila
Tak ako čistá myseľ, ktorá si praje vidieť božské zjavenie a nemá možnosť ho uvidieť, vytvára si vlastné zjavenie, nimi sa podvádza a klame, tak aj srdce, ktoré sa usiluje zakúsiť božskú sladkosť a ďalšie božské zakúšania a nenachádza ich v sebe, vytvára si svoje vlastné, nimi sa klame, podvádza, hubí samé seba, keď vchádza do oblasti lži, do spoločenstva s …More
pozor na falosnu dobrotku!

dalila
Tak ako čistá myseľ, ktorá si praje vidieť božské zjavenie a nemá možnosť ho uvidieť, vytvára si vlastné zjavenie, nimi sa podvádza a klame, tak aj srdce, ktoré sa usiluje zakúsiť božskú sladkosť a ďalšie božské zakúšania a nenachádza ich v sebe, vytvára si svoje vlastné, nimi sa klame, podvádza, hubí samé seba, keď vchádza do oblasti lži, do spoločenstva s besmi, podriaďuje sa ich vplyvu, stáva sa otrokom ich moci.
Ružena
@apredsasatoci Myslelas tú, ktorá ostrihala Samsonovi vlasy?
Ružena
apredsasatoci
pred 3 hodinami

kde asi teraz g. amorth je?!

Sú len 2 možnosti, buď je spasený alebo nie je.
Ružena v pripade g. amortha by som velmi o spaseni nehovorila. preco? o nevedomostinemoze byt ani reci. a z vyssie uvedeneho sa evidentne ruha Svatej Trojici. samozrejme, Bozie milosrdentvo je nekonecne. ale zasa na duhej strane Boh sa vysmievat nenecha. tiez netreba zabudat na Boziu Spravodlivost.
Mates5485 and 2 more users like this.
Mates5485 likes this.
Rapture likes this.
Ladislav Bajza likes this.
Ružena
Dobrotivý Boh je ku nám nanajvýš milosrdný pokiaľ žijeme, po smrti už bude pre nás len Jeho spravodlivosť.
apredsasatoci and one more user like this.
apredsasatoci likes this.
Mates5485 likes this.
Mates5485 likes this.
Rapture
Ak je toto pravda čo je tu zdieľané, tak sa pýtam kde kráčaš RKC???,
Ako je môže že exorcista ktorý vyháňa démonov nevie základné pravdy viery ?viery?, @apredsasatoci
Rapture to vies, kazdy clovek je zasiahnuty dedicnym hriechom. a ten stary Had poluje na kazdeho. bud v strehu! pekelne brany Cirkev nepremozu! to vsak neznamena, ze clenstvo v nej mi zarucuje spasu. urcite netreba z rkc vystupovat. to by bola velka chyba.
Ružena
@Rapture @apredsasatoci
Nespochybňujte Písmo sväté, Sv. Ján o tom v Apokalypse jasne píše
a rozlišujte v Duchu Svätom nevestu a neviestku!
Ružena oddelit sa trebe. ale nikdy by som z rkc nevystupila. ty si ako na tom?
Ružena
apredsasatoci
Mala by si iným vysvetliť ako sa to dá, oddeliť sa a zostať
Ja som si zvolila rovnú cestu pre nevestu Kristovu
rkc svoju ulohu, ktoru jej dal Pan Jezis plnila 2 000 rokov. nebyt Jej uz davno je koniec sveta. rkc uznavam. aj Jej 2 000 rocne ovicie. bohuzial, od 2VK sa to zmenilo. to treba vidiet a akceptovat. nic sa nedeje bez Bozej vole. a ovocie 2VK je viac nez zrejme. v Pisme nam Pan Jezis hovori: ODDELTE SA OD NEJ! a ja tak plnim Boziu volu.
Ružena likes this.