pmichal
To orędzie wymagałoby komentarza, objaśnienia, ale jest ono "do obrony". A.K.Emmerich opisuje, jak w dzień przed Ostatnią Wieczerzą, Pan Jezus zostaje namaszczony przez Marię Magdalenę olejkiem nardowym. To była ta przysłowiowa kropla, która przelała judaszową czarę goryczy i chęć zdrady, którą już rok czasu nosił w sercu. Przed czasem skończył biesiadować i niby, miał iść dopilnować zbierania …More
To orędzie wymagałoby komentarza, objaśnienia, ale jest ono "do obrony". A.K.Emmerich opisuje, jak w dzień przed Ostatnią Wieczerzą, Pan Jezus zostaje namaszczony przez Marię Magdalenę olejkiem nardowym. To była ta przysłowiowa kropla, która przelała judaszową czarę goryczy i chęć zdrady, którą już rok czasu nosił w sercu. Przed czasem skończył biesiadować i niby, miał iść dopilnować zbierania resztek jedzenia dla biednych. W rzeczywistości poszedł do faryzeuszy i tam przedstawił im zamiar zdrady i wydania Pana Jezusa. Umówił się na 30 srebrników, których jednak nie otrzymał od razu, ale miał mieć wypłacone "po robocie". Już wówczas dokonał zdrady, której istotnym elementem będzie wydanie Pana Jezusa przez zdradziecki pocałunek. Pocałunek to jest też sedno tej zdrady, jej perfidia, charakterystyka, symbol.
Gdy myślimy o zdradzie Judasza to myślimy o tym zdradzieckim pocałunku. Ktoś, kto się ładnie uśmiecha, stwarza pozory filantropa, że się martwi o biednych, a w rzeczywistości jest chytrym wężem, który wbije ci nóż w plecy.
Iluż teraz mamy takich księży "działaczy", którzy martwią się o cały świat, o przyrodę, o topniejące lodowce, o głodujące dzieci, prowadzący różne fundacje, a czy pamiętają, że mają składać Bogu Ofiarę? Że to jest ich głównym zadaniem? Że powinni tak jak Maria Magdalena adorować Pana Jezusa?...
przeciwherezjom
Tak - to raczej jest pęknięcie, które ostatecznie daje mi pewne potwierdzenie moich wątpliwości co do tych orędzi. Poniżej @olek19801 owszem, dość sensownie pisze. I może to być prawda - w orędziu Panu Jezusowi może chodzić o wcześniejszy pocałunek - np zdradę uczuciową, która poprzedziła zdradę w Ogrójcu. Rzeczywiście, w Wielką Środę wieczorem miał miejsce pożegnalny pocałunek z każdym z …More
Tak - to raczej jest pęknięcie, które ostatecznie daje mi pewne potwierdzenie moich wątpliwości co do tych orędzi. Poniżej @olek19801 owszem, dość sensownie pisze. I może to być prawda - w orędziu Panu Jezusowi może chodzić o wcześniejszy pocałunek - np zdradę uczuciową, która poprzedziła zdradę w Ogrójcu. Rzeczywiście, w Wielką Środę wieczorem miał miejsce pożegnalny pocałunek z każdym z Apostołów łącznie z Judaszem - być może był on wtedy w 100% fałszywy, dlatego już wtedy Jezus nazywa go zdradą. Być może.....Ale to jednak jest bardzo dziwny błąd....
Nie jest to jednak najistotniejszy argument mogący przemawiać przeciw tym orędziom. Mnie niepokoi co innego. Wcześniej jest wypowiedź (w tych objawieniach) uznająca realność pandemii koronywirusa. Chodzi mi po głowie (wcześniej nawet publicznie przychylałem się do tych orędzi) od kilku dni, że to jednak gruba sprawa. Wszyscy, którzy we łbach mamy cokolwiek poukładane walczymy jak lwy z psychozą i oszustwem koronyświra. Bo na tej zmyślonej "pandemii" wspiera się aktualnie reżim światowy zarówno w dziedzinie świeckiej jak i kościelnej. Ileż zła z tej przyczyny? Można chyba porównywać z całym złem takich gigantów zła jak Hitler czy Stalin. Być może orędzia przekazują rzeczywiście 99% prawdy, bo dla szatana jest istotne teraz przepchnięcie tylko jednego fałszu - koronyświra, ale fałszu jakże strasznego!!! Dla tych, co podobnie jak ja wspierają się zdecydowanie na Księdze Prawdy, muszę przyznać, że przy samej Księdze Prawdy zostać trzeba - chcę tu przeprosić @Zorrro któremu pisałem coś na ten temat - źle pisałem. Dla tych co nie potrafią przyjąć KP? No cóż, uważacie, że we wszystkim macie rację, więc ja też nie dam wam rady.
olek19801
Stąd ostrożność to konieczność 😊
Rafał_Ovile
W Wielki czwartek "jeden z Dwunastu, imieniem Judasz, szedł na ich czele i zbliżył się do Jezusa, aby Go pocałować. 48 Jezus mu rzekł: «Judaszu, pocałunkiem wydajesz Syna Człowieczego?»"
pmichal
Już tego orędzia na stronie WOWIT-u nie ma... Podejrzewam, że już tam nie będą więcej publikowane.
trio plus
Bardzo podobne do Mediugorie. Kto wie czy służby specjalne nie maczają tam palców. Może mają tam jakieś interesy. Ja bym zalecał ostrożność. Teraz jest taka technika że Ho Ho, nie wspominając blue bean czy inne rzeczy. Sam Piotrze mówiłeś, że mamy tutu bliziutko naszą Mateczkę po co szukać hucznych rewelacji.Co ma być będzie. Wszystko jest w Piśmie Świętym a Duch Święty niechaj nas prowadzi 🌹😘
pmichal
Myślę, że nikt nie jest Tobie w stanie zagwarantować, że to jest prawda, bądź że to jest fałsz. Nie ma tutaj niczego niezgodnego z Nauką katolicką.
Kościół Chrystusowy ma przejść taką Drogę jaką szedł Pan Jezus.
Osobom postronnym wydawać się będzie, że Kościoła już nie ma. Niewielu zostanie wiernych pod Krzyżem. Wówczas była to Matka Boża i święty Jan. Cała reszta zwątpiła, przestali wierzyć w …More
Myślę, że nikt nie jest Tobie w stanie zagwarantować, że to jest prawda, bądź że to jest fałsz. Nie ma tutaj niczego niezgodnego z Nauką katolicką.
Kościół Chrystusowy ma przejść taką Drogę jaką szedł Pan Jezus.
Osobom postronnym wydawać się będzie, że Kościoła już nie ma. Niewielu zostanie wiernych pod Krzyżem. Wówczas była to Matka Boża i święty Jan. Cała reszta zwątpiła, przestali wierzyć w Jego Zwycięstwo.
O tym czy kule ognia spadną na ziemię sami się przekonamy. Osobiście staram się żyć tak, by móc umrzeć każdego dnia. Nie ekscytuję się zbytnio zapowiedziami różnych katastrof.
Te orędzia mają dużo przeciwników. Szczególnie drażni ich fakt, że we Watykanie knują. Nie mieści im się w głowach (albo co gorsza robią to z premedytacją, gdyż knują wespół zespół z nimi), że Judasze mogą być na szczytach hierarchii kościelnej.
Akurat to stało się obecnie tak oczywiste, że naprawdę trzeba mieć słabą głowę albo bałamutną głowę, by tego nie widzieć, czy też nie chcieć widzieć.
PiotrM
Chodzi o to że w środę był zdradzony!?
olek19801
Zobacz tu:
dzienniklodzki.pl/…/792522

Wielka Środa to moment, w którym apostołowie przygotowywali się do święta Paschy, które miało się odbyć następnego dnia. W środę przed Wielkanocą wspominamy dzień, w którym Judasz za trzydzieści srebrników sprzedał Jezusa Chrystusa. Wokół tego apostoła, który sprzeniewierzył się miłości Jezusa, koncentruje się liturgia Wielkiej Środy.

Według Ewangelii, Juda…More
Zobacz tu:
dzienniklodzki.pl/…/792522

Wielka Środa to moment, w którym apostołowie przygotowywali się do święta Paschy, które miało się odbyć następnego dnia. W środę przed Wielkanocą wspominamy dzień, w którym Judasz za trzydzieści srebrników sprzedał Jezusa Chrystusa. Wokół tego apostoła, który sprzeniewierzył się miłości Jezusa, koncentruje się liturgia Wielkiej Środy.

Według Ewangelii, Judasz sprzedał Jezusa za 30 srebrników. Prawdopodobnie było to 30 hebrajskich sykli. Niewykwalifikowany robotnik zarabiał tyle w cztery miesiące. Judaszowe srebrniki nie przyniosły mu szczęścia. Kiedy się opamiętał i chciał zwrócić pieniądze arcykapłanom, ci nie mogli ich przyjąć. Były "nieczyste" jako zapłata za zdradę, więc nie można było ich oddać na ofiarę dla świątyni. Ostatecznie kupiono za nie kawałek ziemi na grzebanie cudzoziemców, który nazwano później Polem Krwi. A Judasz Iskariota się powiesił.

Z postacią niewiernego apostoła wiąże się zwyczaj, kultywowany w Wielką Środę. Tego dnia obchodzono tzw. judaszki, czyli wieszanie czy też pojmanie Judasza. Wykonywano słomianą kukłę, która miała wyobrażać Judasza. Do jej paska przypinano woreczek z 30 kawałkami szkła, symbolizującymi srebrniki. Zrzucano ją z najwyższego domu danej miejscowości. Często była to wieża kościelna. Potem bito ją kijami, szarpano, włóczono po ulicach, przeraźliwie przy tym krzycząc. Często z "Judasza" zostawała garść słomy. Tę resztkę palono lub topiono. Ze względu na nadmierną agresję uczestników widowiska, zakazano jego organizowania. Tam, gdzie zwyczaj trwał, kukłę wieszano na drzewie, słupie czy kominie. Tradycja wieszania Judasza nadal jest kultywowana np. w Jarosławiu na Podkarpaciu i jego okolicach.
pmichal
Faktycznie z tym pocałunkiem, to jest nie tak. No widzisz, diabeł tkwi w szczegółach...
PiotrM
Quas Primas
Ja już dawno temu pisałam tutaj na glorii, że orędzia Marii z Irlandii, to nic innego, jak przekazy masońskie.
Powolutku wprowadzali nas w stan obecny.
Moim zdaniem objawienia w Trevignano Romano to nic innego, jak ciąg dalszy mamienia ludzkości.
pmichal
Tak. Z tymi przekazami trzeba uważać. Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że żyjemy w czasach ostatecznych, w tym dosłownym tego słowa znaczeniu. Wielu to czuje i piszą co czują. Diabeł jednak mąci im w głowach i czasami wychodzą z tego banialuki niezgodne z Tradycyjnym przekazem.
Judasz zdradziecko pocałował Pana Jezusa już po Wieczerzy, w Ogrodzie Oliwnym, a nie w dniu przygotowania Ostatniej …More
Tak. Z tymi przekazami trzeba uważać. Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że żyjemy w czasach ostatecznych, w tym dosłownym tego słowa znaczeniu. Wielu to czuje i piszą co czują. Diabeł jednak mąci im w głowach i czasami wychodzą z tego banialuki niezgodne z Tradycyjnym przekazem.
Judasz zdradziecko pocałował Pana Jezusa już po Wieczerzy, w Ogrodzie Oliwnym, a nie w dniu przygotowania Ostatniej Wieczerzy. No chyba, że wówczas też pocałował Pana Jezusa na pożegnanie jak udawał się do faryzeuszy po srebrniki, a zdradziecko powiedział, że idzie gdzie indziej... 🤔
olek19801
Nie zaszkodzi wierze. A gotowi mamy być w każdej chwili.

"Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć"
Apokalipsa św. Jana
Mark0S
Ostrożność wskazana. Szatan jest bardzo przebiegły. Modlitwa, pokuta, sakramenty - jedyna pewna droga na każdy czas. Uważajmy na wszelkie proroctwa.