wandarek
Pan Jezus gdy został uderzony w policzek przez sługę arcykapłana nie nadstawił drugiego policzka tylko zapytał co źle powiedział i dlaczego tamten go bije......
wacula25wp.pl
My musimy zrobić diagnozę co danemu człowiekowi pomoże. Czy pomoże mu jak ja pozwolę mu się uderzyć? Jeśli to go opamięta, no to dobra, uderz mnie. Ale jeśli to go rozbestwić ma wpieprz pewne, jeśli to go uczyni jeszcze bardziej dufnym i pysznym to Ja się nie pozwolę uderzyć.”Tylko oddam mu co się jemu należy czyli wpieprz
Autorytet
Pan Jezus jakby odpowiadał za kogoś np za żonę i dziecko jakby miał to by miał więcej odniesień do prawa niż do takiego bycia lekkim duchem. Nie martwić się o nic, nastawiać policzki i płacić cierpieniem.
Autorytet
Co zrobić kiedy ktoś nie chce wyznawać "moja wina, moja wina moja bardzo wielka wina" tylko chce powiedzieć "moja adekwatnie mało-średnia wina". Czy to nie jest lepsze stanięcie w prawdzie?
2 more comments from Autorytet
Autorytet
W rzeczywistości katolickiej mamy albo uległość albo napady emocjonalności, złości, czy wybuchy agresji. Nie ma spokoju w tej całej religijności.
Autorytet
Po pierwsze- syndrom pomagacza, na coś co choruje Merkel niszcząc swój kraj. Po drugie nadstawianie policzka to jest jakaś Jezusowa uległość związana z uległością krzyżową. Chciał być Zbawicielem to musiał ulegać. Ty człowieku możesz używać rozumu zamiast uległości. Nie musisz codziennie klękać w kościele i przed własną silną żoną. ;] Amen. Niech się stanie.