01:34

Zstąpił do piekieł...

Do piekieł, czyli do otchłani, nie mylić z piekłem!
Łukasz R.
Uwielbiam nauki księdza :)
Łukasz R. likes this.
74pat
biniobill
W piekle są ci co nienawidzą. Nienawidzą Boga, siebie i wszystkich. Im już nikt i nic nie pomoże ponieważ tego nie chcą.
Czyściec to miejsce gdzie dusze poddawane są obróbce podobnie jak w pracowni jubilerskiej złoto, które oczyszcza się w ogniu. Każdy jubiler wie na czym polega ten proces i czy jest potrzebny. Musi być wykonana ta czynność prawidłowo i do końca ponieważ złocone przedmioty nie …More
W piekle są ci co nienawidzą. Nienawidzą Boga, siebie i wszystkich. Im już nikt i nic nie pomoże ponieważ tego nie chcą.
Czyściec to miejsce gdzie dusze poddawane są obróbce podobnie jak w pracowni jubilerskiej złoto, które oczyszcza się w ogniu. Każdy jubiler wie na czym polega ten proces i czy jest potrzebny. Musi być wykonana ta czynność prawidłowo i do końca ponieważ złocone przedmioty nie poddane właściwej obróbce nie ucieszą oka artysty rzemieślnika tak jak dobrej jakości towar.
ZBM
Rzeczywiście piekło nie może być niekonsekwentne. Gdyby jeszcze ksiądz był łaskaw wytłumaczyć jak rozumieć otchłań. Czy otchłań to inaczej czyściec?
Proszę zrozumieć, że w piekle nie było, nie ma i nie będzie nikogo niewinnego. Piekło to wieczne potępienie...
Nemo potest duobus dominis servire ! likes this.
ZBM
Większość ludzkości żyjąca w starej erze (przed narodzeniem Chrystusa) nie mogła przecież poznać Pana Jezusa i nie nie była temu winna. Stąd moje pytanie: Dlaczego Pan Jezus nie zstąpił również do piekła by zbawić tych niewinnych?
ZBM
Czy mam rozumieć, że Pan Jezus po swojej śmierci krzyżowej ale przed zmartwychwstaniem zstąpił tylko do czyśćca a nie do piekła? Dlaczego Pan Jezus, jako prawdziwy Bóg, nie mógł wtedy zstąpić również do piekła by wyrawć z niego te dusze, które wcześniej bez własnej winy nie miały szans na zbawienie?