32:48

Paweł Lisicki: Liberałowie za pomocą presji chcą dopuścić kobiety do kapłaństwa

www.youtube.com/watch Przez wieki kapłani głosili słowo Boże. Byli wsparciem dla wiernych i prowadzili dusze do zbawienia. Czasy się jednak zmieniły… W Niemczech Kardynał Reinhard Marx stwierdził…More
www.youtube.com/watch
Przez wieki kapłani głosili słowo Boże. Byli wsparciem dla wiernych i prowadzili dusze do zbawienia. Czasy się jednak zmieniły…
W Niemczech Kardynał Reinhard Marx stwierdził wszem i wobec, że do odprawiania Mszy Świętej nie są potrzebni duchowni. Wystarczy "ktoś", kto potrafi przemawiać, porywać tłum, ma wiedzę w zakresie religii i cieszy się dobrą opinią. Swoją decyzję umotywował brakiem powołań kapłańskich.
Zdaniem niemieckiego Duchownego takie rozwiązanie uzdrowi Kościół katolicki i nie ma w tym niczego złego. Czy będzie to początek dyskusji o przemianach w Kościele katolickim na które nie wszyscy się zgadzają? O Tym w magazynie katolickim "Wierzę" rozmawia Marek Miśko i Paweł Lisicki.
"Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.
justuss and one more user like this.
justuss likes this.
mistrzo likes this.