Language
138 2 1.1K
csk.news

Univerzita Kardinálov vo vážnych problémoch - kardinál Burke

Univerzita Kardinálov, ktorá nakoniec bude musieť zvoliť ďalšieho Pápeža, je vo "veľmi zlom tave" - povedal 21. augusta kardinál Raymond Burke pre TheAustralian.com.au. Spomenul, že pápež František …
Zedad
Sard i v tomto slovu můžeš rozjímat o obraně a útoku, statečnosti a zbabělosti
Pasáž: Judit 13,11-20
11Už zdálky vyzvala Júdit strážce bran: „Otevřete, otevřete bránu! Bůh je s námi, náš Bůh, aby zase prokázal sílu v Izraeli a vládu nad nepřáteli. Tak to i dnes učinil.“
Když muži města uslyšeli její hlas, spěšně sestoupili k bráně svého města a svolali starší města.
Seběhli se všichni, malí i …
More
miňocraft
Posudzuješ svetskú politiku a konanie mocností ako nespravodlivé a máš v tom pravdu,ceskoslo.A Pán Ježiš jasne k tomu povedal apoštolom na čele s Petrom : “Medzi vami to tak nebude”
A tiež prikázal apoštolom aby si navzájom slúžili a dal im príklad vo veceradle.A tiež im zakázal brat meč do rúk ale v 11.storočí na to zabudli.Ale nie všetci.
miňocraft
Nebuď netrpezlivý ceskoslo,všetko sa dozvieš.S Rusmi neexistuje žiadna paralela.Rusi hnali Nemcov,ktorí vtrhli na ich územie a hnali ich až do Berlina.Mali na to právo.Križiaci vtrhli na územie ktoré im nikdy nepatrilo a boli vyhnaní.
miňocraft
To nie je zo znepriateleného tábora a je to proti skutočným nepriateľom Krista,ktorí sa mu pred stáročiami úplne spreneverili.
sulnadzlato
Je to logické,prolhaný hokináři. Enem je to logika světa. Tak se s tim nechlub a zmizni..
Hoki
Rád bych uvedl závěr mého předešlého příspěvku a vložil fotku dvou bojovníků proti Švédům...

......Dojde-li k sepsi, hyneme, hyne naše tělo.... To si uvědomoval i skvělý kněz Bohuslav Balbín, vynikající muž, který byl zachráněn z velmi ošklivé nemoci jedním mimořádným člověkem JMM, kterého si také vážím a který se váže k mému městu.
A teď malý bonbónek na závěr - jak Balbín, tak i zmiňovaný … More
sulnadzlato
Oprava. Asik ti to robi radost.
sulnadzlato
Fakt nechápu proč se snižuješ.asii tito rohu radost.
Zedad
sulnadzlato hele a proč se snižovat k vulgárnímu slovníku?
sulnadzlato
Zkus zapátrat ve Vulgátě,zezadu. Nevim proč jsi vulgární.
sulnadzlato
Zmizni hokináři.na lháře nejsme zvědaví..
Zedad
sulnadzlato a mluvil Pán Ježíš Kristus vulgárně?
Hoki
Lidé bývají hodně neskromní. Zpoza své narušenosti se někdy ztotožňují, aspoň myšlenkově, s Kristem. To je ovšem velká chyba. Bylo mi vytýkáno, že se vracím k tématu placaté Země... Když tam vidím Plochá zem ovšem figurovat Sarda jako zastánce plackozemě, pak je mi jasno o co zase jde...
Lidé stavěli hráze proti velké vodě, stavěli rybníky, vodní nádrže, přehrady.... mořské hráze, vlnolamy.... … More
sulnadzlato
Prdim na tě,zezadu.Seš falešnej jak pětka.
sulnadzlato
Obranné války,vynález satana. Jako ti chudáci kluci co zařvali v afghánistánu.Prý nás tam bránili. Měli být rači v německu a bránit nás před zdivočelou makrelou..
Zedad
sulnadzlato hele slovo Písma, slovo živého Boha. O manipulaci nestojím. Jednou budeme všichni vyydávat počet!
miňocraft
Šetri sám seba ceskoslo,ja sem dám iba overené fakty.Kto je z Pravdy,tak sa nebojí.Tvoje obavy o mna sú jednoducho falošné a pokrytecké.
sulnadzlato
Prokope ty zas chmelíš.Není možný aby takové hámotiny psal střízlivý člověk.
sulnadzlato
Zezadu,ty statečně vkládáš čertoviny. BOHA SE NEBOJÍŠ!
sulnadzlato
Hokináři, co sem furt lozíš? 10.květen už byl.
Zedad
Sard no a dej si pozor, aby ses ty sám nestavěl proti Kristu. Žiješ v době, kdy můžeš znát jeho slovo.
Zedad
Sard hmmm a kolik vidíš těch statečných jako Kristus, aby hlásali jeho slovo?
sulnadzlato
Prokůpku,ty jsi to zasejc vymňouk..
Zedad
S pokolením spravedlivého je Bůh.
sulnadzlato
Zezadu,ty pokušiteli!
Zedad
Sard nebo si myslíš, že statečnost je schovat se a nechat se bránit někým jiným?
Peter(skala)
miňocraft pred 37 minútami
Profesor Aleš vychádza z historických faktov.A jeden z tých nespochybnitelnych faktov je,že ANI JEDNO KRÁĽOVSTVO,ktoré vyslalo križiakov do Svätej zeme NIKDY nemalo pred tým moc nad týmto územím a pred príchodom križiakov tu 1000 rokov žili kresťania spadajúci pod jurisdikciu Jeruzalemského patriarchu.
Zo strany križiakov išlo jednoznačne o agresiu.
Na tému križiacke … More
Zedad
Sard samozřejmě, že máme hlásat evangelium. Je to psáno a slovo Boží platí do konce věků.
Zedad
Sard křižácké výpravy, bitva u Lepanta, bitva u Vídně, no tak to je tu proto, že ty teď můžeš sedět u počítače a v klidu si tu ťukat svou myšlenku!
Zedad
Pasáž: Žalmy 8,3
3Ústy nemluvňat a kojenců jsi vybudoval mocný val proti svým protivníkům a zastavil nepřítele planoucího pomstou.
miňocraft
Kto sa boji pravdy,kričí :nevkladaj!

Vložím.
Zedad
cs.wikipedia.org/wiki/Kardin%C3%A1ln%…
Také se můžeme zamyslet nad tím, co je kardinální ctnost statečnost a co je zbabělost a podlost.
Zedad
Sard jasně, rozumím ti, a proč to dnes tak není! Nesmíme také zapomínat na modlitbu.
Zedad
Sard a co je nejsmutnější? Je mnoho zženštilých mužů, kteří se schovávají za ty, kteří tu obranu, abychom mohli žít dělají. Tato zženštilost se dá schovat za velmi vznešené myšlenky.
Zedad
Sard tragédie je v tom, že dnešní muži se vydávají cestou zženštilosti a neumí bránit rodinu, národ, vlast.
Hoki
Milý Sarde, napsal jsi to bravurně, nicméně má to jednu zásadní vadu.... A navíc vybičované superlativy jsou vždy hodně nepřesvědčivé. Indiáni by takového nazvali peelcolacorrer
miňocraft
Profesor Aleš vychádza z historických faktov.A jeden z tých nespochybnitelnych faktov je,že ANI JEDNO KRÁĽOVSTVO,ktoré vyslalo križiakov do Svätej zeme NIKDY nemalo pred tým moc nad týmto územím a pred príchodom križiakov tu 1000 rokov žili kresťania spadajúci pod jurisdikciu Jeruzalemského patriarchu.
Zo strany križiakov išlo jednoznačne o agresiu.
Na tému križiacke výpravy založím na GTV špeciá… More
Hoki
Nemám rád, když multinickové v diskuzích vytahují z klobouku stará témata a snaží se jimi "omlazovat" diskuzi. Jsou to sprostí lháři, vytrolení lumpové, ale dělají to obratně, to je fakt.

A nyní k těm co mají zájem se něco dozvědět. K některým věcem raději užiji slova jiných a svědectví jiných. Vážím si mnoha lidí, kteří mají zájem o pravdu a kladou si otázky. Dovolte mi uvést k tématu jednu … More
Zedad
No, my máme žít podle řádu, podle přirozeného řádu, který dal světu Hospodin. On platí pro všechny lidi stejně. Podle tohoto řádu se orientuji v útoku a obraně.
Nebráním-li život v pravdě evangelia, je to hřích proti přikázání nezabiješ. To se týká mých blízkých a zároveň i mne.
Hoki
V zásadě souhlas. Pokud mou rodinu bude ohrožovat reálnou zbraní a nikoli ruskou zmrzlinou, bude spravedlnosti v případě paralyzace útočníka jistě učiněno zadost...
---------------------------------------
ceskoslo před 39 minutami
....Když někdo bude ohrožovat mě, nebo mou rodinu, a nebude zbytí, tak ho bez hříchu oddělám. Abych byl správným bližním těm, za které cítím zodpovědnost
Hoki
Milý Sarde, patříš žel mezi registrace, které také zatrolují. Výběr veršíků není argument, žádný argument. Ve vzájemné komunikace i zde na GLORII je dost dobře rozpoznatelné, jak některé registrace jen žvaní o bližním, o lásce a spol. Ty dva odkazy co jsem dával považuji za přínosné a hodnotné. Pokud se tobě, menhirovi, Benovi a dalším registracím nelíbí, pak nechť si je vetnou za klobouček. I v … More
miňocraft
ceskoslo,kresťania vo Svätej zemi boli východnými kresťanmi a keď latinskí križiaci prvý krát krvavo dobili Svätú zem,okrem moslimov vraždili aj tam žijúcich pravoslávnych kresťanov pretože ich mali za schizmatikov.
Západní kresťania totiž juridikčne a už vôbec nie územne nemali pod správou Svätú zem,prišli tam ako uchvatitelia a tak saj dopadli.Saladin ich od tiaľ vyprášil.
Český pravislávny … More
apredsasatoci
@Sard Pismo nam ukazuje, ze kazdy neni moj blizny! mame aj nepriatelov, ktorych mame milovat. a preto islamistovi zvestujem Jezisa Krista. preco? lebo nechcem, aby bol zatrateny. samozrejme, pouzivam aj mozog, ked ho uz mam (iba od Boha) a nezabudam, ze tento clovek ma koran za svaty a nim sa riadi. je mojou psou povinnostot vsetko konat v situacii, ktora mi zarucuje bezpecnost.

vsetci vieme … More
Hoki
Doporučuji přečíst si oba odkazy, mne obohatily....
konzervativnilisty.cz/…/1537-je-migrant…
machula.bigbloger.lidovky.cz/…/Kdo-vsechno-je-…

.....Když si ale toto podobenství podrobně přečtete, zjistíte, že Ježíš neodpovídá na otázku koho máme za bližního považovat, ale poučuje nás, jak se můžeme bližním stát. Neřeší tedy otázku, zda zbitého muže považovat za bližního, ale co znamená, že my … More
Samson1
No Sarde, ale jemu když prokážeš milosrdenství, tak to bude považovat, že jako nadřazeného náboženství to byla tvá povinnost otroka a pokud se potom nepodřídíš jeho vůli a náboženství, tak ti v horlivosti vlastní a svého proroka uřeže hlavu, třeba jak tomu knězi, co jim ve Francii prodal pozemek církve na mešitu. Pokud je někdo terorista, jistě z lidského hlediska potřebuje normální lidskou … More
Hoki
Možná se to hodí více sem --->
----------------------------
Hoki před 3 hodinami
Když vidím některé komentáře od apredsatoci, kde pomlouvá papeže, pak ANO - vraždit se dá i slovem, pomluvou, nadávkou, zlým úmyslem.... Když někdo napíše o papeži Františkovi, že je satanista například jako Libor Halík a nebo že je zednář a buzerant jako apredsatoci, co si myslet? Že mají ruští trollové vycházku? … More
Přítel
Zajímavé komentáře od menhira. Jenom nejsou pro tenhle druh lidí. Menhire, mohl bys něco napsat o Božích synech, kteří si brali lidské dcery? Nejsou to ti, co dali židům desatero?
menhir
Cascia před 43 minutami
Čo to píšeš za bludy, že Ježiš zakázal brániť telo, ako keby mal človek svoje telo nenávidieť. Ježiš vzkriesil mŕtveho Lazára a ďalších, uzdravoval choré telá. Myslíš že by to robil keby nemal v úcte ľudské telo ? A nakoniec my katolíci veríme vo vzkriesenie tela.
xxxxx
Nezlobím se na nikoho, že nezná Písmo a souvislosti. Jen ty závěry na základě neznalosti bývají zbrklé. … More