00:46

Dva politické "metre" pre kňazov

Milí priatelia, toto ukážkové video si pozrite. Pripadá mi to ako nepodarený silvestrovský žart.... Kandidát (a aj jeden zo zakladateľov "Progresívneho" vraj SLovenska) MIroslav Kocúr, bývalý kňaz, …More
Milí priatelia, toto ukážkové video si pozrite. Pripadá mi to ako nepodarený silvestrovský žart....
Kandidát (a aj jeden zo zakladateľov "Progresívneho" vraj SLovenska) MIroslav Kocúr, bývalý kňaz, ktorý o Cirkvi, ktorú opustil, hovorí: " Nenaplnila môj ideál.... Čím dlhšie som v nej pôsobil, tým sa mi zdala plytkejšia, až som postupne dospel k názoru, že je to – v úvodzovkách – firma ako každá iná. ,, Nevedel som, ako ju obhájiť. A tak som sa rozhodol, že nebudem niesť spoluzodpovednosť za veci, s ktorými nesúhlasím.“ (wikipédia)
Podporuje ho taktiež bývalý (odvolaný) arbiskup Róbert Bezák
a bývalá herečka (manželka slniečkára Milana Lasicu) - Magda Vášáryová.
Takže - pán arcibiskup Zvolenský, čo vy na to? Nenapíšete týmto dvom resp. aspoň arcibiskupovi Bezákovi, aby sa "nemiešal" do politiky, čo transparentne robí, ? Zatiaľ čo Marián Kuffa sa nemôže po Slovensku "iba" modliť?
ľubica
modlime sa horlivo za obrátenie arc. Bezáka a modernistických knazov! Majú to namierené do pekla. Vybrali si smrť a nie život. Ale peklo pre hierarchu je iné ako pre bežného veriaceho laika!!! Hroza a des, kto si toto ako katolík prečíta!!!
Bratia a sestry
lebo diabol nemá strach z Bezáka, Kocúra, ale z ruženca a Kuffu
Dana22
www.blogovisko.sk/istanbulsky-doh…

Istanbulský dohovor a GREVIO
Lola123456
No, toto je hanba na tri vrchy, takáto reklama bývalého vysokopostaveného človeka v kresťanskej hierarchii, p. Bezáka. Mal by sa jasne vymáčknuť, či ešte patrí do Cirkvi a či je ešte kresťan.
apredsasatoci
Nepotrebujem bezakove vyjadrenie. Pán Ježiš povedal: Čo ma spoločne Svetlo s tmou? Kristus s belialom?
Lola123456
Hej, ale mätie ľudí, ktorí nemajú prehľad o tom čo sa deje vo svete ani v Cirkvi. Myslím si, že ho opäť zneužila Čaputová, lebo má malo voličov.
macusana
Len bezak uz nesmie verejne vykonávať knazske povolanie je exkomunikovaní alebo sa mýlim? Vari sa najde niekto kto ho povazuje za autoritu? On ma nezmazatelne znaky knazstva a a biskupské svetenie podľa toho ho bude súdiť Boh.Otec Kuffa chce byt s nudznymi ale musi posluchat nadriadených. Poslusnost najväčšia čnost Boh mu dava mnohe milosti len koli poslušnosti.
Lola123456
Nemyslím si že je exkomunikovaný, iba zbavený funkcie arcibiskupa a nova fara mu nebola pridelená, lebo chcel ísť do kláštora. Aj tam chvíľu bol v Ríme, ale odišiel odtiaľ a zamestnal sa v civilnom povolaní, učí na nejakej protestantskej škole.
Za autoritu ho stále považujú kresťania z Trnavy, tí ktorí ho obdivovali ako modernistu. Trnavčanov rozdelil na dve časti.
Istvano
Vrana k vrane sadá a krivák kriváka hľadá. Je to chyba a maslo na hlave najvýšších predstaviteľov RKC na Slovensku! Prečo týchto krivákov už dávno nedali exkomunikovať? Totálne vylúčiť z RKC a zbaviť všetkých cirkevných tytulov a hodností! Takíto grázli do cirkvi nepatria, lebo ju iba zvnútra rozvracajú a veriacich sústavne mätú. Aký je súdruh Bezák monsignor a emeritný arcibiskup, keď pápežovi …More
Vrana k vrane sadá a krivák kriváka hľadá. Je to chyba a maslo na hlave najvýšších predstaviteľov RKC na Slovensku! Prečo týchto krivákov už dávno nedali exkomunikovať? Totálne vylúčiť z RKC a zbaviť všetkých cirkevných tytulov a hodností! Takíto grázli do cirkvi nepatria, lebo ju iba zvnútra rozvracajú a veriacich sústavne mätú. Aký je súdruh Bezák monsignor a emeritný arcibiskup, keď pápežovi vrátil prsteň a ako katolícky biskup učí na Emilkovo Hodálkovskej protestanskej škole? Veď si takto robí srandu z celej RKC. Tento človek stále vystupuje aj so súdruhom Kocúrom v mene RKC, ako je toto vôbec možné??!! A KBS sa na to pozerá a nič- ticho. Čo to znamená? Akých to veriaci v RKC máme vlastne pastierov? Keď vystúpi pravoverný kňaz Marián Kuffa na obranu národa pred gender-pohromou, tak ho umlčí vlastný biskup. Kde sme sa to dostali? OTRASNÉ!
Angelik58
toto je niečo horšie ako nepodarený žart
Peter(skala)
.preto vravím, že o.Kuffa mal prijať povolanie za biskupa, lebo pokial to neprijme, tak stale ho budu brzdiť biskupi so svojimi vyhlaseniami. Keby bol biskupom ako Bezak, tak naši biskupi by na neho nič nemohli, ale museli by sa odvolavať do Vatikanu. Takto, kedže je "len" knazom (podriadený biskupom) narozdiel od Mons.Bezaka, tak biskupi ho obmedzuju svojimi vyhlaseniami a dokumentami.

o.Kocur …More
.preto vravím, že o.Kuffa mal prijať povolanie za biskupa, lebo pokial to neprijme, tak stale ho budu brzdiť biskupi so svojimi vyhlaseniami. Keby bol biskupom ako Bezak, tak naši biskupi by na neho nič nemohli, ale museli by sa odvolavať do Vatikanu. Takto, kedže je "len" knazom (podriadený biskupom) narozdiel od Mons.Bezaka, tak biskupi ho obmedzuju svojimi vyhlaseniami a dokumentami.

o.Kocur je suspendovaný, tak jemu už nič nepíšu, a keby ho exkomunikovali asi v tom nevidia velký rozdiel.
Coburg
Tí sú aspoň jasní. Ale čo tí, ktorí sedia ďalej na svojich postoch, sú vydierateľní a slúžia nepriateľovi Cirkvi podobne ako Pacem in terris komunistom, a ešte si vyžadujú poslušnosť? To je ešte horšie ako títo dvaja.
Peter(skala)
. ako napr. TU:
spravy.pravda.sk/…/166395-spisski-…

toto je konkretny priklad so spišskej diecezy
Lola123456
No áno, k týmto sú liberáli zhovievaví, lebo KDH sa pretransformovalo na kresťansko-liberálnu stranu. To by bol povik, keby kňazi doporučovali voliť ĽSNS
Bratia a sestry
ako kňaz ma viac času na to čo buduje od začiatku
Bratia a sestry
Lola KDH má kresťanstvo len v názve