rkrn112
1411.3K

Ako náhradu tohto desivého rúhania, bude Jeho Eminencia kardinál Raymond Burke sláviť svätú omšu a …

Ospravedlnte preklad cez Pc.. Vážený , Upozorňujeme, že tento e-mail obsahuje detaily, ktoré môžu byť znepokojujúce a ofenzívnej! V pondelok 15. augusta, na sviatok Nanebovzatia Panny Márie, rúhanie …
Felicitaa
Kardinal Burke sa v roku 2015 zacudovane vyjadroval, preco ho nejaki veriaci zaraduju medzi nepriatelov papeza Frantiska. Vravel, ze on ho ako papeza prijima a respektuje. Vyjadril sa aj k papezskemu dokumentu AL, ale nie takym sposobom, ze by papeza osocoval a castoval ho roznymi prezyvkami. Asi mu to nebolo zname, ze sa o jeho autoritu a meno opieraju ti, ktori papeza Frantiska neprijimaju, a …More
Kardinal Burke sa v roku 2015 zacudovane vyjadroval, preco ho nejaki veriaci zaraduju medzi nepriatelov papeza Frantiska. Vravel, ze on ho ako papeza prijima a respektuje. Vyjadril sa aj k papezskemu dokumentu AL, ale nie takym sposobom, ze by papeza osocoval a castoval ho roznymi prezyvkami. Asi mu to nebolo zname, ze sa o jeho autoritu a meno opieraju ti, ktori papeza Frantiska neprijimaju, a ktori ho povazuju za sluzobnika Antikrista. A j tu na tejto stranke. A ktori potom zneuziju jeho meno pre svoje vlastne ciele a presadzovanie svojich utokov voci papezovi.
Nech Pan osvieti svetlom Ducha papeza i kardinala Burkeho i vas i mna.
Felicitaa
Ak sa niekto nevie stotoznit so stredovekou symbolickou recou Cappy magny kardinala Burkeho- samozrejme nie je jediny,ktory oblubuje tuto symboliku - a neprijme ju, naopak vydi v tom okazalost a lasku k symbolom moci a prestizi sveta, tak este nemusi byt prasatom.
One more comment from Felicitaa
Felicitaa
To prepchavanie dusi americkymi perlickami je na davenie. V Oklahome City sa to deje opakovane, nebolo to prvy krat. Oklahoma City ma svojho biskupa i svojho starostu. Mali sa modlit cely rok, aby sa to neopakovalo. Co robili? Kardinal Burke chcel, aby sa cely svet modlil, lebo v Oklahome City sa deje opakovane nejake diabolske divadielko, ktore on ako ako biskup - s plnou knazskou mocou spolu s …More
To prepchavanie dusi americkymi perlickami je na davenie. V Oklahome City sa to deje opakovane, nebolo to prvy krat. Oklahoma City ma svojho biskupa i svojho starostu. Mali sa modlit cely rok, aby sa to neopakovalo. Co robili? Kardinal Burke chcel, aby sa cely svet modlil, lebo v Oklahome City sa deje opakovane nejake diabolske divadielko, ktore on ako ako biskup - s plnou knazskou mocou spolu s inymi biskupmi a veriacimi diecezy nevie zvladnut, lebo nevie pracovat s mocou Bozou a vyhnat diabla z ulice mesta? Ukazuje svoju neveru v slova Jezisa, ktory dal knazom ulohu vyhanat diablov.
Panenstvo Panny Marie sa uraza po celom svete, i v katolickej cirkvi. Protestanti na Slovensku nemaju ani tu najmensiu citlivost, aby sa v dnesnej dobe, kedy by mala vladnut v krestanskych srdciach tuzba po jednote cirkvi, stranili utokov na vecne panenstvo Panny Marie. A nik o tom nehovori, nikomu to neprekaza, naopak, autority cirkvi sa radi stretnu pri nejakej prilezitosti, aby ukazali , ako sa mame navzajom radi.
Ak bude niekto konat roky zadostcinenie za hriechy voci Panne Marii skrytosti tak ako to vo Fatime ziadala, tak mu to nic nepomoze, lebo ak sa ohradi voci nejakemu kardinalovi, ktoreho niekto povysi nad Boha,tak bude preklinany a diablom.
Kardinal Burk bude nadalej podporovat a hlasat, ze zeny su pricinou hriechov muzov stane sa stupencom novej evanjelizacie,ktora sa zameria na genitalnu kulturu muza.
Uplne zabudne , ze kontaktym miestom cloveka s Bohom je srdce, a je to uplne jedno, ci je to muz alebo zena. A zabudne, ze Vitazstvo nad diablom pride cez ZENU, ktora je Pannou Vecnou a ktoru aj takouto novou snahou ospravedlnit hriechy muzov, uraza.
ľubica
Oklahoma City 16. augusta (TK KBS) Stovky katolíkov sa v pondelok 15. augusta zúčastnili pochodu a modlitbového stretnutia pred občianskym centrom v Oklahoma City v Spojených štátoch. Podujatie zorganizovali aj ako odpoveď na výzvu miestneho arcibiskupa Mons. Paula Coakleyho, ktorý požiadal o modlitby odprosenia za rituál tzv. “čiernej omše”. Tú na sviatok Nanebovzatia Panny Márie usporiadal v …More
Oklahoma City 16. augusta (TK KBS) Stovky katolíkov sa v pondelok 15. augusta zúčastnili pochodu a modlitbového stretnutia pred občianskym centrom v Oklahoma City v Spojených štátoch. Podujatie zorganizovali aj ako odpoveď na výzvu miestneho arcibiskupa Mons. Paula Coakleyho, ktorý požiadal o modlitby odprosenia za rituál tzv. “čiernej omše”. Tú na sviatok Nanebovzatia Panny Márie usporiadal v občianskom centre v Oklahoma City miestny spolok satanistov. Počas rituálu, ktorý viedol Adam Daniels, opätovne zneuctili sochu Panny Márie.

V minulosti tak urobili už na Vianoce 2015, keď na chodníku pred katolíckym kostolom poliali krvou a strčili do odpadkového vreca inú sochu Bohorodičky. Miestni veriaci, ktorí vtedy prišli s obradom vyjadriť nesúhlas, sa mohli len prizerať spoza ohrady, ktorú okolo satanistov pred chrámom postavila polícia.

Podľa spravodajstva televízie Fox 25 bola účasť na tzv. čiernej omši v občianskom centre nízka. Adam Daniels vyjadril znepokojenie nad tým, že kresťanské protesty odradili väčšinu potenciálnych záujemcov. Portál NewsOK informoval, že na modlitbovom pochode a odprosujúcej pobožnosti pred občianskym centrom sa zúčastnilo vyše tisíc kresťanov rozličných denominácií.

Páter William Novak, ktorý na pochod prišiel v zastúpení arcibiskupa Coakleyho vyzval veriacich na oduševnenú modlitbu - “ako odpoveď na rúhavé podujatie”. “Sme bratia a sestry zjednotení v pokoji a modlitbe. Sme tu dnes preto, aby sme sa postavili zlu,” povedal zhromaždeným.

Veriaci s modlitbou ruženca a spevom modlitieb potom zaplnili katedrálu sv. Jozefa, kde si vypočuli príhovory zástupcov miestnych kresťanských spoločenstiev. Predstavitelia mesta zdôvodnili vydanie dovolenia na usporiadanie tzv. čiernej omše v občianskom centre právom na slobodu prejavu. Urobili tak napriek protestnej petícii, pod ktorú sa podpísalo 110 000 ľudí.
ľubica
3 more comments from ľubica
ľubica
PONTIFIKÁLNÍ MŠE SVATÁ KARDINÁLA RAYMONDA BURKE VE VYŠŠÍM BRODĚ
KARDINÁL RAYMOND LEO BURKE NAVŠTÍVÍ ČESKOU REPUBLIKU A BUDE SLOUŽIT PONTIFIKÁLNÍ MŠI SVATOU VE VYŠEBRODSKÉM KLÁŠTERNÍM KOSTELE 12.10. 9:00

V dnech 12.-15.10. kardinál, emeritní prefekt Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury a spoluautor knihySetrvat v pravdě Kristově navštíví Českou republiku. Při té …
More
PONTIFIKÁLNÍ MŠE SVATÁ KARDINÁLA RAYMONDA BURKE VE VYŠŠÍM BRODĚ
KARDINÁL RAYMOND LEO BURKE NAVŠTÍVÍ ČESKOU REPUBLIKU A BUDE SLOUŽIT PONTIFIKÁLNÍ MŠI SVATOU VE VYŠEBRODSKÉM KLÁŠTERNÍM KOSTELE 12.10. 9:00

V dnech 12.-15.10. kardinál, emeritní prefekt Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury a spoluautor knihySetrvat v pravdě Kristově navštíví Českou republiku. Při té příležitosti bude první den své návštěvy 12.10. v 9:00 hod. v našem klášterním kostele sloužit pontifikální Mši svatou v tradičním římském ritu. Srdečně Vás zveme.
Více informací o návštěvě najdete na stránce organizátora:www.rcmonitor.cz/kardinalburke/

minulý týždeň
ľubica
no už ste sa do sýta vyriadili ? Ani prasata tak nedokážu rozryt svojimi rypákmi zem, ako vy svojimi komentami pod touto výzvou hovorim od svätého muža Jeho eminenciu kardinála Raymonda L. Burkeho, ktorý ako málokto z kardinálov dokázal od začiatku roku 2016 zburcovať katolícky svet modlitbou ruženca za upadajúcu kat. cirkev TAKE HEAVEN BY STORM
Pridajte sa ku kardinálovi Burkeovi v jeho výpr…More
no už ste sa do sýta vyriadili ? Ani prasata tak nedokážu rozryt svojimi rypákmi zem, ako vy svojimi komentami pod touto výzvou hovorim od svätého muža Jeho eminenciu kardinála Raymonda L. Burkeho, ktorý ako málokto z kardinálov dokázal od začiatku roku 2016 zburcovať katolícky svet modlitbou ruženca za upadajúcu kat. cirkev TAKE HEAVEN BY STORM
Pridajte sa ku kardinálovi Burkeovi v jeho výprave za Cirkev a spoločnosť.
a táto výzva ktorú sem zavesil rkn112, ktorej obsah sa má dnes naplniť 15.8.2016 je podpisová akcia ktorá beží dobre 2 mesiace tu na GTV ako reklama vpravo na monitore, čo ste slepí??? Už ste ju mali dávno podpísať a modliť sa! Hlupáci a tupci: ktorí znevažujete tohto Božieho muža! Hanbite sa!
............................................................
Felicitaa
Cappa magna ma by byt od r.1952 dlha nie 15 m , ale len 7 m. Mala byt teologickym alebo liturgickym symbolom.
Ale dnes uz nie je povinna.
Felicitaa
Roby ma velkolepe, zeby to pomahalo v boji proti diablovi?
www.stpeterslist.com/…/cardinal-burke-…
Ale to sa len cudujem, nechce to byt nic ine.
Jeho esteticke citenie pre oblecenie kardinala je originalne.
www.patheos.com/…/the-story-behin…
snakee
kam čert nemože nastrčí @Felicitaa
ľubica likes this.
Felicitaa
Kardinal Burke vystupoval proti politikom Pro choice v USA, ktori pristupovali k sv.prijimaniu a ziadal zakaz prijimania pre nich ,aj proti volicom, ktori volili prezidenta Obamu pre jeho Pro choice vyroky." To oslabuje vieru kazdeho" povedal. Vystupil aj proti liturgickym reformam, aj proti eutanazii v paliativnej starostlivosti.
Vela pozitivneho.
Ale rozhodol sa pre NOVU EMANJELIZACIU - namie…More
Kardinal Burke vystupoval proti politikom Pro choice v USA, ktori pristupovali k sv.prijimaniu a ziadal zakaz prijimania pre nich ,aj proti volicom, ktori volili prezidenta Obamu pre jeho Pro choice vyroky." To oslabuje vieru kazdeho" povedal. Vystupil aj proti liturgickym reformam, aj proti eutanazii v paliativnej starostlivosti.
Vela pozitivneho.
Ale rozhodol sa pre NOVU EMANJELIZACIU - namiesto novej evanjelizacie.
www.newemangelization.com/uncategorized/cardinal-raymon…

Kardinal Burke sa podla nauky cirkvi o zodpovednosti za vlastne konanie a o slobodnej voli tiez ruha Bohu, ked si dovoli tvrdit , ci hlasat, ze pricinou hriechu pedofilie u knazov i homosexuality su zeny, ktore buduju feministicke hnutie , alebo jednoducho povedane feministky.
Toto som napisala podla titulkov roznych clankov, ktore sa objavili v anglictine., Ale najlepsie by bolo vyhladat nieco z youtube, aby bolo pocut jeho slova. Zatial som nasla toto:

---------------------------------------

Cirkev sa stala velmi sfeminizovana . Zeny su uzasne, samozrejme. ... Odhliadnuc od knazov, svatyna je plna zien. Aktivity knazov vo farnosti a dokonca v liturgii boli ovplyvnene zenami a stali sa na mnohych miestach tak feministicke /?????/, ze muzi nechceli byt zainteresovani...tMozeme sledovat, ze nase seminare zacinaju pritahovat mnohych silnych mladych muzov, ktori chcu sluzit Bohu ako knazi. Novy prilev mladych muzov, ktori su muzni a maju doveru v svoju identitu. To je vyvoj, ktory mozeme privitat, pretoze bolo obdobie, kedy muzi boli sfeminizovani a nemali jasne vedomie o svojej vlastnej sexualnej identite a taki sa dostali do knazskeho stavu. Smutne je, ze niektori tito sexualne neusporiadani muzi sposobovali skody malym, tragedia , pre ktoru cirkev narieka.

The Church becomes very feminized. Women are wonderful, of course. They respond very naturally to the invitation to be active in the Church. Apart from the priest, the sanctuary has become full of women. The activities in the parish and even the liturgy have been influenced by women and have become so feminine in many places that men do not want to get involved. […]
We can also see that our seminaries are beginning to attract many strong young men who desire to serve God as priests. The new crop of young men are manly and confident about their identity. This is a welcome development, for there was a period of time when men who were feminized and confused about their own sexual identity had entered the priesthood; sadly some of these disordered men sexually abused minors; a terrible tragedy for which the Church mourns.
---------------------------------------------------------------------------------
“Unfortunately, the radical feminist movement strongly influenced the Church,” Cardinal Burke complained, “leading the Church to constantly address women’s issues at the expense of addressing critical issues important to men; the importance of the father, whether in the union of marriage or not; the importance of a father to children; the importance of fatherhood for priests; the critical impact of a manly character; the emphasis on the particular gifts that God gives to men for the good of the whole society.

---------------------------------------------------------------
Worst of all, he said, the church took a “fluffy,” womanly attitude toward sexuality.
Najhorsie zo vsetkeho je, ze cirkev si prisvojila nasuchoreny / da sa to prelozit aj inac/ zensky pristup k sexualite.
---------------------------------------------------------------

" Nestastne, hnutie radikalneho feminizmu silne ovplyvnilo cirkev, ktora sa neustale zaoberala temami ohladom zien na ukor kritickych problemov , ktore boli dolezite pre muzov...A aby to bolo este horse, existoval velmi ... povrchny sposob pristupu ku katecheze, k otazkam ludskej sexuality a prirodzenosti manzelskeho vztahu, co viedlo k sexualnej anarchii, k mnozstvu pornografickeho materialu, ktory je neustale k dispozicii , k homosexualite a k paedofilii."

“Unfortunately, the radical feminist movement strongly influenced the Church to constantly address women’s issues at the expense of addressing critical issues important to men…Making things worse, there was a very fluffy, superficial kind of catechetical approach to the question of human sexuality and the nature of the marital relationship which has led to sexual anarchy, the abundant availability of pornography, homosexuality and child sex abuse.”

archives.bluenationreview.com/demoted-catholi…
---------------------------------
Burke went on to talk about men in society as a whole, declaring that young men are scared away from marriage “because of a constant and insistent demanding of rights for women.” He then insisted that more men and boys are shying away from the Church because more women and girls are involved, and thus “the activities in the parish and even the liturgy have been influenced by women and become so feminine in many places that men do not want to get involved.”
feminist.org/…/catholic-cardin…
Burke sa rozhodol hovorit o ulohe muza v spolocnosti , vysvetloval, ze mladi muzi sa boja manzelstva, " pre neustale uprednostnovanie poziadaviek ohladom prav zien"
Felicitaa
Je mnoho clankov v anglictine, ktore o tom pisu - staci si dat do googla " Kard.Burke a feminism". ale ak najdem jeho vyroky , tak to tu napisem.
Je zaujimave, ze ak napisem nieco, co som citala- tak si to citajuci vysvetli, ze som blba ja. Lebo som to citala? Stacilo by sa aj slusnejsie opytat, ak uz si to neviem vyhladat - poziadat, daj nam odkaz, lebo mam pochybnost.
Nerobim si zbierku z citat…More
Je mnoho clankov v anglictine, ktore o tom pisu - staci si dat do googla " Kard.Burke a feminism". ale ak najdem jeho vyroky , tak to tu napisem.
Je zaujimave, ze ak napisem nieco, co som citala- tak si to citajuci vysvetli, ze som blba ja. Lebo som to citala? Stacilo by sa aj slusnejsie opytat, ak uz si to neviem vyhladat - poziadat, daj nam odkaz, lebo mam pochybnost.
Nerobim si zbierku z citatov roznych cirkevnych autorit, tak to vyhladam pre pokoj.....
Zaujimave, a dam odkaz aj na to, ze aj sluzbu dievcat pri oltari ako ministrantov, povazuje Jeho Eminencia kardinal Burke za radikalny feminizmus. Viem pochopit, ze chce mat pri olari chlapcekov, ale oznacit dievcatka, ktore chcu tiez tam stat ako plod radikalneho feminizmu, to je uz prinajmensom prihlupe. Ak si to nas nebesky Otec nezela, tak treba to riesit modlitbou vo farnostiach a dievcatkam dat nejaku pracu pocas omse alebo to vhodne vysvetlit a bude po probleme.
One more comment from Felicitaa
Felicitaa
Kardinal Burke sa podla nauky cirkvi o zodpovednosti za vlastne konanie a o slobodnej voli tiez ruha Bohu, ked si dovoli tvrdit , ci hlasat, ze pricinou hriechu pedofilie u knazov i homosexuality su zeny, ktore buduju feministicke hnutie , alebo jednoducho povedane feministky. Ak sa prestanu tieto hriechy knazov ukryvat a ospravedlnovat, potom bude mat diabol mensiu moc v ludoch aj proti Panne …More
Kardinal Burke sa podla nauky cirkvi o zodpovednosti za vlastne konanie a o slobodnej voli tiez ruha Bohu, ked si dovoli tvrdit , ci hlasat, ze pricinou hriechu pedofilie u knazov i homosexuality su zeny, ktore buduju feministicke hnutie , alebo jednoducho povedane feministky. Ak sa prestanu tieto hriechy knazov ukryvat a ospravedlnovat, potom bude mat diabol mensiu moc v ludoch aj proti Panne Marii vo svete.
Peter(skala) likes this.