Podali sme trestné oznámenie v súvislosti drogovou kauzou Michala Trubana

Nadácia Slovakia Christiana podala 16.8.2019 trestné oznámenie v súvislosti s medializovanou kauzou konzumácie drog predsedom politickej strany Progresívne Slovensko Michalom Trubanom. Ten na …
Zaujalo ma, prečo je tak dôležité, aby Trubana vyšetrovali kvôli drogám.

Odpoveď je v článku:
"Michal Truban sa vyjadril, že má ambíciu stať sa predsedom vlády, čo je funkcia, v ktorej by sa oboznamoval s utajovanými skutočnosťami. Kým pri bezpečnostnej previerke sa podrobne skúma, či uchádzač užíval drogy, akého druhu, aj ako často, člen vlády Slovenskej republiky je osobou s osobitným postave…More
Zaujalo ma, prečo je tak dôležité, aby Trubana vyšetrovali kvôli drogám.

Odpoveď je v článku:
"Michal Truban sa vyjadril, že má ambíciu stať sa predsedom vlády, čo je funkcia, v ktorej by sa oboznamoval s utajovanými skutočnosťami. Kým pri bezpečnostnej previerke sa podrobne skúma, či uchádzač užíval drogy, akého druhu, aj ako často, člen vlády Slovenskej republiky je osobou s osobitným postavením a zákon neukladá povinnosť vykonať u nej bezpečnostnú previerku. Ak by sa do premiérskeho kresla dostal užívateľ drog, mohlo by to poškodiť záujmy Slovenskej republiky, ohroziť dobro jej občanov a priniesť Slovensku medzinárodnú blamáž. Navyše, ak pán Truban už raz preukázateľne klamal o rozsahu a vážnosti svojich drogových excesov, verejnosť si nemôže byť istá, že na druhýkrát povedal celú pravdu, alebo či opäť niečo nezatajil."


Ináč povedané - keby Truban bol obyčajný laik, ktorý by sa neuchádzal o post poslanca, dokonca o premiéra a svoje hriechy minulosti dostatočne ľutoval - mohol by sa považovať za bežného človeka, ktorý v mladosti pochybil z nevedomosti alebo z mládežnickej pochábosti. Mnohí takí boli, sú a aj budú, takže sa im tieto priestupky počítajú buď premlčané, alebo napravené.

Avšak v prípade Trubana ide o otvorenú, čiže nedoriešenú kauzu, kedy nie lenže nie je náprava dostačujúca, ale dokonca ani zistená ľútosť jeho nerestí a navyše s touto kontroverznou povesťou sa uchádza ako poslanec o ešte vyšší post v parlamente.

Podobne ako v prípade A.Kisku, ktorého ešte poriadne nevyšetrili z podvodu pri voľbách na prezidenta a už pôsobil vo funkcii prezidenta, dokonca po skončení ... založil polit.stranu a naďalej na úkor štátnych peňazí požíva plat poslanca.

Keby boli odvolaní z vládnych funkcií, potom ich prípad by sa nemusel riešiť tak akútne ako keď sú vo vládnych pozíciách, pretože ako sa píše aj v článku "...mohlo by to poškodiť záujmy Slovenskej republiky, ohroziť dobro jej občanov a priniesť Slovensku medzinárodnú blamáž."
Naozaj, z historie vidíme, že v mnohých prípadoch bolo už neskoro, keď osoby s takou povesťou vo vláde boli hanbou národa ako pre štát, tak aj iné národy.

Z toho dôvodu je dôležité, aby bol Truban prešetrený a aj dočasne pozbavený poslaneckej funkcii. Kiska takisto.