05:55

Abp Józef Michalik po spotkaniu Rady Stałej KPE

O sprawie zwolenników ks. Natanka. Kościół nie utożsamia się z żadną partią polityczną.More
O sprawie zwolenników ks. Natanka.
Kościół nie utożsamia się z żadną partią polityczną.
alica32
Taki stosunek państwa i sporej części społeczeństwa do Kościoła przypomina okres rządów Dioklecjana. Cesarz uznał, że chrześcijaństwo odcina Rzymian od ich korzeni i zagraża władzy państwowej, więc rozpętał najkrwawsze prześladowania wyznawców Chrystusa w historii. Ówczesny biskup Rzymu, papież Kajus, był bezradny – nawet największe duchowe sukcesy Kościoła niweczyła brutalna siła cesarskich. …More
Taki stosunek państwa i sporej części społeczeństwa do Kościoła przypomina okres rządów Dioklecjana. Cesarz uznał, że chrześcijaństwo odcina Rzymian od ich korzeni i zagraża władzy państwowej, więc rozpętał najkrwawsze prześladowania wyznawców Chrystusa w historii. Ówczesny biskup Rzymu, papież Kajus, był bezradny – nawet największe duchowe sukcesy Kościoła niweczyła brutalna siła cesarskich. Za jego pontyfikatu doszło do rzezi chrześcijańskich żołnierzy pod górą św. Bernarda w Vallese (dzisiaj Szwajcaria).
alica32
Kościół podobnie jak w starożytności uznaje się za zagrożenie dla państwa i państwo podjudza poprzez lewackie media nieuświadomionych wiernych Polaków katolików przeciw Kościołowi. Kto uświadomi lepiej niż hierarchowie KK miliony otumanionych katolików polskich. Otumanionych ideami lewackimi przez TVN,Polsat,Wyborcza,NIE Urbana,Fakty i Mity i inne lewackie media.
3 more comments from alica32
alica32
Kościół podobnie jak w starożytności uznaje się za zagrożenie dla państwa i państwo podjudza poprzez lewackie media nieuświadomionych wiernych Polaków katolików przeciw Kościołowi.
alica32
"Kościół nie powinien mieszać się do polityki – ten frazes każdy z nas słyszał setki, jeśli nie tysiące razy. Można go usłyszeć wszędzie: na obiedzie u znajomych od kolegi, w telewizji od normalnej i europejskiej dziennikarki, w klasie od kumpla z ławki oraz na Facebook’u w trakcie młodzieżowych debat o państwie i religii. Rzadko jednak można usłyszeć od nich sensowne uzasadnienie.No bo jaki ma …More
"Kościół nie powinien mieszać się do polityki – ten frazes każdy z nas słyszał setki, jeśli nie tysiące razy. Można go usłyszeć wszędzie: na obiedzie u znajomych od kolegi, w telewizji od normalnej i europejskiej dziennikarki, w klasie od kumpla z ławki oraz na Facebook’u w trakcie młodzieżowych debat o państwie i religii. Rzadko jednak można usłyszeć od nich sensowne uzasadnienie.No bo jaki ma sens ma uzasadnienie „nie powinien, bo rozdział Kościoła od państwa” albo „bo żyjemy w kraju świeckim”? To jest po prostu kolejny frazes"
alica32
I to chyba prawda że dużą winę że codziennie miliony katolików w Polsce muszą się zmagać z rządem PO. PSL .Ruchem Palikota i SLD ponoszą hierarchowie KK Polscy. Hierarchowie Kościoła Katolickiego w Polsce sprawili to, że księża uwierzyli, że nie mogą się mieszać do spraw ważnych, publicznych, dotyczących całego narodu, bo się je nazywa politycznymi. W ten sposób naród mający wystarczającą ilość …More
I to chyba prawda że dużą winę że codziennie miliony katolików w Polsce muszą się zmagać z rządem PO. PSL .Ruchem Palikota i SLD ponoszą hierarchowie KK Polscy. Hierarchowie Kościoła Katolickiego w Polsce sprawili to, że księża uwierzyli, że nie mogą się mieszać do spraw ważnych, publicznych, dotyczących całego narodu, bo się je nazywa politycznymi. W ten sposób naród mający wystarczającą ilość biskupów i księży, znalazł się bez duszpasterzy…Biskupi są wprawdzie kapłanami, ale przestali być duszpasterzami, czyli tymi, którzy wyjaśniają swym wiernym, jak mają postępować w zmaganiach z niewierzącymi.Nie tłumaczyli, jak mają się zachować wierzący, a więc zwolennicy cywilizacji życia, w starciu ze zwolennikami cywilizacji śmierci – jak to nazwał Papież Jan Paweł II.Gdy przypatrzymy się sprawie dokładniej, zauważymy, że sumienia milionów katolików urabiała lewicowa, bezbożna telewizja i w tej sytuacji takie zalecenie było równoznaczne z twierdzeniem: Niech każdy głosuje tak, jak wam każe lewicowa telewizja. Więc była to wyraźna, współpraca Biskupów polskich z lewą stroną. I dlatego katolicy w Polsce głosowali jak głosowali! Twierdzenie: Niech każdy głosuje według swojego sumienia jest równoznaczne z zaleceniem: Róbta, co chceta. To Biskupi Polscy powinni urabiać sumienia wiernych, a nie mówić: Róbta, co chce ta..
Genowefa
Usiadzmy wreszcie wokol okraglego stolu i zadecydujmy czy Jezus jest Bogiem czy nie. Bo jesli nie jest to czlowiek sam sobie poradzi i skonczy sie wreszcie to cale gadanie ogrodkami.
nederlanden
Acheron
Który Jezus? od kogo?
........................................
Chyba chodzi o tego na którego czekają muzułmanie tzn. Jezus prorok, a po naszemu antychryst, który substytuuje się pod Chrystusa
DoktorKirkor
ptyś 2013-09-08 17:38:59
@DoktorzeKirkor

Dzięki że wstawiłeś ten materiał.
......................................................................................................................
Dziękuję Ci Ptysiu za słowa otuchy ! BÓG ZAPŁAĆ
Ja tylko bronię Kościół Katolicki i próbuję pokazywać jego prawdziwą twarz.

MARANATHA !!!
Acheron
Który Jezus? od kogo?
TomaszBiał
Niech napisze teraz
TomaszBiał
Nalegał Jezus intronizacja musi być
kto się sprzeciwia
One more comment from TomaszBiał
TomaszBiał
,,CENTURIA'' Mistyczka
Jej Jezus powiedział że narody które intronizują go na króla nie zginą.

poznajmy-prawde.blog.onet.pl/…/objawienia-dla-…

Polska ma być wierna Chrystusowi
alanowa
Ten arcybiskup promuje w Kościele katolicki- judaizm -religię której wyznawcy czerpią moc z kabały ... Nie podejrzewam ,że ten ksiadz jest nieświadomy tego co robi a skoro jest świadom to jest to jeden z największych zdrajców Koscioła ..Zachowuje się jak członek haskali
dawidp94
ptyś 2013-09-08 17:38:59
@DoktorzeKirkor
Dzięki że wstawiłeś ten materiał.

--------------------------------------------
Swój swojego zawsze chwali.
Arcybiskup - Józef Michalik - pochodzenie żydowskie
TomaszBiał
Na pierwszym planie Bóg. Zawsze-
Kapłan u którego Kapłani uzyskiwali Magistra teologii on ma stopień Doktora.
Mówi o MASONERII a nie pasuje
ptyś
@DoktorzeKirkor

Dzięki że wstawiłeś ten materiał.

dawidp94
autor: frgiovanni

Cóż można spodziewać się po filmie zrobionym przez w/w autora?
Z tego co pamiętam, to zawsze ks. Natanek był mu solą w oku.

Tylko Chrystus Król, nas wyzwoli!!!
TomaszBiał
Posłuszeństwo no tak ale Biskup delegował Natanka na egzorcystę.
Sam nie egzorcyzmował.
Węgry Kolumbia padły na kolana z episkopatem i uznały że bez Jezusa nie są wstanie rządzić państwem.
Politycy modlą się przed głosowaniem do Ducha św o rozeznanie co dobre będzie dla ludzi.
O czym drogi Biskupie mówisz Ja wierze że bez Jezusa nic nie jest pewne ale z nim Wszystko jest możliwe.
ptyś
Pełne prawdy i przestrogi słowa naszego Abp Józefa Michalika przed x.Natankiem i innymi księżmi buntownikami, którzy mają silne parcie na szkło, zbierają podpisy i pesele oraz tworzą jakieś nowe ruchy bez jedności z Kościołem katolickim.
Zosia.m
Ks. dr hab. Piotr Natanek nie zapatrzył się w siebie ale wręcz przeciwnie - jest zapatrzony w Boga i Matkę Bożą. A posłuszeństwo należy się Bogu nade wszystko.
KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!
Anty_modernista
Tw. Zefir
alica32
Odrzucony Król Polski - historia kołem sie toczy
ODRZUCONY KRÓL POLSKI - historia kołem się toczy
stanislawp
Kogo widział w piekle...
Jest to stwierdzenie mijające się z prawdą.
Ks Piotr nikogo w piekle nie widział bo ks Piotr nie miał wizji.
Ks Piotr nigdy nie twierdził że był w Piekle aby o tym opowiadać.
Ks Piotr odniósł się w jednym z kazań do deklaracji jednej z wizjonerek mieszkających za gtranicą, która mówiła o tej osobie skazanej wg niej na wieczne potępienie.
Niepotrzebnie tutaj ks biskup mies…More
Kogo widział w piekle...
Jest to stwierdzenie mijające się z prawdą.
Ks Piotr nikogo w piekle nie widział bo ks Piotr nie miał wizji.
Ks Piotr nigdy nie twierdził że był w Piekle aby o tym opowiadać.
Ks Piotr odniósł się w jednym z kazań do deklaracji jednej z wizjonerek mieszkających za gtranicą, która mówiła o tej osobie skazanej wg niej na wieczne potępienie.
Niepotrzebnie tutaj ks biskup miesza wszystko aby dodatkowo upierać się w sprawie ks Piotra Natanka.
Oskarżenia ks Piotra o herezje były nieprawdziwe i kuria krakowska wycofała się z tych oskarżeń.
Pozostają pewne kwestie kanoniczne i posłuszeństwa i tutaj o ile rozumiem, ks Piotr słusznie opiera się tzw bezwzględnemu posłuszeństwu biskupom, którzy sami nie są bezwzględnie posłuszni naukom KK i naukom Papieża.
Przykładem jest tutaj choćby sprawa Liturgii.
Ks Piotr słusznie domaga się respektowania jego własnego sumienia i chęci naśladowania Papieża. Zapowiedział , że nigdy nie będzie udzielał Komunii św na wyciągnięte ręce tylko na język. Nie dopuści też do szafowania szafarki czy szafarzy...ani nawet zakonnic i zakonników bez święceń kapłańskich!
Może ks biskup się z tym nie zgadzać ale takie jest Prawo. Są też wyjątki, których akurat ani kapłani ani wierni nie muszą respektować.
Komunia na rękę była dozwolona tylko jako wyjątek lokalny i tymczasowy.
Wymuszanie tej formy kończy się zawsze ostrzeżeniem z Watykanu jak to było w przypadku biskupa Gulbinowicza we Wrocławiu.
Dlaczego biskupi w Polsce nie chcą stosować się do nauk Błogosławqionego Papieża Jana Pawła II jest wielce podejrzane i nic tu nie ma z braku szacunku dla biskupów tylko akurat na odwrót.
Gdyby teraz w całej Polsce wymusić posłuszeństwo Polaków zarządzeniu biskupów w sprawie zabaw w piątki to z Polski została by Sodoma i Gomora!
Ale biskupom to nie przeszkadza. Czemu? Bo czasy się zmieniły i szatan zyskuje przedpole w walce?
Jak ks biskup Michalik wyobraża sobie te posłuszeństwa to my wiemy.
Nieopmieszkał również palnąć gafę i oświadczyć, że wszystkim się coś Objawia a jemu nic!
Warto i to przemyśleć.
DoktorKirkor
2:30 min. Po co są zbierane pesele i podpisy ??
DoktorKirkor
Tylko prawda nas wyzwoli !!!
One more comment from DoktorKirkor
DoktorKirkor