50:48
spacja
113

Ewangelia w życiu i przesłaniu ks. Jerzego Popiełuszki - audycja Polskiego Radia

- Ksiądz Jerzy Popiełuszko bardzo lubił ludzi i oni to czuli. Miał charyzmę, ogromnie dużo empatii wobec innych i moc przyciągania, zaprzyjaźniania się - mówi dziennikarka Milena Kindziuk zajmująca …More
- Ksiądz Jerzy Popiełuszko bardzo lubił ludzi i oni to czuli. Miał charyzmę, ogromnie dużo empatii wobec innych i moc przyciągania, zaprzyjaźniania się - mówi dziennikarka Milena Kindziuk zajmująca się od dwudziestu lat tą postacią dziennikarka i autorka książek na temat duchownego przyznaje, że ogromne wrażenie zrobiło na niej męczeństwo księdza i śmierć poniesiona za wiarę. - Pamiętam, że jako mała dziewczynka byłam z mamą i bratem na pogrzebie księdza Jerzego, potem stałam z przyjaciółką w długich kolejkach, by przejść przy jego grobie, a potem jako dziennikarka w latach 90. zaczęłam pisać o nim teksty - wspomina Milena Kindziuk.
Bezpośrednio po śmierci Jerzego Popiełuszki, jak dodaje dziennikarka, upolityczniano jego przesłanie, a teraz, po latach, są one odbierane w inny sposób. - Byli w tym samym czasie inni księża, mocno antyreżimowi, ale to on był pierwszy na liście wrogów UB i jednocześnie był najbardziej ewangeliczny. Na początku, jako harcerz, byłem na pogrzebie wielkiego Polaka, a dopiero z upływem czasu zrozumiałem, że mam do czynienia ze świętym - opowiada reżyser, Rafał Wieczyński.

Źródło: www.polskieradio.pl/…/1843955,Ewangel…