Krížová cesta v Taliansku a Španielsku, žiaľ, naživo. Za 24 hodín zomrelo 627 ľudí. Prešli si …

Krížová cesta v Taliansku a Španielsku, žiaľ, naživo. Za 24 hodín zomrelo 627 ľudí. Prešli si neskutočne ťažkou krížovou cestou. A teraz ležia, a spia. Aj Kristus spí. Odpočinutie večné daj im, Pane.…More
Krížová cesta v Taliansku a Španielsku, žiaľ, naživo. Za 24 hodín zomrelo 627 ľudí. Prešli si neskutočne ťažkou krížovou cestou. A teraz ležia, a spia. Aj Kristus spí.
Odpočinutie večné daj im, Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji.
Dnes bol opäť ťažký deň v Taliansku. Za 24 hodín zomrelo 627 ľudí. Prešli si neskutočne ťažkou krížovou cestou. A teraz ležia, a spia. Leží unavený po dlhej a ťažkej ceste. Jeho lôžko je medzi lôžkami praotcov, je pripočítaný medzi mŕtvych.
„V predvečer prišiel Jozef z Arimatei, a sňal telo.“
Kto z vás sa stretol s mŕtvym telom, vie, ako to je. Mŕtva váha, údy bez života. Telo postupne chladne, končatiny úplne voľné o chvíľu stuhnú.
Keď smrť príde v nemocnici, po tom, čo lekár vynesie ortieľ o smrti, prípadne ešte nechá natočiť EKG, na ktorom však nie sú žiadne ozvy, nastupuje personál, ktorý telo upraví.
„Prvému i druhému polámali kosti, ale keď pristúpili k Ježišovi, videli, že je už mŕtvy. Vojak, ktorý tam stál, mu otvoril bok …More