Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations

Święci też mylili się i popełniali błędy

Nie wolno podważać ważności i prawomocności liturgii posoborowej, mimo błędnie przeprowadzonej reformy liturgicznej. Jednocześnie należy uczynić wszystko, co możliwe i godziwe, aby liturgia trydenc…
wacula25wp.pl
yuitrel Och ale mądra odpowiedź i to oparta na prawdzie 👏 👏 🤗
Mark0S
Święci też mylili się i popełniali błędy
Kanonizacja nie uświęca ich błędów.
yuitrel
Sw. Apolonia popełniła samobójstwo w rekach katów?
Czy Ty się dobrze czujesz?
Matricaria
Zastarzałe choroby w zasadzie tylko śmierć uleczy.
Artykuł z 1934 r. o tym jak pewien francuski korespondent katolików polskich opisał:

W tym pobożnym kraju grupy katolickie są tem bardziej kwitnące, im bardziej są one w sposób szczególnie specyficzny pobożne, t. j. im więcej organizują zbiorowych komunij, modlitw i nowenn, procesyj i pielgrzymek”. I dalej: „Że te zewnętrzne oznaki kultu …More
Zastarzałe choroby w zasadzie tylko śmierć uleczy.
Artykuł z 1934 r. o tym jak pewien francuski korespondent katolików polskich opisał:

W tym pobożnym kraju grupy katolickie są tem bardziej kwitnące, im bardziej są one w sposób szczególnie specyficzny pobożne, t. j. im więcej organizują zbiorowych komunij, modlitw i nowenn, procesyj i pielgrzymek”. I dalej: „Że te zewnętrzne oznaki kultu doprowadzają często do skostnienia i otępienia ducha wiernych, że przez swą częstość osłabiają na dalszą metę symboliczną wartość gestów i postawy, a nawet wyradzają się w czynności mechaniczne i w widowiska, jest rzeczą niedouniknienia”.
Klerowi, zwłaszcza niższemu, ma autor wiele do zarzucenia. W jego chciwości widzi możliwości niebezpiecznych dla kościoła konfliktów społecznych. „Według konkordatu Kościół zachowuje wszystkie swoje majątki – ksiądz miałby więc zawsze z czego żyć. A jednak chłopi się skarżą. Księża są bardzo często wymagający, jeśli idzie o wynagrodzenie za chrzty, śluby i t. p.
„Bądźmy szczerzy, księża polscy za dużo zajmuja się polityką. Pierwsi za to odpokutują, i rozsądni dostojnicy kościelni, których niebrak w Polsce, zdają sobie z tego dobrze sprawę”.
retropress.pl/…/katolicyzm-pols…
Matricaria
Polski Kościół ma swoje grzechy które doprowadziły do zapaści powołaniowej,ale to dobrze bo może wreszcie nastąpią długo wyczekiwane zmiany.
Model funkcjonowania księdza w Polsce jest modelem opierającym się na osamotnieniu. Powinniśmy to zmieniać, tworząc – jak na przykład we Francji – fraternie kapłańskie. Oraz rewidując sposób formacji seminaryjnej. W Paryżu zlikwidowano koszarowe seminarium, …More
Polski Kościół ma swoje grzechy które doprowadziły do zapaści powołaniowej,ale to dobrze bo może wreszcie nastąpią długo wyczekiwane zmiany.
Model funkcjonowania księdza w Polsce jest modelem opierającym się na osamotnieniu. Powinniśmy to zmieniać, tworząc – jak na przykład we Francji – fraternie kapłańskie. Oraz rewidując sposób formacji seminaryjnej. W Paryżu zlikwidowano koszarowe seminarium, a kleryków posłano – w kilkuosobowych grupach – do parafii. Od samego początku tworzą więc wspólnotę – między sobą i z wiernymi. Przy okazji uczą się zwyczajnego życia, którego wielu polskich księży nie zna – sami sobie gotują, piorą i robią zakupy…deon.pl/czytelnia/maciej-biskup-o…
Weronika-S.
Jeżeli się święci mylili, a być może, to musimy rozpoznać w jaki sposób się mylili i nie naśladować ich w tym, co było ich pomyłką. Reasumując zasada fides et ratio zawsze na czasie.
mulciper
Nie jest Dogmatem bo nie musi. Pius V oglosil Bulle uzywajac wladzy apostolskiej.to wystarczy .
W obronie Tradycji Kościoła
mulciper
nie chce dyskutowac. jesli Dokumenty Soboru Trydenckiego obowiazuja to NOM jest nielegalny.wrecz zakazany.a ci co go wprowadzili sa oblozeni klatwa.
Henri_Kumans
O ile święci i doktorowie Kościoła mogą się mylić i się mylą, to należy zadać proste pytania i na nie odpowiedzieć. Czy suma omylnych osób, wygłaszających błędne poglądy, może prowadzić do nieomylności? Czy z niewiedzy można wyprowadzić prawdę? O ile popełniano błędy w sprawach tak poważnych jak Niepokalane Poczęcie Najświętszej Marii Panny, co dla mnie jest niepodobieństwem aby czynił to …More
O ile święci i doktorowie Kościoła mogą się mylić i się mylą, to należy zadać proste pytania i na nie odpowiedzieć. Czy suma omylnych osób, wygłaszających błędne poglądy, może prowadzić do nieomylności? Czy z niewiedzy można wyprowadzić prawdę? O ile popełniano błędy w sprawach tak poważnych jak Niepokalane Poczęcie Najświętszej Marii Panny, co dla mnie jest niepodobieństwem aby czynił to sztandarowy teolog, to czy ktoś może mnie zapewnić, że podobne błędy teologiczne nie są popełniane w obecnych czasach? Co to jest Kościół i czy jest dogmat o nieomylności Kościoła?
mulciper
sorry nie wiedzialem ze zablokowalem juz naprawiam
mulciper
i wiadomo nie wolno bylo NOM wprowadzic powiada Sobor Trydencki i Pius V ,