Bp Thomas Paprocki z diecezji Springfield w amerykańskim stanie Illinois wezwał do upublicznienia wszystkich dokumentów związanych ze sprawą byłego kardynała Theodore’a McCarricka. Stwierdził, że …More
Bp Thomas Paprocki z diecezji Springfield w amerykańskim stanie Illinois wezwał do upublicznienia wszystkich dokumentów związanych ze sprawą byłego kardynała Theodore’a McCarricka. Stwierdził, że reakcja papieża na oskarżenia arcybiskupa Vigano była nieadekwatna. Zachęcił także do pokuty i modlitwy i powiedział o podjęciu przez siebie 40-dniowego postu.
Read more: www.pch24.pl/biskup-paprocki…
pch24.pl
ewaboryk
34

Biskup Paprocki podejmuje post w związku z nadużyciami seksualnymi hierarchów

Bp Thomas Paprocki z diecezji Springfield w amerykańskim stanie Illinois wezwał do upublicznienia wszystkich dokumentów związanych ze sprawą byłego …
Bos016
Jak informuje na swojej witrynie internetowej wybitny historyk Kościoła i publicysta katolicki, profesor Roberto de Mattei, papież Franciszek z pomocą prawników kanonistów bada możliwości ukarania arcybiskupa Carla Marii Vigano, autora słynnego „Świadectwa” na temat tuszowania homoseksualnych nadużyć w Kościele.

Na wstępie swego tekstu redaktor naczelny „Radici Cristiane” zastanawia się: „Czy …More
Jak informuje na swojej witrynie internetowej wybitny historyk Kościoła i publicysta katolicki, profesor Roberto de Mattei, papież Franciszek z pomocą prawników kanonistów bada możliwości ukarania arcybiskupa Carla Marii Vigano, autora słynnego „Świadectwa” na temat tuszowania homoseksualnych nadużyć w Kościele.

Na wstępie swego tekstu redaktor naczelny „Radici Cristiane” zastanawia się: „Czy arcybiskup Carlo Maria Vigano, który ujawnił istnienie sieci zepsucia w Watykanie, wymieniając odpowiedzialnych za jej istnienie, począwszy od najwyższej władzy kościelnej, ma być ukarany za mówienie prawdy? Jak zostało potwierdzone przez wiele źródeł, Franciszek sprawdza i konsultuje z kardynałem Francesco Coccopalmerio [przewodniczący Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych – red.] oraz innym prawnikiem kanonicznym, możliwości zastosowania ewentualnych sankcji kanonicznych wobec arcybiskupa, począwszy od zawieszenia w czynnościach kapłańskich” – czytamy w środowym artykule.

Gdyby do tego doszło, sytuacja stałaby się niezwykle poważna, wręcz surrealistyczna , gdyż „ekspert” wezwany do ukarania autora „Świadectwa”, czyli kardynał Coccopalmerio to przecież osoba oskarżona przez byłego nuncjusza w Stanach Zjednoczonych o udział w watykańskim „lobby gejowskim” – ocenia profesor de Mattei.

„Nie możemy też zapomnieć, że sekretarz kardynała, prałat Luigi Capozzi, jest zamieszany w sprawę orgii gejowskich, w której nadal do wyjaśnienia pozostaje rola jego przełożonego” – przypomina autor.

Źródło: robertodemattei.it

RoM

Read more: www.pch24.pl/roberto-de-matt…
jozef70 and 2 more users like this.
jozef70 likes this.
PiotrM likes this.
Tymoteusz likes this.
Tymoteusz
Czyli co, można?, można, tylko trzeba chcieć.

Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi (jak zresztą i innym okrągłym biskupom) taki czterdziestodniowy post by się przydał, i nie tylko z powodów zdrowotnych...
Vittorio,Andreas likes this.
franciszek44 likes this.
franciszek44
a nasz, polski episkopat MILCZY jak mur. Podobnie jak w sprawie BLUŹNIERSTW /wojna z Bogiem w Trojcy świętej Jedynym i Matką Najświetszą/ aż do dziś. Takze "katolicki i narodowy" PIS z prezydentem Dudą, Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Beatą Szydło, ministrami, posłami w Sejmie, senatorami. ZAMKNĄŁ uszy, zasłonił oczy, NIC NIE WIDZI i NIC NIE SŁYSZY. Sady podobnie. Organa …More
a nasz, polski episkopat MILCZY jak mur. Podobnie jak w sprawie BLUŹNIERSTW /wojna z Bogiem w Trojcy świętej Jedynym i Matką Najświetszą/ aż do dziś. Takze "katolicki i narodowy" PIS z prezydentem Dudą, Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Beatą Szydło, ministrami, posłami w Sejmie, senatorami. ZAMKNĄŁ uszy, zasłonił oczy, NIC NIE WIDZI i NIC NIE SŁYSZY. Sady podobnie. Organa scigania - podobnie.

Wierchuszka warszawska akceptuje i wspiera, takze finansowo, z budzetu panstwa, kazdy AKT BLUZNIERSTWA.

JEZUS MARYJA
m.rekinek and one more user like this.
m.rekinek likes this.
tekla likes this.