Ruini: co Jan Paweł II powiedziałby przeciwnym celibatowi biskupom Amazonii

88-letni kardynał Camillo Ruini został zapytany przez AciStampa.com (20 stycznia), co Jan Paweł II (+2005) pomyślałby o żądaniach biskupów amazońskich co do zniesienia celibatu. Ruini był rzymskim …
pmichal
@Elkam Uczciwość intelektualna to nie jest twoja mocna strona. Albo argumentujesz niemerytorycznie, albo kasujesz niewygodne posty. Opinię masz u mnie już wyrobioną...
Elkam
@pmichal - "Uczył Marcin , Marcina ..." - spadaj !
pmichal
Pięknie się prezentujesz. Do kolekcji dochodzą chamowatość i niesłowność. Bravo!
Quas Primas likes this.
Quas Primas likes this.
Elkam
@ A gdzie Benedykt XVI ?
pmichal
Benedykt jest ekumenistą bardziej zakamuflowanym, to i go nie widać dobrze na obrazku.
Quas Primas likes this.
Elkam
@pmichal - Co to znaczy - ekumenista? Wyjaśnij mi.
pmichal
O, chyba redakcja usunęła, faktycznie niezbyt pasujący do omawianej kwestii obrazek, na którym wyjaśnione było: co to znaczy - (obecnie) ekumenista. Do czego dąży (obecnie) ekumenista. Przyjrzyj się tej budowli, a będziesz wiedziała co to znaczy.
Elkam
@pmichal - To ma być odpowiedź na moje pytanie? " Co znaczy ekumenista"? - To albo jesteś prymitywnym manipulantem albo zwyklym pustakiem ! Bez odzewu !
pmichal
Manipulacji dopuścili ci, którzy zamienili pierwotne słowo ekumenizm i pod jego płaszczykiem promują synkretyzm, indyferentyzm, pluralizm religijny i inne herezje. Widzę, że prawda powoduje u ciebie wściek macicy. Współczuję. Serio.
Quas Primas likes this.
Elkam
@pmichal - napisałeś "Benedykt jest ekumenistą bardziej zakamuflowanym, to i go nie widać dobrze na obrazku."

- Wniosek : najpierw się ucz , a potem się wypowiadaj , tymczasem jesteś pustak, który nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie , ""Co znaczy ekumenista"?

ps . Na tym koniec dyskusji z tobą !
pmichal
No to się przekonamy, czy oprócz tego żeś niezbyt lotna, dojdą problemy ze słownością...
Oj, lefebryści. Teraz to i pomyślunek odbiera. Gdzie antypapież idzie po śladach prawdziwych Papieży? Sami cytujecie: "rezygnacja z celibatu byłaby dla Jana Pawła II „naprawdę nie do pomyślenia”. I sami sobie zaprzeczacie. Przecież wiadomo, że Bergoglio całym sercem pragnie zniszczyć celibat. Wszyscy papieże do ostatniego prawdziwego Benedykta XVI nigdy nie dopuściliby do rezygnacji z celibatu. …More
Oj, lefebryści. Teraz to i pomyślunek odbiera. Gdzie antypapież idzie po śladach prawdziwych Papieży? Sami cytujecie: "rezygnacja z celibatu byłaby dla Jana Pawła II „naprawdę nie do pomyślenia”. I sami sobie zaprzeczacie. Przecież wiadomo, że Bergoglio całym sercem pragnie zniszczyć celibat. Wszyscy papieże do ostatniego prawdziwego Benedykta XVI nigdy nie dopuściliby do rezygnacji z celibatu. Mało tego, św. JPII nie pozwolił nawet na ani jeden indywidualny przypadek! (Ślą nieraz prośby do Watykanu poszczególni kapłani prosząc w swoich przypadkach o zwolnienie z celibatu).
A może pijecie do tego, że wszystkich extremistów mianował Jan Paweł? A wy na jego miejscu i wasz kochany Lefebvre byście poradzili sobie znakomicie, by nominacje były w dziesiątkę? Domyślam się, że pojechalibyście do Amazonii, poświęcili wiele godzin na rozmowę z każdym prałatów z osobna? I tak pewnie na całym świecie, nie? Zgadnijcie, ile czasu by wam zeszło na to rozpracowanie właściwego mianowania. Gdyby obydwa Bractwa w całości się zebrały i każdemu z was dano by uprawnienia do mianowania sensownych biskupów nie starczyłoby wam życia na zbadanie gruntu. Takie decyzje zapadają przy asystencji Ducha Świętego! I to Duch Święty jest "winien" złemu mianowaniu... Oczywiście, piszę to przewrotnie, z ironią. Przypominam wam, że największego do czasu obecnego antypapieża zdrajcę (Judasza) mianował sam Pan Jezus! Zdrajcy są potrzebni Kościołowi. Ich działalność oczyszcza Kościół i prowadzi do męczeństwa. A męty wówczas opadają na dno. Dlatego Bóg dopuszcza takie obrzydliwości. Zdrada Judasza przyczyniła się w najwyższym stopniu do zbawienia świata! Zdrajca nie został z tego powodu usprawiedliwiony, ale jego zły czyn posłużył Odkupieniu. I tak samo jest teraz - Kościół hierarchiczny z powodu tych zdrajców (nie tylko amazońskich) też się oczyści. Wielu pójdzie na dno, ale inni ukochają celibat i prawdziwe Słowo Boże aż do męczeństwa - często krwawego!