niedziela.pl
mk2017
2

Czy Kościół jest potrzebny? | Niedziela.pl

2019-11-19 12:16 Ks. Jarosław Grabowski www.niedziela.pl/numer/2019/47 Bożena Sztajner/Niedziela Czy Kościół jest potrzebny, by wierzyć w Boga? – …
Matricaria
Ludzie chcą usłyszeć w Kościele na kazaniu prawdę,trudną,wymagającą ale wskazującą na cel jakim jest zbawienie duszy.Kościół potrzebuje świadków takiego życia o jakim mówi Ewangelia,religijnego ględzenia wszyscy mają już pełne uszy dlatego dostaliśmy papieża Franciszka który swoim postępowaniem pokazuje to o czym mówi.Imigrantów należy przyjmować w sposób kontrolowany i odpowiedzialny za ich los,…More
Ludzie chcą usłyszeć w Kościele na kazaniu prawdę,trudną,wymagającą ale wskazującą na cel jakim jest zbawienie duszy.Kościół potrzebuje świadków takiego życia o jakim mówi Ewangelia,religijnego ględzenia wszyscy mają już pełne uszy dlatego dostaliśmy papieża Franciszka który swoim postępowaniem pokazuje to o czym mówi.Imigrantów należy przyjmować w sposób kontrolowany i odpowiedzialny za ich los,Rzeczpospolita zawsze była otwarta wobec cudzoziemców i innych wyznań.Dopiero od czasów rządów socjalistów z pod czerwiennej gwiazdy stała się nieufna,zakompleksiona,zastraszona i niepewna przyszłości.
Święta przestały ludzi cieszyć,narzekamy na coraz mniejsze duchowe znaczenie świętowania,być może dlatego że zamykamy się przed potrzebującymi.
Skandalem jest robienie "wigilii dla ubogich" kilka dni przed wigilią,dlaczego,
bo na prawdziwą nie zasługują?Robimy dobry uczynek ale tak by za wiele nie stracić na tych którzy nam się w niczym nie odwdzięczą.Zatem do czego w XXI wieku są nam potrzebne święta Dwunastu dań,maku i karpia,bo to z roku na rok coraz mniej wiadomo co tak naprawdę obchodzimy,może bardziej z przyzwyczajenia.
Sw.Joanna likes this.
mk2017
Jezus nie ustanowił zwyczajnej wspólnoty uczniów, lecz założył Kościół jako tajemnicę zbawczą. On sam jest w Kościele, a Kościół jest w Nim. Jezus Chrystus bowiem nadal jest obecny i prowadzi swoje dzieło odkupienia w Kościele i przez Kościół, który jest Jego Ciałem .