O Mariánském sloupu v Praze

V debatě Vertikály diskutoval kardinál Dominik Duka s kazatelem Církve bratrské Pavlem Černým, emeritním předsedou Ekumenické rady církví. Debata skončila předčasným a z mého pohledu pochopitelným …More
V debatě Vertikály diskutoval kardinál Dominik Duka s kazatelem Církve bratrské Pavlem Černým, emeritním předsedou Ekumenické rady církví.
Debata skončila předčasným a z mého pohledu pochopitelným odchodem D. Duky ze studia.
zdroj: plus.rozhlas.cz/diskuse-o-maria…
Stylita
www.christnet.eu/…/pavel_cerny_s_k…

Pavel Černý: S kardinálem Dominikem Dukou jsme se usmířili v katedrále
Přišoural se ke mně Žito a zina ... a prý, jsme tu tak dlouho a pořád do toho tepem a ty nedáš pokoj mirosi, Monku jeden, prevíte... Tajemný začátek zákona evangelia Vilém se rozohnil až začal psát CAPSLOCKEM a Pařez smířlivě dodal, kopněte si i do mne, jsem tu kvůli tomu a trouchnivím k nakopnutí, ale i růstu, ale vydržím hodně.... Prostě príma chlap. Jen Tulák se nám zatoulal a snad Samson1 …More
Přišoural se ke mně Žito a zina ... a prý, jsme tu tak dlouho a pořád do toho tepem a ty nedáš pokoj mirosi, Monku jeden, prevíte... Tajemný začátek zákona evangelia Vilém se rozohnil až začal psát CAPSLOCKEM a Pařez smířlivě dodal, kopněte si i do mne, jsem tu kvůli tomu a trouchnivím k nakopnutí, ale i růstu, ale vydržím hodně.... Prostě príma chlap. Jen Tulák se nám zatoulal a snad Samson1 ví a Marki hledá odpovědi u Terezie... Skvělí lidé.... A co Ostrik se svou Hentou?... Hlubiny Božího Slova 23.část Diskuze skoro jako Joske a Theodora :) A hle, něco bezva od Stylity: Mikrokosmos: Mikrokosmos Skvělé! Musím mu něco také poslat, vždyť je fajn "dědek" jeden :) a na sloupu tak dlouho a židlička tlačí :) www.youtube.com/watch Pokynul mi vrchnostensky poté jako dítěti z výšky a nenechal se rozhodně vyvést z rovnováhy. Chtěl jsem mu věnovat scénku, jak Ace Ventura třese se sloupem na kterém stojí domorodec, ale nenašel jsem ji, takže jen toto: www.youtube.com/watch Za pozornost stojí ta psychochirurgie domorodců :) Rozhodně v tom snímku pobaví, jen škoda, že v reálu tomu je schopno věřit dost lidí, že jim prsty Filipínci pronikají do dutiny břišní... Inu, je to stejné jako s tím, že je Země placka a měsíci žlutý terčík na plátně.

Jejda a na bratra fí bych nesměl zapomenout. Talent nad talenty.... Jen věřím, že snad vše dopadlo v pořádku... On ví... a tímto ho zdravím. A co teprve @b8111 který mne trochu zvalchoval, ale při pohledu do osobní pošty vím, že umí být adresný a osobitý. Takže omluva, že jsem byl i příkrý a vyžadoval přímou argumentaci a komentoval kde co. Na kámoše se moc neohlížím a jsem hrozně neloajální. Nedokážu sice ujišťovat jak on, že mám druhé rád, protože mi to prostě v prostředí možných víceregistrací Glorie nejde ale vím koho respektovat. Nedůvěra je to co je občas ovocem diskuzí na Glorii. Jinak jsem rád, že vystřelily některé registrace co jen škodily a nebo obkopávaly vulgárně Církev a papeže a šířily paranoické diskuze. vystřelil i troll, kterého jsem měl léta při sobě a nejenom zde na Glorii. Doběhl si pro svůj "věnec", který si zasloužil. Sám si ho "upletl" svou zlovolností a řevnivostí.. Ale přeji mu vše dobré, byť mi tak uškodil.

Nemohu také zapomenout na pavku jak dokázal obhajovat placku a s ním ještě asi 8 registrací a zajisté lidí v menším počtu :) a stále zde přítomných a dokázal pak na závěr napsat: Pokud se nedá změřit zakřivení Země (hlavně oceány, které jsou ve všech místech vodorovné), pokud se nedá pozorovat otáčení Země kolem osy rychostí 460 m/s (na atmosféru to nemá žádný vliv), pokud všichni lidé kdekoliv na Zemi jsou nohama svisle dolů (na glóbu tomu tak není), tak Země nemůže být kulatá. Pokud to přijmeme, tak přestaneme žít ve lži a Pravda nás osvobodí. Bible se stane opět pravdivou ve všech částech a to nás naplní velikou radostí.

Inu, mám radost, ale ne z placky zemské, ale z rozmanitosti názorů. Jakmile ale narazím na podvody a hlouposti, tak mám ale husí kůži.Jak velkou dokážu je obtížně vysvětlit :) Podvrhů je tak mnoho. Takže klidně pavka mluví o Bibli, současně zemské placce a pak lehce přihodí: Brožurka Varování Ach jo... Čas vždy ukáže tvář pravdy a lži.... Dovolil bych si okomentovat i Libora Halíka bývalého pravoslavného kněze, ale příliš nebudu. Je to zbytečné. On přináší kvanta postřehů a informací a většinou to je formováno jeho skepticismem a traumatem z obecného lidského jednání, a toto jednání lidí pochopitelně často neodpovídá evangelijním ideálům. To už poznal zřejmě nejenom na vojně, ale celá historie je tím lemována. A proto krájí koláč pravdy a reality poněkud nekriticky a ostře a občas zcela bezohledně či chybně, zřejmě puzen primárně tou touhou něco změnit. Mohu chápat, ale červené světélko se mi rozbliká v okamžiku, kdy začne někoho označovat za satanistu, zednáře, antikrista či prohlašovat něco co nenastalo a je to bludné. A byť informačně sečtělý, tak určitými jeho stopami je občas omyl za omylem. Kéž by pracoval například v charitních službách a nebo sociální sféře, když už to kněžství v pravoslavné církvi nebyl schopen realizovat. Ono je to náročné dostat i organizačním věcem, uchovat si věrnost, oddanost i loajalitu ke své církevní obci. Vím, že pravoslaví to nemá příliš lehké a do jejich struktur nevidím, stejně jako se nestarám o struktury např. církev husitské.... Mám k určitým autokefálním uskupením či národním formacím své výhrady. O to více mne trápí, když LH masakruje ŘKC a papeže a dělá z nich terč svých ataků. Nešlo by to Libore trochu jemněji, méně ultimativně?

Objektivně mylné informace mne skutečně trápí a protože bývám někdy i cholerik, tak bytostně nesnáším, pokud někdo narušuje pevné a pravdivé struktury a nebo vytíná políček nepřítomným. Přemýšlím asi trochu technicky a byrokraticky a pokud mi někdo poruší kruhy či platné zákonitosti jsem nevrlý. :)) Moudrý pařez zde zanechal: Stanete-li se obětí ... A co teprve vtipný aobubo se svým: Petici požadující zákaz dětí v kostele podepsalo přes 120 tisíc katolíků! a nebo Poutníkem: 32. Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci Bezvadná věc. Nesmí zapadnout.... Stejně jako @pokorny který vkládá AL na pokračování ve svých komentářích.... Skvělé!

Tradičními se zabývat moc nechci, kdyby nevylévali vaničku s dítětem nemám nic proti, ale pokud začnou prohlašovat jak je všechno špatně a nejlépe se vrátit o 100 let zpět, pak prrrrrr .... A nebo za závěsy, za brokát, světélka,. záda a latinu skrývat člověčenství a živou zvěst evangelia....? A pokud začnou být ještě vulgární a hrají si na fajnšmekry víry, pak konec filmu :) Přiznám se, že jsou mi někdy stejně nepříjemní jako liberální potěračí víry, tací psycho koučeři víry co se zapomněli zamilovat. Ano, zamilovat do Krista, zamilovat do poslání kněze v strastech i radosti .... Přiznejme si ale, že toto bylo vždy a občas kněžské povolání bylo určeno synům z rodiny a nebo na kněze šli i ti, kteří se později stali diktátory... Třeba i takový Stalin, který měl být knězem, ale rigidita poměrů ho vyzvedla jinam.... Nebo i Augustin Smetana, který si chtěl v řádu pokuřovat doutníček a nešlo to :) a ačkoli takřka neznám i on jaksi demonstruje boj proti absolutizaci a kleci forem. Každý příčina má i svůj následek.... Proto i obyčejné lidské jizvy způsobují později zranění a zranění jiným... Extrémní případ je, kdy se pak tito mstí i na nevinných:
www.lidovky.cz/lide/dabluv-zak-zavr…
litomericky.denik.cz/zpravy_region/uplynulo-10-let…
www.christnet.eu/…/bratr_vsech_kre…

Proto milovat, milovat, milovat .... Zní to jako klišé, ale je tomu tak. Nastavit pevné mantinely a přát dobré a navzdory všem a všemu. Postmoderní doba nepřeje masovosti, ale učí ty, kteří chtějí vybírat si to podstatné a žít z víry. navzdory konzumu, politice, povětří kolem nás..... Nesmí nás to ale rozhádat, možná se je jen třeba více učit úctě a toleranci.... /I když zrovna nejsem ten pravý k mentorování :)) / Blázínků - dospělých jsem viděl - osobně už plno a bratrstvo temné triády je mé oblíbené téma :), má paní mimo jiné pracuje ve speciální škole, do "ruk" se mi dostal i syn mého spolužáka a když vidím v horizontu třeba 50 let kam kroky generačně vedou a vidím i další případy, kdy vím, že za pár let to bude ještě horší, je mi to strašně líto a říkám si proč.... To nesouvisí s virtuálními ikonkami naší Glorie, ale se skutečným životem a sami to asi znáte.... Milovat a neztrácet čas k této Bohu libé činnosti. ANO a jde to občas safra ztuha, ale kamínek ke kamínku a stavbička poroste.... Tak ahoj. A to platí i pro Tebe na koho jsem dnes zapomněl.
b8111 likes this.
Už jednou jsem byl svědkem jak Dominik vypěnil :) A měl k tomu důvod. Myslím si, že DD má širší záběr a nemínil tolerovat to korektní a libozvučné se podbízení posluchačům a klasifikování jaká byla a nebyla Panna Maria vypodobněná sochařem.... Nejsem si také jist připraveností redaktorky, ale slyšel jsem jen část...

A jde-li o ekumenismus, nemám nic proti, účastním se vzájemných setkání a je …More
Už jednou jsem byl svědkem jak Dominik vypěnil :) A měl k tomu důvod. Myslím si, že DD má širší záběr a nemínil tolerovat to korektní a libozvučné se podbízení posluchačům a klasifikování jaká byla a nebyla Panna Maria vypodobněná sochařem.... Nejsem si také jist připraveností redaktorky, ale slyšel jsem jen část...

A jde-li o ekumenismus, nemám nic proti, účastním se vzájemných setkání a je dobré vědět, že všichni jsme křesťané a lidé se stejnými radostmi a strastmi. Hledat společné věci je důležité, společnou cestu k Bohu.... Kdo jen hledá co rozděluje je mimo.
Stylita
nejdřív poslouchej , má to cca 15 minut, potom rozvíjej úvahy
Kallistratos likes this.
Dovol mi rozvíjet cokoli, slyšel jsem jen část.... to už jsem ale uváděl. Tento handicap jsem uvedl v textu. Ty máš čas na něco, já zas na něco jiného. Dopřejme si toleranci, nikoli mentorství.
ekans
kdo se modlí s heretiky , sám je jím
Theodorá-Máriá and one more user like this.
Theodorá-Máriá likes this.
apredsasatoci likes this.
Přiznám se ekansi, že já heretiky nejím, ty je jíš dokonce sám, jak vidím. Dobrou chuť! A ať nezaskočí.
--------------------------------------------
ekans
pred 15 minútami
kdo se modlí s heretiky , sám je jím
ekans
Význam slova ekumenizmus je už dávno sprofanovany! Kresťan dobre vie, že s diablom sa dialóg nevedie. Buď sa obrátis na Práve, Skutočne, Živé krestanstvo, alebo chod kade ľahšie. Ako sa môže dohodnúť katolík s evanjelikom? Nereálne! Vidíme to v priamom prenose!
Samson1
Dobře udělal. Ekumenismus bez pokání je nemožný a v prvé řadě ho musí konat i protestantné, katolíci nejsou jen ty špíny. Někdy je bílé černé a opačně a soudce je Bůh.
Stylita
Kardinál v pořadu diskutoval s kazatelem Církve bratrské, emeritním předsedou Ekumenické rady církví a předsedou Kostnické jednoty Pavlem Černým, který se ohradil proti tomu, jak pražský sloup prezentuje náboženskou úctu k Panně Marii.
„Žena, která se obětovala. Žena, která byla něžná. Žena, která udělala, co neudělal nikdo jiný na světě. Stala se Matkou Boží, Theotokos. A ona je na (Mariánském) …More
Kardinál v pořadu diskutoval s kazatelem Církve bratrské, emeritním předsedou Ekumenické rady církví a předsedou Kostnické jednoty Pavlem Černým, který se ohradil proti tomu, jak pražský sloup prezentuje náboženskou úctu k Panně Marii.
„Žena, která se obětovala. Žena, která byla něžná. Žena, která udělala, co neudělal nikdo jiný na světě. Stala se Matkou Boží, Theotokos. A ona je na (Mariánském) sloupu jako žena, která dělá zlé věci. Která vede boj. Která zabíjí, která vraždí, která se zlobí,“ prohlásil Černý.
V tu chvíli mu kardinál Duka skočil do řeči: „Pane doktore, já nemíním pokračovat v tomto programu. Nezlobte se. Opravdu mě mrzí, že jsme někdy spolu jednali. To, co jste teď řekl, je absolutně neekumenické pošlapání všeho! A nepasujte se do znalce umění.“
Duka následně i přes výzvy moderátorky Evy Hůlkové a slova Pavla Černého, že „cituje“, odešel ze studia.

www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dominik-duka-di…
To dělají zbabělci. Opustí pole tak jako opustil Krista.
Pan Černý se dobře vyjádřil ,tak jak to má být je Theotokos!!!
Ostaní dělají lidé kteří si Ji berou jako záštitu k prosazení své
vůle. Máme následovat Matku k plnění vůle Boží k FIAt, ne
k vlastním fantasmagoriím.

„Žena, která se obětovala. Žena, která byla něžná. Žena, která udělala, co neudělal nikdo jiný na světě. Stala se Matkou Boží, Theotokos. A ona je na (Mariánském) sloupu jako žena, …
More
Pan Černý se dobře vyjádřil ,tak jak to má být je Theotokos!!!
Ostaní dělají lidé kteří si Ji berou jako záštitu k prosazení své
vůle. Máme následovat Matku k plnění vůle Boží k FIAt, ne
k vlastním fantasmagoriím.

„Žena, která se obětovala. Žena, která byla něžná. Žena, která udělala, co neudělal nikdo jiný na světě. Stala se Matkou Boží, Theotokos. A ona je na (Mariánském) sloupu jako žena, která dělá zlé věci. Která vede boj. Která zabíjí, která vraždí, která se zlobí,“ prohlásil Černý
.
apredsasatoci likes this.
Stylita
Fantasmagorie je toto: A ona je na (Mariánském) sloupu jako žena, která dělá zlé věci. Která vede boj. Která zabíjí, která vraždí, která se zlobí.
Kallistratos likes this.