Kristianofóbia: Sri Lankou otriaslo počas Veľkonočnej nedele šesť explózií v troch kostoloch a …

Kolombo 21. apríla (TASR) – Na najmenej 156 mŕtvych a viac ako 400 zranených stúpol počet obetí šiestich výbuchov, ku ktorým došlo v nedeľu v troch katolíckych kostoloch a troch hoteloch na Srí …More
Kolombo 21. apríla (TASR) – Na najmenej 156 mŕtvych a viac ako 400 zranených stúpol počet obetí šiestich výbuchov, ku ktorým došlo v nedeľu v troch katolíckych kostoloch a troch hoteloch na Srí Lanke. Medzi obeťami je aj 35 cudzincov. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie srílanskej polície.
Ilustračné foto – bombové útoky na Sri Lanke
Medzi obeťami výbuchov sú veriaci, ktorí sa na Veľkonočnú nedeľu zúčastňovali bohoslužieb, ako aj hoteloví hostia. Podľa AFP je medzi obeťami aj deväť cudzincov. Medzi cudzincami, ktorí pri výbuchoch zahynuli, sú občania USA, Británie a Holandska, uviedol pre AFP srílanský policajný zdroj.
Prvý výbuch zasiahol kostol sv. Antona v hlavnom meste Colombo. Druhú explóziu hlásili z kostola sv. Sebastiána v meste Negombo, ktoré leží severne od metropoly Colombo.
Ďalší výbuch nastal v kostole v meste Madakalapuwa. Výbuchy zároveň otriasli aj tromi hotelmi. Ku všetkým šiestim výbuchom došlo takmer súčasne.
Hovorca ústrednej nemocnice v …More
Veľkonočné paradoxy: Jeden zo záverov zjazdu ateistickej komunistickej strany mal za cieľ robiť z alibistických kresťanov Kristových svedkov. Spravili čosi, aby o viere vydávali svedectvo, aby si položili otázku, či chcú slúžiť Bohu alebo mamonu
Monika G likes this.
Zedad
tn.nova.cz/clanek/hotely-a-kostel…

ELIKONOČNÍ MASAKR

Exploze v kostelech na Srí Lance: Policie už zadržela třináct lidí
Na Srí Lance žije 22 milionů lidí a 70 procent z nich jsou buddhisté. Přes 12 procent občanů jsou hinduisté, necelých deset procent muslimové a 7,6 procent křesťané. Národní evangelický svaz loni zaregistroval 86 incidentů a diskriminačních projevů proti křesťanům, letos …More
tn.nova.cz/clanek/hotely-a-kostel…

ELIKONOČNÍ MASAKR

Exploze v kostelech na Srí Lance: Policie už zadržela třináct lidí
Na Srí Lance žije 22 milionů lidí a 70 procent z nich jsou buddhisté. Přes 12 procent občanů jsou hinduisté, necelých deset procent muslimové a 7,6 procent křesťané. Národní evangelický svaz loni zaregistroval 86 incidentů a diskriminačních projevů proti křesťanům, letos dalších 26

Slovo Pána Ježíše o jednotě zní do konce věků. Možná bychom se měli více modlit tak, jak se kdysi modlili u Vídně a odrazili útok osmanského vojska.
Možná si uvědomme, že chrám Hagia Sofia v Cařihradu dobylo Osmani proto, že křesťané byli vysíleni husitskými bouřemi a nešli na pomoc patriarchovi Konstantinopole - r. 1453.
Zedad
Vidíme, že nepomáhá ani to, když se papež František hodí na zem a líbá nohy mužů půlměsíce.
Určitě je pro nás poučením, že pohan nerozlišuje katolický kostel od evangelického.
Možná se vraťme ke slovu Písma, že Pán Ježíš nás křesťany vybízí k jednotě. To, když se křesťané mezi sebou hádají - no tak to naší vinou je v posměchu jméno našeho Pána.
b8111 likes this.
Mates5485 likes this.
johanika
Najhoršie na tomto všetkom nešťastí je, že ani samotný pápež nevidí problém v tomto miešaní kultúrnych, morálnych a náboženských rozdielov. Pár jednotlivcov sa dokáže asimilovať, ale nie státisícová masa. Aj v Rakúsku boli uveličení, vyprázdňovali fary, budovali v nich byty..a teraz sa čudujú, že príchodzie ženy odmietajú pracovať, ani len upratovať faru, ktorá ich prichýlila...že nábytok z …More
Najhoršie na tomto všetkom nešťastí je, že ani samotný pápež nevidí problém v tomto miešaní kultúrnych, morálnych a náboženských rozdielov. Pár jednotlivcov sa dokáže asimilovať, ale nie státisícová masa. Aj v Rakúsku boli uveličení, vyprázdňovali fary, budovali v nich byty..a teraz sa čudujú, že príchodzie ženy odmietajú pracovať, ani len upratovať faru, ktorá ich prichýlila...že nábytok z poskytnutnutých bytov umiestňujú von na dážď...Ak sa hostitelia nesúhlasne ozvú, vznikajú pnutia.
Ja len nechápem o čom bola tohtoročná Krížová cesta z Kolosea. To bolo politické vysielanie a nie chvíľa na stíšenie a hlboké prežívanie Veľkonočného tajomstva.
Prečo pápeža nemrzia príbehy obyčajných ľudí zo Slovenska a iných častí Európy, ktorí denne končia svoje trápenie samovraždou? Prečo sa nezamýšľa, že aj na Slovensku (a aj v Bratislave) sú ľudia, ktorí s vysokou školou denne vyberajú kontajnery, lebo po 50-ke zostali bez práce a nemajú nijaké prostriedky? Prečo medzi kresťanmi nie je väčšia solidarita, podávajú si ruky s takýmito ľuďmi a nevedia o ich trápení....?
Mates5485 likes this.
Mates5485
Lelíček v službách Vatikánu sa prebuď už konečne žiješ vo svojej fantázii a vo svojich predstavách,ktoré nevidia okolitý svet a čo prichádza.
Monika G and one more user like this.
Monika G likes this.
Zedad likes this.
Johanika a to si ako prišiel na to, že papež sa nezaujima o Slovákov?
johanika
Prosím, vysvetli mi, ako a kto sa zaujíma o život ľudí v Európe. Koho zaujíma život chudobných v Rumunsku, Bulharsku, Slovensku....? Koho zaujíma otroctvo našich pracujúcich za 400,-EUR/ mesiac? Koho zaujíma odoberanie invalidných dôchodkov počas rakovinovej liečby? Nikoho!
akože nikoho,?
Teba, mna, a kopec dalších... lenže ja ti rozumiem:

nenachadzaš riešenie resp. tento problem s finan.odmenou nie je vyriešený a kedže ho nevyrišil doteraz ani papež, tak to vyzera tak ako keby sa nezaujimal.

lenže to je len dojem, nakolko to iste by mohol povedať niekto o nas, ak by chcel aby sme mu vyriešili problem s niečim iným a my by sme to nedokazali dnes a možno ani za 10 …More
akože nikoho,?
Teba, mna, a kopec dalších... lenže ja ti rozumiem:

nenachadzaš riešenie resp. tento problem s finan.odmenou nie je vyriešený a kedže ho nevyrišil doteraz ani papež, tak to vyzera tak ako keby sa nezaujimal.

lenže to je len dojem, nakolko to iste by mohol povedať niekto o nas, ak by chcel aby sme mu vyriešili problem s niečim iným a my by sme to nedokazali dnes a možno ani za 10 rokov. vyčital by nam, že za to môžeme my a že sa nezaujima o jeho problem.

My však vieme, že sa zaujimame, ale jednoducho povedane neda sa všetko naraz.
Smutná realita islamizácie. Ten obrázok vystihuje realitu.
Mates5485 and 2 more users like this.
Mates5485 likes this.
Monika G likes this.
Zedad likes this.
Libor Halik likes this.