wacula25wp.pl
A piękny obraz ekumenii chrześcijaństwa i ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach dzielenia się chlebem z ubogimi i jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła . Głównym narzędziem ekumenizmu jest WIARA i dialog .I TO PAPIEŻ FRANCISZEK realizuje niech mu Bóg błogosławi.
Weronika-S.
Ks. Stehlin powiedział będąc w Katowicach, że Fałszywym Prorokiem jest całe posoborowie. Zatem istnieje wiele ważnych sprzeczności między Kościołem przedsoborowym, a posoborowym, a to głównie ekumenizm jako religijny synkretyzm i tzw. ,,nowa ewangelizacja,,. Samo określenie ,,nowa ewangelizacja,, to robieniem katolikom wody z mózgu. Podejrzewam, że i dla kapłanów to też jakaś fatamorgana. Gdyby …More
Ks. Stehlin powiedział będąc w Katowicach, że Fałszywym Prorokiem jest całe posoborowie. Zatem istnieje wiele ważnych sprzeczności między Kościołem przedsoborowym, a posoborowym, a to głównie ekumenizm jako religijny synkretyzm i tzw. ,,nowa ewangelizacja,,. Samo określenie ,,nowa ewangelizacja,, to robieniem katolikom wody z mózgu. Podejrzewam, że i dla kapłanów to też jakaś fatamorgana. Gdyby zapytać ich , co to jest ta ,,nowa ewangelizacja,, to mieliby zapewne kłopoty z precyzyjnym jej wyjaśnieniem.
Oczywiscie ks. Sthelin nie jest dla mnie wyrocznią w każdej sprawie, ale tu jestem skłonna uwzględnić jego stanowisko.
wlowoj likes this.