Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations

Lakomé Turecko sebevražedně podvádí Rusy i USA o protiraketovém nákupu

To se mu nevyplatí, jako se Jidášovi nevyplatilo zradit i Pána Ježíše Krista, i veleradu, od které chtěl nejprve jen 30 stříbrných, ale pak je vrátil, že chce mnohem víc a odůvodnil to tím, že Ježíš …
Libor Halik
Sýria, 21. februára 2020 (Sputniknews) – Turci sa v sýrskom Idlibe sami dostali do bezvýchodiskovej situácie, a to ako politicky, tak aj vojensky, myslí si americký analytik Scott Ritter, ktorý v minulosti pracoval ako spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty.
V rámci dohody zo Soči z roku 2018 malo Turecko odzbrojiť a oddeliť sa od teroristickej organizácie Tahrír al Sam (Organizácia …More
Sýria, 21. februára 2020 (Sputniknews) – Turci sa v sýrskom Idlibe sami dostali do bezvýchodiskovej situácie, a to ako politicky, tak aj vojensky, myslí si americký analytik Scott Ritter, ktorý v minulosti pracoval ako spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty.
V rámci dohody zo Soči z roku 2018 malo Turecko odzbrojiť a oddeliť sa od teroristickej organizácie Tahrír al Sam (Organizácia pre oslobodenie Levanty). Vďaka tomu, že to nedokázalo urobiť, zasialo semená svojho nevyhnutného zabitia na území Sýrie, ” napísal Ritter v materiáli publikovanom na portáli televízie RT.
Dnes má teroristická organizácia Tahrír al sám, podľa slov analytika, okolo 30 000 ozbrojencov, ktorí sa nachádzajú v provincii Idlib. Tá zostáva poslednou pevnosťou teroristov na území Sýrie.”Podľa ustanovení dohody zo Soči sa Rusko a Sýria vzdá vojenskej operácie v Idlibe výmenou za to, že Turecko vynúti takzvané” deeskalačné zóny “, kde protirežimné sily odovzdajú svoje ťažké zbrane a ozbrojenci teroristických organizácií, ako je Tahrír al sám, budú odzbrojení a evakuovaní, “stojí v materiáli Rittera.
Aby to mohlo byť dosiahnuté, Turecko vytvorilo rad opevnených kontrolných miest nachádzajúcich sa po území týchto deeskalačných zón. “Namiesto toho ale, aby odzbrojilo FSA (teroristickú “Slobodnú sýrsku armádu” ) a vyhnalo Tahrír al sám, Turecko použilo tieto opevnenia k odstrašovaniu pred akýmkoľvek pokusom o ofenzívu zo strany ruskej či sýrskej armády. Krátko povedané, Turecko totálne zlyhalo pri plnení svojich záväzkov zo Soči, “myslí si.
Ritter dodáva, že potom, čo Rusko a Sýria rozhodli o zastavení prímerí a obnovili vojenské operácie, sa sýrskej armáde podarilo obkľúčiť desať z dvanástich týchto opevnených tureckých bodov, a to v rámci oslobodzovania územia, ktoré predtým ovládali teroristi.
“Vďaka tomu, že (Turecko – red.) Odmietlo plniť svoje povinnosti v rámci dohody zo Soči a odzbrojiť a rozpustiť jednotky Tahrír al sám nachádzajúce sa vo vnútri provincie Idlib, Turecko otvorilo dvere v súčasnosti prebiehajúcej ofenzíve zo strany síl patriacich Sýrii a Rusku, “uviedol v článku americký analytik a dodal:” Turci sa teraz nachádzajú v nemožnej situácii. “Tureckí vojaci sa podľa názoru Rittera nemôžu efektívne brániť, vzhľadom k svojim počtom a celkovému stavu. Môžu vraj len dúfať, že bude nová dohoda o zastavení paľby, ktorá tureckým vojenským silám v Idlibe umožní stiahnuť sa tak, “aby ich hrdosť zostala nedotknutá”.”V každom prípade, kvôli tomu, že sa spojilo so záujmami Tahrír al samu a porušilo svoje povinnosti vyplývajúce z dohody v Soči z roku 2018, Turecko urobilo svoju pozíciu v Idlibe neudržateľnú ako vojensky, tak i politicky,” uzavrel svoju analýzu Scott Ritter.
Obnovenie prevádzky letiska Aleppo
Medzinárodné letisko sýrskeho Aleppa bolo po osemročnej prestávke znovu sprevádzkované a už prijalo prvé osobné lietadlo.
“Letisko bolo uzavreté od roku 2012 kvôli neustálym útokom teroristov, bolo prakticky obklopené v určitých obdobiach, bolo ťažké sa k nemu dostať. Zamestnanci letiska ho však udržiavali v pracovnom stave, “povedal riaditeľ letiska Mohammed al-Masry s tým, že letisko prešlo potrebnými technickými opravami, vrátane obnovy pristávacích dráh.
Prvé osobné lietadlo pristálo po ôsmich rokoch na letisku Aleppo v stredu. Letom z Damasku cestovalo 120 ľudí, vrátane sýrskeho ministra dopravy Ali Hamúda a ministra cestovného ruchu Muhammada Martiniho.
Letisko bolo otvorené vďaka úspechom sýrskej armády. Tá má od nedele plnú kontrolu nad všetkými osadami okolo mesta, a prvýkrát od roku 2012 zaistila ochranu letiska pred pravidelným ostreľovaním ozbrojencami, ktorí sa nachádzali na predmestiach od roku 2016, kedy teroristi boli z Aleppa vytlačení. Zdroj: www.armadnymagazin.sk/…/americky-analyt…
Libor Halik
21.2.2020 Poskytnutím leteckej podpory sýrskej armáde Rusko preukázalo, že je pripravené tvrdo reagovať. Turecko by malo tento signál správne pochopiť. Alebo Turecko môže uzavrieť úžinu a jeho vzdušný priestor pre Rusko, aby zablokovalo vojenské zásielky pre Sýrsku armádu. Turecko požaduje nasadenie systémov Patriot od USA. Trumpova administratíva odmietla súhlasiť s dohodou, pokiaľ Turecko …More
21.2.2020 Poskytnutím leteckej podpory sýrskej armáde Rusko preukázalo, že je pripravené tvrdo reagovať. Turecko by malo tento signál správne pochopiť. Alebo Turecko môže uzavrieť úžinu a jeho vzdušný priestor pre Rusko, aby zablokovalo vojenské zásielky pre Sýrsku armádu. Turecko požaduje nasadenie systémov Patriot od USA. Trumpova administratíva odmietla súhlasiť s dohodou, pokiaľ Turecko najskôr nezruší vyspelý ruský systém protiraketovej obrany S400, ktorý si kúpilo minulý rok a ktorý Washington považuje za hrozbu pre spôsobilosť NATO v oblasti. Rastúca konfrontácia medzi Tureckom a Ruskom tak môže podnietiť Turecko, aby po rokoch napätí reštartovalo vzťahy s USA. www.armadnymagazin.sk/…/ruske-letectvo-…
One more comment from Libor Halik
Libor Halik
Právě dobytí černomořských tureckých průplavů Ruskem bude historickým počátkem viditelné 3. světové války dle proroctví pravoslavných i katolických světců.