pl.news
1512.8K

Lewicowy dziennikarz: Franciszek celowo przyspiesza katastrofę Kościoła

Kościół Katolicki nadal się kurczy, a "Franciszek zachowuje się, jakby celowo przyspieszał jego nieuniknioną zapaść" – pisze liberalny dziennikarz, Robert Mickens w La Croix, zawieszony w obowiązkac…
VRS
I jeszcze parę słów o tym jacy to handlarze zagnieździli się w domach Bożych:
cruxnow.com/…/ottawa-archbish…
stanislawp
8 grud 2015 Franek zezwolil profanowac bazylike sw Piotra.. bestie I gady
Potem bazylika w Nantes I inne
Biskup Ottawy na nich sie powolal, ze i jemu wolno sprowadzic Monsters na dach Katedry, aby zakryc figure Maryjii
Ceremonia nazywala sie
Przebudzenie Kumo, a obok bylo drugie
Zwane Long Ma..Dragon Horse
VRS
Tymczasem przed katedrą w Ottawie: www.youtube.com/watch
Rafał_Ovile likes this.
VRS
Polecam stary dobry tekst o założeniach bergolianizmu jako nurtu nowoczesnej filozofii:
Cztery postulaty naczelne Franciszka [S. Magister / o. G. Scalese CRSP]
Croisade shares this.
....
Komentarz Stonki do założeń filozoficznych:
• czas jest ważniejszy od przestrzeni
Czysta poezja, abstrahująca od fizyki czasoprzestrzeni. A jeśli ktoś nie lubi relatywizmu einsteinowskiego to powinien zażądać definicji czasu. Dla najmniej inteligentnych proponuję porównanie 90 minut meczu piłkarskiego z 90 metrowym boiskiem i stwierdzenie, że czas meczu jest ważniejszy od długości boiska. …More
Komentarz Stonki do założeń filozoficznych:
• czas jest ważniejszy od przestrzeni
Czysta poezja, abstrahująca od fizyki czasoprzestrzeni. A jeśli ktoś nie lubi relatywizmu einsteinowskiego to powinien zażądać definicji czasu. Dla najmniej inteligentnych proponuję porównanie 90 minut meczu piłkarskiego z 90 metrowym boiskiem i stwierdzenie, że czas meczu jest ważniejszy od długości boiska. Nonsens.
• jedność przetrwa konflikt
To zdanie z punktu widzenia ontologicznego nie ma sensu. Można powiedzieć równie dobrze, że Polska przetrwa wojnę, małżeństwo przetrwa kłótnię, drużyna przetrwa porażkę, spółdzielnia przetrwa pacyfikację, drużyna harcerska przetrwa trzęsienie Ziemi. To manipulacja która się nazywa: bezzasadna prekognicja.
• realia są ważniejsze od idei
To zdanie jest potwornie niebezpieczne, gdyż w założeniu utożsamia ideę z doktryną, a potem poniża ją w stosunku do praktyki. Najlepszym przykładem na bezsens tego zdania jest sytuacja, w której większość cudzołoży, i staje się to ważniejsze od VI przykazania.
• całość jest więcej niż sumą części
Tutaj filozoficznie nie da się przyczepić. Jest to prawda. Wszystko zależy od dalszych interpretacji i podłożonych treści.
Dima
"Ujawnią się haniebne sprawy na miejscach świętych; w klasztorach gnić będą kwiaty Kościoła i szatan stanie się królem serc" SEKRET Z LA SALETTE, ORĘDZIE MATKI BOŻEJ, LA SALETTE, r. 1864
Fatima, Apostazja w Kościele! Trzecia Tajemnica Fatimska.
stanislawp
Hierarchowie Kocioła całymi episkopatami wypowiadają się w obronie Franciszka a przeciw owcom...
Tak w Kolumbii jak i w Polsce
Episkopat Polski (?) rzucił przekleństwo na Polskę, "idźcie precz w ogień piekielny bo nie przyjeliście uchodźców muzułmańskich"... szczególnie ustami biskupa Zadarko od tych spraw...
ps
Podróżnych w domu przyjąć nie tyczy się islamskich nachodźców!
To nie sa podróżni!
Rafał_Ovile
m.rekinek likes this.
Jean Sarthois
@masada pisze: "Błądzącego należy z szacunkiem upominać" Pełna zgoda...!

Tylko, że nie jest to przypadek ani Bergoglio ani poprzednikow począwszy od JXXIII.

Papiestwo Bergoglio wpisuje się w proces radykalnych zmian w Kościele wprowadzanych przez poprzedników.. dotykających pogranicza z herezją z którą dzieli niekiedy zaledwie widzialna przesłona.
Bładzić, zbłądzić może jedna osoba na tak …More
@masada pisze: "Błądzącego należy z szacunkiem upominać" Pełna zgoda...!

Tylko, że nie jest to przypadek ani Bergoglio ani poprzednikow począwszy od JXXIII.

Papiestwo Bergoglio wpisuje się w proces radykalnych zmian w Kościele wprowadzanych przez poprzedników.. dotykających pogranicza z herezją z którą dzieli niekiedy zaledwie widzialna przesłona.
Bładzić, zbłądzić może jedna osoba na tak wysokim - najwyższym stanowisku w Kościele tymczasem począwszy od JXXIII - jego(????) pomysłu na gruntowne zmiany nauczania Wiary, potwierdzone soborowymi perturbacjami od samego początku a nastepnie konkluzja Pawła VI (przemowienie na zakonczenie) a potem wyzbyciem się tiary... i zakaz używania tzw Mszału PiusaV zastepujac do dziś bliżej nie określonym nabożeństwem obarczonym niekiedy bezpośrednią bliskoscia świętokractwa.

JPII na samym początku obiecał kontynuacje dziela Pawła VI... A czym była jego innowacja? Ukierunkowanie na kult człowieka i otwarcie się na inne falszywe religie... Encyklika UT UNUM SINT JPII pozostaje w głębokiej sprzecznosci z MORTALIUM ANIMOS Piusa XI (por. m6w.org/…/topic,10.0.html) Asyż, inkulturacja (np tańce połnagich przed papieżem), udział w pogańskich obrzędach, Nazywanie żydow "braćmi w wierze"... Długo można by wymieniać.

Zachodzi tu pytanie: jesli to co robi Bergoglio nazwać błądzeniem, to czymże jest pontyfikat JPII podczas którego Kosciół doznal zniszczeń na różnych płaszczyznach na tyle, że jego nastepca porównał go do tonacej łodzi, która zewsząd nabiera wody... ????????
stanislawp likes this.
Syn Marnotrawny
Nie jest żadnym papieżem - gdyż sam jego wybór był nielegalny - nie jest również żadnym autorytetem, bo ten stracił bardzo szybko - jest koniem trojańskim w najwyższych strukturach Kościoła napędzającym koło załamań wiary wśród wiernych, jak i duchowieństwa
stanislawp and one more user like this.
stanislawp likes this.
Agnieszka -C likes this.
masada
O, nie - katolicy dobrze wiedzą i widzą.
Błądzącego należy z szacunkiem upominać, modlić się i prosić Boga o przejrzenie w danej sytuacji. Bóg najlepiej zna serce człowieka, i z każdego zła może wyprowadzić dobro.
Liberalnemu dziennikarzowi cytuję ze statutu liberałów." WALCZYĆ Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM w każdym wymiarze".
Agata.B
Miejmy nadzieje ze Pan Jezus pogoni go z Watykanu
Jean Sarthois likes this.
Faustinus
Faustinus
Do tępych umysłów wielu pobożnych prawicowców, również tych związanych z Radiem Maryja, ciągle nie trafia jak wielkim niszczycielem Kościoła Katolickiego jest mason Borgoglio.
Niestety, pobożność nie zawsze idzie w parze z darem rozumu, więc wielu katolików, nie rozeznając prawdy, płaszczy się przed heretykiem i niszczycielem i popada w dewiację papolatrii.
Jean Sarthois likes this.
ŚW.FILOMENA
Jean Sarthois and one more user like this.
Jean Sarthois likes this.
Faustinus likes this.