alica32
alica32
adan1
a nam wmawiają różni mądrale o ewolucji a po tym filmiku wyraźnie widać że człowiek cofa się w rozwoju
David44PL
Poszli z duchem czasu lecz ten duch rogaty...
KamilPe
Pani alicja32 bardzo mądrze spostrzegła. Bardzo często świeccy są bardziej świadomi wielu spraw, z których kapłani sobie nie zdają sprawy.... Może dlatego, że kapłani są "zaprawcowani", a my świeccy mamy czas badać, sprawdzać, pogrzebać nieco w ineternecie.. Ktoś bardzo mądry kiedyś powiedział, że nadchodzi czas, że to świeccy będą uświęcali przede wszystkim Kościół.
Kyrie eleison!!!
AnnaN.
To już nie wiosna, to zaczątki lata. Jako, że lato to najpiękniejsza pora roku, więc pociąga za sobą niezliczone tłumy. A czy trzeba koniecznie wierzyć w realną obecność Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, to już dla tych tłumów mniej oczywiste. Grunt, żeby było miło.
jozef1807
Prawdopodobnie, jest to tak oczekiwana przez poprzednika B XVI ''nowa wiosna Kościoła''
jozef1807
AnnaN. — 2012-10-08 13:42:53:
jak ich łapy nie bolały - 10 minut klaskania?
Mają wprawę po poprzednim pontyfikacie.Niech mi ktoś udowodni, ze ci ludzie tak radośnie przeżywający krzyż i Golgotę naszego Pana Jezusa Chrystusa, jeszcze wierzą w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie?
Coraz bardziej upewniam się że nie wierzą,że to są już apostaci w pełnej krasie.
Serce Kościoła bije w Econe.
alica32
Księża stanowią Kościół nauczający, ludzie świeccy to Kościół słuchający. W dzisiejszych czasach w pewnych sytuacjach sprawy się odwróciły. To ludzie świeccy muszą wyjaśniać niektórym księżom, na czym polega ich błąd. Księża mają władzę duchową, a więc nie do zastąpienia, tylko jej nie sprawują niekiedy jak trzeba..Niektórych trzeba by obudzić z błogiej posoborowej śpiączki.
AnnaN.
Pełen luz. Brakuje tylko grila, piwa i fajek. A swoją drogą, jak ich łapy nie bolały - 10 minut klaskania.