Język
rysio

Czy wolno jeszcze nawracać żydów?

Aktem miłości jest nie tyle nawracanie żydów, ponieważ w gruncie rzeczy ono się instytucjonalnie nie odbywa, lecz nawiązywanie z nimi przyjaznych kontaktów, przezwyciężających obustronną wrogość i stereotypy, oraz dawanie przekonującego świadectwa wiary w Boga i zawierzenia Bogu, w świecie, który nie zna Boga i coraz bardziej żyje i zachowuje się tak, jakby Bóg nie istniał.
rysio

Profesor etyki bije na alarm. W Belgii zastraszanie w sprawie eutanazji to już „standard”

Belgijski etyk i filozof Willem Lemmens, profesor uniwersytetu w Antwerpii i członek wielu komitetów naukowych, opublikował na przełomie roku w poczytnej gazecie „De Standaard” artykuł pod wiele mówiącym tytułem „W uścisku lobby eutanazyjnego”. Choć Lemmens osobiście dopuszcza eutanazję w nielicznych, wyjątkowych sytuacjach alarmuje, że środowiska wykonujące i promujące eutanazję tak często … Więcej
rysio

Tomasz Terlikowski: wierzę w odwagę i mądrość polskich biskupów

– Nasi hierarchowie potrzebują wsparcia wiernych świeckich. Potrzebują świadectwa tego, że jesteśmy razem ze swoimi pasterzami i oczekujemy od nich odważnych deklaracji – mówi w rozmowie z PCh24.pl Tomasz Terlikowski, filozof i publicysta katolicki, jeden z sygnatariuszy apelu „Polonia Semper Fidelis”.
rysio

Telewizja Republika - BUNT SĘDZIÓW

Mam nadzieję, że PiS zrobi porządek z kliką sędziowską...
rysio

Wolność Polski wywalczyli przedstawiciele różnych wyznań!

- Wielkim symbolem wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej są polskie cmentarze wojenne. (…) Są tam groby z krzyżem i łacińskim i prawosławnym i z półksiężycem i z gwiazdą Dawida i ci żołnierze leżą obok siebie, tak jak walczyli razem" - wskazywał.
rysio

To już totalny obłęd gender. W szkole dla dziewcząt nie wolno nazywać uczennic ... dziewczętami!

Cała absurdalność ideologii gender wychodzi na jaw po zderzeniu z logiką i rzeczywistością. Jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół dla dziewcząt w Wielkiej Brytanii, Altrincham Grammar School for Girls in Manchester, postanowiła wprowadzić w swoje mury język neutralny płciowo. Prócz tego uczennice mają zakładać neutralne płciowo mundurki i korzystać z neutralnych płciowo podręczników.
rysio

To cud! Dziewczynka urodzona w 20. tygodniu ciąży żyje. Teraz waży 2400 g i ma się naprawdę świetni…

Tego jeszcze nie było. Dziecko urodzone w 20. Tygodniu ciąży w zasadzie nie ma szans na przeżycie poza organizmem matki. Ale nie Manushi. Pokazała lekarzom, co to wola życia.