언어
rysio

Jak wygląda teraz papież emeryt Benedykt XVI?

Na codzień nie pokazuje się publicznie, dlatego zdjęcia papieża emeryta przyjmowane są z wielką ciekawością. Kilka zdjęć emerytowanego papieża zamieścił na twitterze ks. Daniel Wachowiak.
rysio

A jednak! Platforma chce wprowadzenia "małżeństw" LGBT! Grupiński: "będę dążył do tego, żebyśmy to …

"Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby jak najszybciej wprowadzić związki partnerskie" – powiedział Rafał Grupiński. W swojej wypowiedzi zapewniał, że PO zmieni podstawy programowe, które wprowadziła szefowa MEN.
rysio

Jej wyczyn to mistrzostwo świata

25 godzin pracy, 15 tys. klocków i jedna dziewczyna, która postanowiła zrobić coś niezwykłego. Dzięki swojemu eksperymentowi jest znana na całym świecie. Nic dziwnego. Jej eksperyment to mistrzostwo.
rysio

„Różaniec do granic” na zakończenie jubileuszu objawień fatimskich. Biskupi zachęcają do modlitwy

7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów setnej rocznicy objawień fatimskich, tysiące ludzi zebranych na granicach naszej Ojczyzny będą się wspólnie modlić. Sekretariat KEP apeluje o liczne włączenie się w inicjatywę „Różaniec do granic”.
rysio

Reakcja mężczyzny, który pierwszy raz w życiu zobaczył kolory [WIDEO]

William Reed jest kulturystą; obchodzi 66. urodziny. Niestety, urodził się z rzadką wadą wzroku i przez całe swoje życie nie widział kolorów. Na tym filmie Will otrzymuje specjalny prezent, który pierwszy raz pozwala mu zobaczyć barwy. Oto jego reakcja.
rysio

Ksiądz o możliwości rozsypywaniu prochów po kremacji ciała

Kościół dopuszcza kremację zwłok, ale nie zgadza się na rozsypywanie prochów - przypomina ks. dr Piotr Zamaria, dyrektor najstarszej nekropolii przy ulicy Limanowskiego w Radomiu.
rysio

Abp Gądecki: reklama alkoholu powinna być zakazana. "Polacy piją dzisiaj więcej niż w czasach PRL-…

Przewodniczący KEP zwrócił uwagę na to, że "Polacy piją dzisiaj więcej niż w czasach PRL-u". "W naszej ojczyźnie jest prawie milion osób uzależnionych od alkoholu, a kilka milionów pije w sposób ryzykowny i szkodliwy" - zaznaczył arcybiskup.
rysio

Co za wyniki! Tylu chłopaków w seminariach już dawno nie było! Czyżby Zachód się budził?

Powołania do kapłaństwa w Polsce nikogo nie dziwią. Za to dla ludzi na Zachodzie to niespotykane zjawisko. Tym razem jednak pobito wszelkie rekordy.
rysio

Minister zdrowia: odmowa szczepień to najmniej istotny element w sprawie noworodka z Białogardu

Minister zdrowia powiedział również, że cała sytuacja mocno nadszarpnęła zaufanie pacjentów do personelu medycznego, co zdaniem Radziwiłła jest „sprawą fundamentalną”. - Stało się coś niepokojącego. (…) Jest też splot wielu rzeczy, które były sygnalizowane w tym przypadku, a które nie są zgodne z prawdą. (…) Posługiwanie się całkowitym brakiem zaufania albo niby-wiedzą jest poważnym błędem, … 더보기
rysio

Eliasz i Izaak to bracia syjamscy. Usłyszał o nich cały świat, a miało ich nie być….

Heather i Jason Kroeger z Północnej Karoliny wielokrotnie byli przekonywali przez lekarzy, by przerwali ciążę. Oni jednak postawili na swoim. Izaak i Eliasz żyją, rosną, i na co dzień doświadczają Bożej opieki.
rysio

Za sprawą muzułmanów odwołano coroczny festiwal piwa! Wszystko dlatego, że mogło to przerodzić się …

Malezja ma 30 mln mieszkańców, około 60% to muzułmanie, jednak większość pije wyroby alkoholowe. Konserwatywny islam rośnie tam jednak w siłę.