Język
rysio

Modlitwa o dobrą śmierć... Skandal czy nie? Celny komentarz 2

To bardzo mądry ksiądz, a że odrobinę przesadził... ale prawdę powiedział...Nie przymujemy do Polski toksycznych muzoli i nikt nas do tego nie zmusi
wacula25@wp.pl lubi to. 
rysio

Modlitwa o dobrą śmierć... Skandal czy nie? Celny komentarz 2

Wielką falę nienawiści w mediach liberalnych, a często pewnej niechęci w mediach konserwatywnych, wywołały głośne słowa ks. Edwarda Stańka.
rysio

Znowu zły czas na ochronę życia? Sejmowa komisja ucieka od dyskusji nad #Zatrzymaj Aborcję

Prace w komisji wyznaczonej przez Sejm w pierwszym czytaniu do zaopiniowania projektu – także po apelach hierarchów i środowisk pro-life, miały ruszyć z miejsca. Stało się inaczej. Najpierw na stronie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny skreślone zostały zaplanowane na 21 i 22 marca 2018 roku posiedzenia. Chwilę później pojawił się nowy wpis. Dotyczył on nowego posiedzenia, wyznaczoneg… Więcej
rysio

Wielka afera Facebooka! Użytkownicy masowo usuwają konta

"Użyliśmy Facebooka do pozyskania milionów profili osób, a następnie zbudowaliśmy modele, które wykorzystywały to, co o nich wiedzieliśmy, i ich wewnętrzne demony (w celu tworzenia skutecznych przekazów politycznych). To był fundament, na którym zbudowano całą firmę" - powiedział w rozmowie z "Observerem" były szef działu badań CA, Chris Wylie.
rysio

Deklaracja z Koenigstein: niemiecki grzech pierworodny

"W zaledwie miesiąc po ogłoszeniu Humanae vitae wydali komentarz do papieskiej encykliki, tak zwaną Deklarację z Königstein (Königsteiner Erklärung, dalej: KE). Tekst był, mówiąc bez ogródek, dziełem diabelskim".
rysio

Ks. Węgrzyniak o kazaniu ks. prof. Stańka: można próbować je zrozumieć. Jemu się to należy

Do głośnego już kazania księdza profesora Edwarda Stańka, w którym kapłan mówił o modlitwie w intencji dobrej śmierci papieża Franciszka, odniósł się na swoim blogu ks. Wojciech Węgrzyniak. We wpisie stwierdza, że próba zrozumienia wzbudzających emocje słów byłemu rektorowi krakowskiemu seminarium się po prostu należy.
rysio

Poseł Klawiter jutro zawnioskuje o niezwłoczne prace nad #ZatrzymajAborcje

- Będę domagał się, by mój wniosek został poddany pod głosowanie wszystkich członków Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - mówi "Niedzieli" Jan Klawiter, poseł niezrzeszony i członek Prawicy Rzeczpospolitej.
rysio

Kard. Müller: Nie pozwólmy, by zły duch wdarł się w nasze życie (18 III 2018 r.)

Jesteśmy rodziną Ducha Świętego, bo Duch Św. prowadzi nas ku Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Dlatego jest tak ważne, byśmy posiadali Bożego Ducha w sobie.
rysio

Papież o diabelskiej iluzji

W trudnych chwilach życia popatrzmy na Ukrzyżowanego – zachęcił papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
rysio

Jesteśmy podobni

Gdy Polak powie coś strasznego o Żydach, jest antysemitą, ale gdy Żyd mówi straszne rzeczy o nas, to nikt nie mówi, że to antypolskość.