언어
rysio

„Niedziela”- przegląd tygodnia

W Niedzieli czasami można znaleźć ciekawe artykuły.
rysio

EWANGELIA

Boimy się o to, co będzie jutro, a nade wszystko boimy się śmierci. Jakże ten lęk wzmógł się po ostatnich wydarzeniach, jakie miały miejsce w Europie, kiedy zamachy terrorystyczne przewinęły się przez niektóre państwa naszego kontynentu. Psychoza strachu tak zakorzeniła się w świadomości ludzi, że wystarczył huk wystrzelonej petardy, aby wybuchła panika w czasie wspólnego oglądania meczu w Turynie, gdzie rannych zostało około półtora tysiąca ludzi.
rysio

Proboszcz z Syrii apeluje o pomoc

Trzeba pomóc (mądrze, czyli na miejscu) ofiarom wojny, bo inaczej nie wejdziemy do Nieba.
rysio

Oburzające! Macron woli we Francji tzw. uchodźców od ciężko pracujących Polaków

Według niego Europa powinna serdecznie powitać imigrantów z Afryki, którzy dobijają się do jej granic w poszukiwaniu zasiłków socjalnych, a utrudniać życie Polakom, którzy w pocie czoła wspierają zachodnią gospodarkę.
rysio

To wpadka „najwyższej kasty!”. Sędzina okradła sklep na… 30 zł

Kobieta została zatrzymana przez ochronę sklepu tuż po odejściu od kasy. Sędzina została już zawieszona w czynnościach służbowych na miesiąc, a prokuratura wszczęła postępowanie.
rysio

Kard. Dziwisz: człowiek potrzebuje Serca Chrystusa

- Dziś jak nigdy nasz niespokojny świat potrzebuje Chrystusa. Potrzebuje uwierzyć w Boga, który jest miłością i powołuje wszystkich ludzi do miłości, której imionami są braterstwo i solidarność, współczucie i troska o bliźniego, przebaczenie i pojednanie - zakończył hierarcha.
rysio

Alcide de Gasperi, jeden z ojców wspólnej Europy, jest dziś sługą Bożym

Codziennie odmawiał Różaniec. To było chlebem powszednim w jego rodzinie – opowiada Maria Romana. – W naszym domu przed każdym posiłkiem tata nauczył nas robić znak krzyża. Ale niewiele mówił nam o Bogu, bo on Nim żył. Jako mąż, ojciec, polityk. O wierze pisał tylko w listach do mamy.
rysio

Alcide de Gasperi, jeden z ojców wspólnej Europy, jest dziś sługą Bożym

Przed podpisaniem Paktu Atlantyckiego modlił się całą noc. Na obradach rządu i Rady Europy zawsze miał obok Pismo Święte. Alcide de Gasperi, jeden z ojców wspólnej Europy, jest dziś sługą Bożym. – Ideę Unii Europejskiej budował na Bogu – mówi GN córka polityka, którą odwiedziliśmy w Rzymie. [더보기]
rysio

Wartości europejskie

– Pierwotna idea zjednoczonej Europy nakreślona została przez ojców założycieli Wspólnoty Europejskiej: Konrada Adenauera, Roberta Schumana, Alcide de Gasperiego, Jeana Monneta. Od tego czasu wiele się zmieniło. Wraz z przekształceniem Wspólnoty Europejskiej w Unię od Traktatu z Maastricht z 1993 r. przez Traktat Lizboński z 2009 r. aż po dzień dzisiejszy obserwujemy odchodzenie od wartości prezentowanych przez ojców założycieli.
rysio

Wartości europejskie

– Adenauer, de Gasperi, Schuman byli czołowymi przedstawicielami europejskiej sceny politycznej. Wszyscy oni byli chrześcijańskimi demokratami, szczególnie dwaj ostatni odznaczali się pobożnością, a nawet świętością. Obecnie trwa proces beatyfikacyjny Roberta Schumana, który był premierem Francji i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Według przesłanego do Rzymu świadectwa jednej zakonnicy – Schuman „nigdy się nie wywyższał”. „Właściwie –pisała – ciągle widziałam, jak klęczy – czy to … [더보기]
rysio

Wartości europejskie

. Św. Jan Paweł II, który tak wiele zrobił dla Europy i świata, przed laty wołał: „Europo, odnajdź siebie samą! Bądź sobą! Odkryj swoje początki, tchnij życie w swoje korzenie”.
rysio

Ks. prof. Czesław S. Bartnik - Patriotyzm

Patriotyzm właściwy jest jakimś złotym środkiem między nacjonalizmem a kosmopolityzmem. Nacjonalizm ubóstwia swój naród, uważa go za jedyny, doskonały, wyłącznie godny szacunku i miłości. I często taka postawa łączy się z uciskaniem innych narodów, wyzyskiwaniem, podbijaniem, a nawet likwidowaniem. W takim ujęciu ludzkość nie jest jedną rodziną narodów, lecz służy tylko jako tło i tworzywo dla własnego narodu, który zresztą ma być całkowicie wolny od norm etycznych, zwłaszcza chrześcijańskich.
rysio

Komunia Święta nie dla rozwodników w ponownych związkach. „To grzech ciężki”. Prefekt Kongregacji …

Skrucha, spowiedź i poprawa to trzy niezbędne elementy rozgrzeszenia. To są niezbędne warunki, by przystąpić do Eucharystii, Jezusa Chrystusa, który jest także tym, który nam wybacza - podkreślał kard. Müller. I dodawał, że małżeństwo zostało uczynione nierozerwalnym przez Boga i nikt nie ma prawa rozrywać tych więzów.
rysio

Najświętsze Serce Pana Jezusa - nadzieja i zbawienie dla świata

16 czerwca 1675 roku kiedy Małgorzata modliła się przed Najświętszym Sakramentem, ukazał jej się Pan Jezus i powiedział: "Spójrz! Oto Serce, które tak bardzo ludzi ukochało i które niczego nie szczędziło, by się za nich poświęcić i wyczerpać się w objawach miłości, a jako nagrodę odbieram od większości ludzi tylko oziębłość, brak czci, pogardę i świętokradztwo w tym Sakramencie Miłości. Ale największy ból sprawia mi to, że serca szczególnie mi poświęcone w ten sposób ze mną postępują". "… [더보기]