Clicks8.3K
blacky901
249

Czy Jan Paweł II pocałował Koran?

Widziałem tu kilka dni temu dyskusję na temat błogosławionego Jana Pawła II, jakoby nie powinien być beatyfikowany, ponieważ w jego życiu były takie wydarzenia jak pocałowanie świętej księgi islamu. Chciałbym przedstawić to, co na ten temat mówiliśmy sobie na forum katolik.us. Napisał to hiob (Piotr Jaskiernia) a ja mogę się pod tym podpisać. Więc cytuję:

Kilkakrotnie słyszałem odpowiedź na podobne pytania w radiu EWTN, a konkretnie w audycjach Catholic Answers, udzielaną przez Jimmi Akina. On poświęcił trochę czasu na dotarcie do źródła tego incydentu i przyznał, że jest to autentyczne zdjęcie. Napisał o tym nawet na jimmyakin.com/2006/04/jp2_and_the_qur.html

Jimmy pisze, a ja tu sparafrazuję jego wypowiedź:

"Sądząc po samej fotografii nie można mieć pewności co tam się wydarzyło. Księga jest zdobiona i może być czymś innym niż Koran. Sądząc z samego wyglądu może być Ewangelią.

Jednak były patriarcha Kościoła Chaldejskiego, Raphael Bidawid, był tam obecny i w wywiadzie prasowym powiedział:

"14 maja zostałem przyjęty przez Papieża, wraz delegacją składającą się szyickiego imama meczetu Khadum i sunnickiego prezydenta rady administracyjnej Irackiego Islamskiego Banku. Był także przedstawiciel Irackiego Ministerstwa Religijnego. Przypomniałem nasze zaproszenie dla Papieża, bo taka wizyta byłaby łaską z Nieba. Umocniła by chrześcijaństwo i udowodniła w głównie muzułmańskim kraju, że Papież kocha całą ludzkość.

Pod koniec audiencji Papież skłonił się przed świętą księgą Muzułmanów, Koranem, przedstawioną mu przez delegację i pocałował go na znak szacunku. Zdjęcie tego gestu było pokazywane wielokrotnie w irackiej TV, demonstrując że Papież nie tylko wie o cierpieniu narodu Irackiego, ale także, że darzy szacunkiem Islam."

Jakie zatem możemy rozumieć to wydarzenie? Jest kilka możliwości:

1. Agencja prasowa mylnie podała słowa patriarchy.
2. Patriarcha Bidawid mylnie ocenił co się wydarzyło. Nie był to Koran, ale coś innego.
3. Jan Paweł II pocałował Koran, ale nie wiedział, czym ta księga była.
albo
4. Jan Paweł II pocałował Koran wiedząc, co robi.

Chciałbym wierzyć, pisze Akin, że zaszła tu sytuacja (1), (2), albo (3), ale nie mam dowodu na to, że którykolwiek z tych przypadków jest prawdziwy.

Z tych trzech najbardziej prawdopodobny jest trzeci, bo JP II nie znał arabskiego i być może nie wiedział co to za księgę mu sprezentowano.

Ludzie wsuwają w ręce papieża na audiencjach różnego rodzaju książki i jeżeli papież był pod wrażeniem, że pocałowanie księgi mającej coś wspólnego z iracką kulturą będzie znakiem szacunku pod adresem tego, który ją podarował, mógł to zrobić odruchowo, nawet nie rozumiejąc natury tej księgi.

O ile to możliwe, to, myślę, (pisze Akin), jest bardziej prawdopodobne, że tłumacz wytłumaczył naturę tego prezentu. Ciągle jest możliwe, że Papież ją pocałował raczej jako wyraz bliskowschodniej grzeczności, niż z szacunku dla samej księgi. [...]

Jednak mógł on wiedzieć doskonale, że to jest Koran i pocałować go mimo wszystko, nie jako zwyczajowy gest przy otrzymywaniu prezentów, ale z jakiegoś innego powodu.

Jaki to mógłby być powód?

Z pewnością nie dlatego, że wierzył od w Islam, albo, że wierzył, że Islam jest równy chrześcijaństwu. [...] Gdyby w to wierzył, nie zatwierdziłby publikacji Dominus Iesus, uczącej, że zbawienie można osiągnąć tylko przez Jezusa Chrystusa i Kościół.

Co zatem mógł myśleć Papież?

Możemy tylko spekulować, ale narzucają się dwie rzeczy:

1. Koran zawiera pewne elementy prawdy (obok pewnych elementów fałszu) i mógł on chcieć uhonorować prawdę, którą on zawiera.
2. Ukazanie szacunku w taki sposób mogło stać się wyrazem poparcia dla pokoju na świecie i międzyreligijnego współistnienia.

Z tych dwóch muszę uznać, że to drugie byłoby bliższe myśleniu Jana Pawła II, choć i to pierwsze mogło być obecne.

Jan Paweł II był człowiekiem niezwykle troszczącym się o pokój na świecie i międzyreligijne współistnienie. Jako młody człowiek przeżył grozę Drugiej Wojny Światowej, która zostawiła trwały ślad na nim i jego pokoleniu i ich spojrzeniu na wojnę i pokój. [...]

Nawet gdyby taka była motywacja Papieża, ciągle popełnił on, moim zdaniem (cały czas parafrazuję opinię Jimmiego Akina) błąd.

Koran mimo, że zawiera elementy prawdy, zawiera także jadowite ataki na Bóstwo Chrystusa i na chrześcijańską naukę i to sprawia, że w żadnym przypadku nie jest rzeczą odpowiednią dla Wikariusza Chrystusowego jego pocałowanie.

Jan Paweł II mógł zdawać sobie sprawę z powagi fałszywych elementów Koranu, ale mógł nie myśleć o nich i mógł zrobić ten gest pod wpływem chwili, bez chłodnego wyrachowania i zastanowienia się nad nim.

Na szczęście nieomylność papieska nie obejmuje takich sytuacji. Papież nawet w najmniejszy sposób nie próbował tym gestem niczego dogmatycznie zdefiniować. Zatem niezależnie od tego jak dobra była motywacja papieża i jak bardzo błędne działanie, nie ma to nic wspólnego z nauczaniem Kościoła o nieomylności papieskiej.

Byłby to jedynie błąd, jaki popełniają wszyscy ludzie, nawet namiestnicy Chrystusa."


To tyle i w sumie niewiele mogę dodać od siebie, poza paroma uwagami. Przede wszystkim Papież spowiadał się co tydzień. Ale by sakrament był ważny, potrzebne są grzechy. Zatem on sam zdawał sobie sprawę, że jest grzesznikiem.

Po drugie wydaje mi się wręcz obrzydliwe, że niektórzy ludzie z całej papieskiej działalności trwającej przez ponad ćwierć wieku wyciągają jeden, czy dwa incydenty i przedstawiają je tak, jakby Jan Paweł Wielki nie zrobił przez te lata nic, poza pocałowaniem Koranu i postawieniem posążka Buddy na Tabernakulum.

Nawiasem mówiąc ten drugi incydent, także bardzo często pokazywany przez wrogów Kościoła, który miał miejsce w Asyżu, nie ma nic wspólnego z papieżem. W czasie modlitw o pokój, modlitw, dodajmy, wcale nie "wspólnych", bo każda grupa ludzi modliła się osobno, w innym pomieszczeniu, buddyści postawili posążek Buddy na pustym tabernakulum, nie wiedząc co to jest. Gdy im zwrócono uwagę na niestosowność takiego gestu, przeprosili i zdjęli posążek. Jednak wielu jest przekonanych, że to w kościele, na Tabernakulum zawierającym Jezusa, papież postawił posąg Buddy i modlił się przed nim wraz z buddystami.

Zatem nie bójmy się prawdy. Nawet, gdy czasem jest ona niewygodna. Człowiek czasem popełnia błędy, nawet taki człowiek, jak JPII. I nie oceniam go tutaj, bo nie wiem ani co On myślał, ani co tam naprawdę się wydarzyło, ale nawet, gdy wiedział, że to Koran i pocałował go z jakiegoś powodu podanego wyżej i nawet, gdy w oczach Boga było to grzeszne, to znaczy to tylko tyle, że i On, JPII, jak każdy z nas, nie był ideałem i czasem popełniał błędy.

A mnie się przypomina pewien incydent z mojego życia, gdy byłem małym chłopcem. Witając się z rodziną na wsi "z rozpędu" pocałowałem w rękę wujka, ku uciesze rodziny. Śmiali się ze mnie kilka dni. I choć zawsze na powitanie całowałem w rękę dziadka i oczywiście wszystkie panie, niezależnie od wieku, to było czymś zupełnie innym pocałowanie całkiem młodego jeszcze wujka. Jednak czasem zrobi się jakiś gest, a za moment jest już za późno i nie da się go odwrócić.

Konsekwencją mojej pomyłki były śmichy-chichy rodziny, zwłaszcza kuzynów i kuzynek. Konsekwencje czynu papieża są poważniejsze, "dzięki" jego wrogom, których wcale nie brakuje. Ale nie zmienia to w niczym faktu, że jest to mały incydent, bez znaczenia, i znacznie większy problem niż papież mają ci, którzy to powtarzają, wałkują i oczerniają kogoś, komu nie są godni zawiązać sznurówek w butach.
CUDOWNY MEDALIK
"Sądząc po samej fotografii nie można mieć pewności co tam się wydarzyło. Księga jest zdobiona i może być czymś innym niż koran. Sądząc z samego wyglądu może być Ewangelią.''
CUDOWNY MEDALIK shares this
704
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Pytanie do wizjonerów VRS, Beatus.
Czy ta osoba całuje tę książkę i jaka to jest książka?
Szukający PRAWDY
Ten kto neguje WIELKOŚĆ ŚW. JANA PAWEŁA II jest bardzo, bardzo daleko od Królestwa Niebieskiego!!! Prosta rada, którą stosuję - jeżeli słyszę od kogoś..., że próbuje niszczyć Wielkość św. JPII to odchodzę od takiej osoby, nie interesuje już mnie nic więcej co powie, po prostu przestaję jej słuchać!!! Takie osoby mogą Cię tylko nauczyć chaosu, nienawiści do drugiego człowieka, a ich pycha, …More
Ten kto neguje WIELKOŚĆ ŚW. JANA PAWEŁA II jest bardzo, bardzo daleko od Królestwa Niebieskiego!!! Prosta rada, którą stosuję - jeżeli słyszę od kogoś..., że próbuje niszczyć Wielkość św. JPII to odchodzę od takiej osoby, nie interesuje już mnie nic więcej co powie, po prostu przestaję jej słuchać!!! Takie osoby mogą Cię tylko nauczyć chaosu, nienawiści do drugiego człowieka, a ich pycha, mniemanie wielkości przerasta otrzymane talenty!!!
wacula25wp.pl
Szukający PRAWDY ALE PIĘKNY TEXT PRAWDY 😇 😇 😊 😊 😂 😂 😍 🤭
wacula25wp.pl
A gdzie papież K. Wojtyła wylądował to najpierw ukląkł, pocałował ziemię w jakimkolwiek miejscu i ziemi gdzie przebywał z szacunkiem całował ziemię. Później, gdy nie mógł chodzić, ziemię podawano mu i mówił Zanim stąd odejdę, proszę was itd .A Jan Paweł II został świętym dlatego, że uzdrawiał chorych i uczynił wiele cudów. Sam znam 1 cud. Jan Paweł II wykonywał wiele takich gestów jak w Izraelu …More
A gdzie papież K. Wojtyła wylądował to najpierw ukląkł, pocałował ziemię w jakimkolwiek miejscu i ziemi gdzie przebywał z szacunkiem całował ziemię. Później, gdy nie mógł chodzić, ziemię podawano mu i mówił Zanim stąd odejdę, proszę was itd .A Jan Paweł II został świętym dlatego, że uzdrawiał chorych i uczynił wiele cudów. Sam znam 1 cud. Jan Paweł II wykonywał wiele takich gestów jak w Izraelu całując ścianę płaczu żydów . A tak w ogóle był mistrzem gestów. Ale, czy za tymi gestami coś stało? .Nic w tym złego .Podsumowując nasuwa się jeden wniosek- papież scalał i wspierał społeczeństwo, dodawał mu otuchy tymi gestami i broniąc twardo PRAWA BOŻEGO .Dlatego Bóg obdarzył go ŚWIĘTYM KAROLEM w niebie
Quas Primas
BYŁEM W ASYŻU !- KRZYSZTOF FERRARA.
Powyższe, skasowane przez parcha, bo on nienawidzi prawdy....
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Qaus Primas,
Dopóki nie zobaczę przytkniętych ust Świętego Papieża do księgi z napisem koran, nie uwierzę!!! Dlaczego ja mam wierzyć Krzysztofowii Ferrara? Przecież to tylko człowiek? Ja nie uwierzę w to, że Święty Papież całował koran, nawet jakby mi się objawił Anioł z Nieba i powiedział, ,że to prawda. Nie ma dowodu!

To że Święty Jan Paweł II zasłania sobie twarz jakąś księgą, nie znaczy,…More
Qaus Primas,
Dopóki nie zobaczę przytkniętych ust Świętego Papieża do księgi z napisem koran, nie uwierzę!!! Dlaczego ja mam wierzyć Krzysztofowii Ferrara? Przecież to tylko człowiek? Ja nie uwierzę w to, że Święty Papież całował koran, nawet jakby mi się objawił Anioł z Nieba i powiedział, ,że to prawda. Nie ma dowodu!

To że Święty Jan Paweł II zasłania sobie twarz jakąś księgą, nie znaczy, że ją pocałował.
Święty Papież tego nie zrobił, to są tylko insynuacje, przypuszczenia i domysły!


Gdyby rzeczywiście Święty Jan Paweł II, pocałował tę księgę( i to nie wiadomo jaką?), znalazłoby się nie jedno zdjęcie, ale 1000 i to z każdej strony i w różnych ujęciach. Ponieważ tego nie zrobił i nie ma dowodu więc rzekomy dowód trzeba spreparować.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS, Beatus1, petkowe ciele,
Dopóki nie zobaczę przytkniętych ust Świętego Papieża do księgi z napisem koran, nie uwierzę!!! Dlaczego ja mam wierzyć Krzysztofowii Ferrara? Przecież to tylko człowiek? Ja nie uwierzę w to, że Święty Papież całował koran, nawet jakby mi się objawił Anioł z Nieba i powiedział, ,że to prawda. Nie ma dowodu!

To, że Święty Jan Paweł II zasłania sobie twarz jakąś …More
VRS, Beatus1, petkowe ciele,
Dopóki nie zobaczę przytkniętych ust Świętego Papieża do księgi z napisem koran, nie uwierzę!!! Dlaczego ja mam wierzyć Krzysztofowii Ferrara? Przecież to tylko człowiek? Ja nie uwierzę w to, że Święty Papież całował koran, nawet jakby mi się objawił Anioł z Nieba i powiedział, ,że to prawda. Nie ma dowodu!

To, że Święty Jan Paweł II zasłania sobie twarz jakąś księgą, nie znaczy, że ją pocałował.
Święty Papież tego nie zrobił, to są tylko insynuacje, przypuszczenia i domysły!


Gdyby rzeczywiście Święty Jan Paweł II, pocałował tę księgę( i to nie wiadomo jaką?), znalazłoby się nie jedno zdjęcie, ale 1000 i to z każdej strony i w różnych ujęciach. Ponieważ tego nie zrobił i nie ma dowodu więc rzekomy dowód trzeba spreparować.
3 more comments from MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS, Beatus1, petkowe ciele

KKK 2148

Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu Przykazaniu Bożemu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu - wewnętrznie lub zewnętrznie - słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu Imienia Bożego. Św. Jakub piętnuje tych, którzy "bluźnią zaszczytnemu Imieniu (Jezusa), które …
More
VRS, Beatus1, petkowe ciele

KKK 2148

Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu Przykazaniu Bożemu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu - wewnętrznie lub zewnętrznie - słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu Imienia Bożego. Św. Jakub piętnuje tych, którzy "bluźnią zaszczytnemu Imieniu (Jezusa), które wypowiedziano nad (nimi)" (Jk 2, 7).
Zakaz bluźnierstwa rozciąga się także na słowa przeciw Kościołowi Chrystusa, Świętym lub rzeczom Świętym.
Bluźniercze jest również nadużywanie Imienia Bożego w celu zatajenia zbrodniczych praktyk, zniewalania narodów, torturowania lub wydawania na śmierć. Nadużywanie Imienia Bożego w celu popełnienia zbrodni powoduje odrzucanie religii.

Bluźnierstwo sprzeciwia się szacunkowi należnemu Bogu i Jego Świętemu Imieniu. Ze swej natury jest grzechem ciężkim.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas

KKK 2148

Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu Przykazaniu Bożemu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu - wewnętrznie lub zewnętrznie - słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu Imienia Bożego. Św. Jakub piętnuje tych, którzy "bluźnią zaszczytnemu Imieniu (Jezusa), które wypowiedziano …
More
Quas Primas

KKK 2148

Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu Przykazaniu Bożemu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu - wewnętrznie lub zewnętrznie - słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu Imienia Bożego. Św. Jakub piętnuje tych, którzy "bluźnią zaszczytnemu Imieniu (Jezusa), które wypowiedziano nad (nimi)" (Jk 2, 7).

Zakaz bluźnierstwa rozciąga się także na słowa przeciw Kościołowi Chrystusa, Świętym lub rzeczom Świętym.
Bluźniercze jest również nadużywanie Imienia Bożego w celu zatajenia zbrodniczych praktyk, zniewalania narodów, torturowania lub wydawania na śmierć. Nadużywanie Imienia Bożego w celu popełnienia zbrodni powoduje odrzucanie religii.

Bluźnierstwo sprzeciwia się szacunkowi należnemu Bogu i Jego Świętemu Imieniu. Ze swej natury jest grzechem ciężkim.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
petkowe ciele, pytanie na ocenę. Co ta osoba robi z tą książką? Całuje, liże, wącha, sprawdza twardość?
przeciwherezjom
Przyznam się, że też kiedyś chciałem podobnie to opisać - tak samo myślę jak autor artykułu. Ale Bogu dzięki tago nie zrobiłem, bo mistrz z powyższego zrobił to znacznie lepiej.
wacula25wp.pl
Sorin Maraine Piszesz -[ JP II pocałował koran nie ma watpliwości itd.]==A Dlaczego nie czytasz PISMA św.-KK. Wiedział byś że papież Jan Paweł II robi to samo co Chrystus gdy wszedł do synagogi Żydów pełnej nienawiści i wrogów Boga J.H. I głosił słowo Boskie i czynił zachwyt i cuda w miejscu wrogim JEMU SAMEMU .
Sorin Maraine
JP II pocałował koran nie ma watpliwości skoro sam mówił że to księga spisana przez samego szatana to nie powinien tego główna nawet brać w łapy. Dekretem papieża Pawła IV dokonał swojej wlasnej ekskomuniki . Tak samo będąc w Indiach pozwolił namalować sobie kropkę na czole tzw. tilak jest to oznaka przynależności do fałszywego bóstwa shiwy
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Ja widzę, że Święty Jan Paweł II podnosi jakąś księgę do góry. I w tym momencie miał zrobione zdjęcie. Tu nie ma żadnego pocałunku!!! Kłamstwo sto razy powtórzone staje się prawdą!
Ludzie we wszystko uwierzą jak im się coś zasugeruje. Żeby na podstawie takiego nędznego zdjęcia, na którym nic nie widać wydać taki osąd?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Petkowe cielę 😂, rozśmieszył mnie twój nick.
Dlaczego z interlokutorów robisz kretynów?
A CO NIBY PAPIEŻ TERAZ ROBI? wącha? liże? gryzie? NO KUNA CO?
----------------------
To nie ja z interlokutorów robię kretynów, tylko oni sami z siebie robią. 😂
Ja widzę, że Papież unosi Księgę do góry. Nie widzę, tu żadnego pocałunku!
A , że ktoś wam tak zasugerował i wszyscy w to uwierzyli to jest bardzo …
More
Petkowe cielę 😂, rozśmieszył mnie twój nick.
Dlaczego z interlokutorów robisz kretynów?
A CO NIBY PAPIEŻ TERAZ ROBI? wącha? liże? gryzie? NO KUNA CO?
----------------------
To nie ja z interlokutorów robię kretynów, tylko oni sami z siebie robią. 😂
Ja widzę, że Papież unosi Księgę do góry. Nie widzę, tu żadnego pocałunku!
A , że ktoś wam tak zasugerował i wszyscy w to uwierzyli to jest bardzo śmieszne i zarazem żałosne.

Tak samo, jak wszyscy uwierzyli, w covid, w maski w szczepionki, w to że w Kościele, jest największa zaraza, , że musi być zachowywany odpowiedni odstęp od osoby, oraz w inne kłamstwa i brednie.
Niestety jest to pewnik, że kłamstwo 100 razy powtórzone staje się prawdą!!!
Ludzie są teraz ogłupiani i zniewalani nawet o tym nie wiedząc.
Trzeba się dużo modlić do Ducha Świętego o poznanie prawdy i o Mądrość Bożą, bo jesteśmy teraz strasznie zwodzeni i oszukiwani.
Nasz Święty Papież był Mistykiem, był cały oddany Maryi, był tą obiecaną Iskrą Bożą , która przygotuje Świat na powtórne przyjście Pana Jezusa. Jeśli Matka Boża Prowadziła naszego Świętego Papieża, nie mógł on błądzić!
Jego owoce są przeogromne, nawet w czasie jego życia, za jego przyczyną Bóg dokonywał wielu cudów. A tak wygląda pocałunek:
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
petkowe ciele vel Paweł Michał, powiedział co wiedział. Nie mając argumentów, ale żeby się nie ośmieszyć , że dał się nabrać na zdjęcie z pocałunkiem Papieża , którego nie widać, musiał się biedny jakoś obronić, a że najlepszą obroną jest atak, więc myśli ,że mu się to udało i w swoich oczach uchodzi za mądrego.
Petkowe ciele, a może jakieś konkretne dowody na swoje osądy?
Mt 8-9
Jezus mu rzekł: «Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz». Na to Piotr: «Choćby mi przyszło umrzeć z Tobą, nie wyprę się Ciebie». Podobnie zapewniali wszyscy uczniowie. Po aresztowaniu Jezusa, Piotr wpierw wyparł się Jezusa trzy razy. Św. Jan Paweł II był tylko grzesznym człowiekiem, tak ja i ty, drogi użytkowniku glorii, różnią polega na tym, że …More
Jezus mu rzekł: «Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz». Na to Piotr: «Choćby mi przyszło umrzeć z Tobą, nie wyprę się Ciebie». Podobnie zapewniali wszyscy uczniowie. Po aresztowaniu Jezusa, Piotr wpierw wyparł się Jezusa trzy razy. Św. Jan Paweł II był tylko grzesznym człowiekiem, tak ja i ty, drogi użytkowniku glorii, różnią polega na tym, że JPII zdawał sobie sprawę ze swoich słabości! A ty? Kimże jesteśmy by rzucać wyzwanie Bogu, który namaścił Karola Wojtyłę na następcę Piotra?
fartuszniak leszek
To powyższe zdjęcie nie jest rozstrzygającym dowodem na "ucałowanie koranu" przez Papieża Jana Pawła II. Niektórzy tu atakujący Jana Pawła II czy Księdza Natanka sugerują, by zwracać uwagę na szczegóły, bo "diabeł tkwi w szczegółach", ale na tym zdjęciu nie widać tego szczegółu, to znaczy położenia ust Papieża względem tej księgi trzymanej w rękach.
W oparciu o to powyższe zdjęcie można wyciągać …More
To powyższe zdjęcie nie jest rozstrzygającym dowodem na "ucałowanie koranu" przez Papieża Jana Pawła II. Niektórzy tu atakujący Jana Pawła II czy Księdza Natanka sugerują, by zwracać uwagę na szczegóły, bo "diabeł tkwi w szczegółach", ale na tym zdjęciu nie widać tego szczegółu, to znaczy położenia ust Papieża względem tej księgi trzymanej w rękach.
W oparciu o to powyższe zdjęcie można wyciągać dowolne wnioski, ale to nie jest 100% dowód na "całowanie koranu".
Po drugie administrator gloria.tv podrzucił nam stary temat z 2012r jako "kość niezgody" byśmy "cedzili komara a połknęli wielbłąda".
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Fartusznik Leszek ,,W oparciu o to powyższe zdjęcie można wyciągać dowolne wnioski, ale to nie jest 100% dowód na "całowanie koranu".

Po drugie administrator gloria.tv podrzucił nam stary temat z 2012r jako "kość niezgody" byśmy "cedzili komara a połknęli wielbłąda".
-----------------------------
Bezpieczniej jest nie wyciągać żadnych wniosków. Dla mnie to zdjęcie jest w 100% dowodem, że Papież…More
Fartusznik Leszek ,,W oparciu o to powyższe zdjęcie można wyciągać dowolne wnioski, ale to nie jest 100% dowód na "całowanie koranu".

Po drugie administrator gloria.tv podrzucił nam stary temat z 2012r jako "kość niezgody" byśmy "cedzili komara a połknęli wielbłąda".
-----------------------------
Bezpieczniej jest nie wyciągać żadnych wniosków. Dla mnie to zdjęcie jest w 100% dowodem, że Papież nie ucałował koranu!
To nie administrator Gloria.TV podrzucił ten temat tylko ja go znalazłam. I choć jest on stary to cały czas aktualny, ponieważ bractwo nie ustaje w atakach i coraz bezczelniej napada na Świętość Jana Pawła II, nie mając żadnego dowodu. Uznałam, że trzeba pokazywać ich głupotę i kłamstwa i bronić naszego Świętego Papieża.
Kość niezgody była zawsze między Prawdą i kłamstwem, Jasnością i ciemnością.

Według ciebie trzeba godzić się na te bezpodstawne ataki? Przecież szatan, nigdy nie przestanie atakować, a jak się mu pozwoli to ataki będą jeszcze większe i częstsze.
Atak bezpodstawny, na naszego Świętego Papieża nazywasz komarem? To co w takim razie jest tym wielbłądem którego mamy połknąć?
fartuszniak leszek
Temat z 2012r nie mógł się samoczynne umieścić na początku strony głównej gloria.tv, musiał to zrobić administrator i również może usunąć dowolny temat z głównej strony.
Chciałbym być dobrze zrozumiany, o czym pisałem w temacie:
=> Po co jesteś na stronie Gloria.tv ?
Co Pani może poradzić na te anonimowe ataki na Papieża i na niektórych kapłanów w sieci i to na stronie, która dopuszcza wszelkie …More
Temat z 2012r nie mógł się samoczynne umieścić na początku strony głównej gloria.tv, musiał to zrobić administrator i również może usunąć dowolny temat z głównej strony.
Chciałbym być dobrze zrozumiany, o czym pisałem w temacie:
=> Po co jesteś na stronie Gloria.tv ?
Co Pani może poradzić na te anonimowe ataki na Papieża i na niektórych kapłanów w sieci i to na stronie, która dopuszcza wszelkie opinie poza wulgaryzmami ?
Nic nie można zrobić, podobnie jak było pod drzewem poznania dobra i zła. Chyba najlepszym wyjściem jest nie wdawanie się w polemikę z takimi nieprzejednanymi krytykami bo się jeszcze bardziej nakręcają i mają pożywkę do wyszukiwania coraz bardziej pokrętnych zarzutów.
"Przecież szatan, nigdy nie przestanie atakować"
---
To prawda, bo to jego zadanie by atakować.
Po co szatan atakuje ?
Po to atakuje, byśmy stracili wiarę albo popadli w agresywność, byśmy upodobnili się do tych atakujących i stosowali ich metody, przez co upodobniamy się do tych atakujących.
Grzechem głównym jest pycha a antidotum na ten grzech jest pokora, a szatan nie znosi pokory.
Ostatnio przyjąłem zasadę, że niczego nie komentuję pod tematami założonymi przez użytkowników znanych z takich ataków, w których atakuje się kapłanów, niech się gotują we własnym sosie potępiania. A w tej ostatniej uwadze chodziło o to, że wyciąganie tematu "całowania koranu" jest "cedzeniem komara" a są niedoceniane tematy prowadzące do naszego Zbawienia, czyli to jest "połykanie wielbłąda", bo najważniejsze jest takie nasze życie by zasłużyć na łaskę Zbawienia.
Weronika....S
P.S. Proszę nie kombinować ,,zasłania twarz,, a niby dlaczego miałby zasłaniać twarz. Kapłan może całować tylko jedną księgę ,,Pismo Święte,, a ta księga ma na okładce inny symbol. Proszę zwrócić uwagę, że obok Jana Pawła II ,,całującego Koran,, znajduje się wpatrzony w niego mężczyzna wyglądający na islamistę, a niewątpliwie jest to Arab.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Weronika ....S Tak wygląda pocałunek !
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Na tym zamieszczonym zdjęciu widać tylko, że Papież trzyma jakąś księgę w ręku, którą zasłania twarz. Nie wiadomo jaka to Księga ? Może to być Pismo Święte? Nie widać też, aby ustami złożył pocałunek na tej księdze.

To zdjęcie więc nie jest żadnym dowodem!

To są jakieś straszne pomówienia uknute przez sługi szatana, aby na podstawie jednego zdjęcia, na którym nie widać ani żadnego pocałunku , …More
Na tym zamieszczonym zdjęciu widać tylko, że Papież trzyma jakąś księgę w ręku, którą zasłania twarz. Nie wiadomo jaka to Księga ? Może to być Pismo Święte? Nie widać też, aby ustami złożył pocałunek na tej księdze.

To zdjęcie więc nie jest żadnym dowodem!

To są jakieś straszne pomówienia uknute przez sługi szatana, aby na podstawie jednego zdjęcia, na którym nie widać ani żadnego pocałunku , ani że to jest koran, twierdzić stanowczo, ,,Papież całuje koran''.
Na jakiej podstawie bractwo opluwa naszego Świętego Papieża Jana Pawła II, nie mając żadnego dowodu?
Na podstawie zeznań, jakiś świadków?
Takich świadków w przeszłości było wielu, opisuje je nawet Pismo Święte.
Znaleźli się też świadkowie, którzy zeznawali pod przysięgą przeciwko Jezusowi, więc skoro Jezus miał fałszywych świadków to nie znajdą się świadkowie zeznający przeciwko Świętemu Papieżowi?
Tylko dlaczego Katolicy dają wiarę takim fałszywym pomówieniom i manipulacjom.

VRS, był zdziwiony, że ja tego nie uznaję za dowód i prawdę, skoro cały świat to uznał.

Nikt mi nie wmówi, że to jest prawda, nawet jakby zeznawało 100 świadków i wszyscy w to wierzyli. Ja nie wierzę w takie obrzydliwe kłamstwa. Mogę być tylko jedną osobą na świecie, która w to nie wierzy, ale zdania nie zmienię!
wacula25wp.pl
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA A dokładnie masz rację 😊 😊 😇 😇 🤗 🤭
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
191.4K
Jan Paweł II nie pocałował koranu!!!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Weronika...S, myślałam, orientujesz się jaka jest sytuacja w Rzymie i kto tam naprawdę rządzi.
Od - 29 lipca 1963 roku. - Parę miesięcy po ingresie papieskim, w nocy z 28 na 29, w Bazylice św. Pawła za Murami, punkt o godzinie dwunastej, dokonana została intronizacja Lucyfera. Od tego czasu on tam sprawuje swoje rządy. Polecam książkę ,,Dom smagany wiatrem'' Ks. Malachi Martin.

Nasz Święty Papie…More
Weronika...S, myślałam, orientujesz się jaka jest sytuacja w Rzymie i kto tam naprawdę rządzi.
Od - 29 lipca 1963 roku. - Parę miesięcy po ingresie papieskim, w nocy z 28 na 29, w Bazylice św. Pawła za Murami, punkt o godzinie dwunastej, dokonana została intronizacja Lucyfera. Od tego czasu on tam sprawuje swoje rządy. Polecam książkę ,,Dom smagany wiatrem'' Ks. Malachi Martin.

Nasz Święty Papież był mistykiem i męczennikiem, ale wytrwał do końca mimo, że był otoczony stadem wilków i sataniści dwukrotnie chcieli go zabić. Matka Boża go ochraniała, ponieważ zawierzył się Jej cały, Totus Tuus. A kogo Matka Boża prowadzi ten nie może błądzić. I dlatego szatan się wściekał i próbował wszelkimi sposobami ośmieszać, krytykować i oczerniać naszego Świętego Papieża. Co ma miejsce do tej pory , ale prawdziwy katolik nie da się nabrać na te oszustwa szatana. Po owocach poznajemy, a nie po tym co ludzie będą klepać!
Weronika....S
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Nie ciepię wodolejstwa i demagogii. Demagogia służy zawsze rozmyciu problemu. Osobiście wierzę, że Jan Paweł II całował Koran, a nie reagował nikt, bo ekumenizm będący hasłem SWII wszyscy łącznie z JPII zaakceptowali jako ,,dar niebios,,. Ale obecnie mamy inny problem niż pocałunki, bo ,,świat się trzęsie,, coraz mocniej... Męczennikiem za wiarę jest Ks. Jerzy …More
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Nie ciepię wodolejstwa i demagogii. Demagogia służy zawsze rozmyciu problemu. Osobiście wierzę, że Jan Paweł II całował Koran, a nie reagował nikt, bo ekumenizm będący hasłem SWII wszyscy łącznie z JPII zaakceptowali jako ,,dar niebios,,. Ale obecnie mamy inny problem niż pocałunki, bo ,,świat się trzęsie,, coraz mocniej... Męczennikiem za wiarę jest Ks. Jerzy Popiełuszko, ale nikogo nie interesuje, że nie ogłoszono go świętym. Na tym dyskusję kończę.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Weronika ...ja również nie cierpię wodolejstwa i demagogi, a wiara w coś czego nie było i co jest wymyślone, niezbyt dobrze świadczy o osobie wierzącej. To że ty w to wierzysz to nie znaczy, że to jest prawda. Dla mnie możesz sobie wierzyć w krasnoludki i ufoludki. Jest inny problem niż pocałunki a bractwo cały czas, wytrząsa się nad biednym Papieżem i wszelkie psy na nim wiesza! Z bezczelną …More
Weronika ...ja również nie cierpię wodolejstwa i demagogi, a wiara w coś czego nie było i co jest wymyślone, niezbyt dobrze świadczy o osobie wierzącej. To że ty w to wierzysz to nie znaczy, że to jest prawda. Dla mnie możesz sobie wierzyć w krasnoludki i ufoludki. Jest inny problem niż pocałunki a bractwo cały czas, wytrząsa się nad biednym Papieżem i wszelkie psy na nim wiesza! Z bezczelną butą podnosi głowę i z diabelską pychą pluje na nasze Świętości. Pokazując zdjęcie na którym nie ma żadnego dowodu.
yaphet
Jasne: to nie jest papież, to nie jest Koran, to nie jest pocałunek!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Gdzie ty widzisz pocałunek? I gdzie widzisz koran? widzisz to co chcesz widzieć.
Brygada Świętokrzyska NSZ
....a co nie widać ????
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Brygada Świętokrzyska NSZ...
....a co nie widać ????
-------------------------------
Ci co czytają koran, to mają go cały czas przed oczami, widzą go nawet tam gdzie go niema.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Jan Zbigniew wojan, dlaczego jesteś angry? Dlatego, że Święty Jan Paweł II nie pocałował koranu?
przeciwherezjom
Jan Zbigniew wojan jest angry, bo lefebryście wypadł miecz z ręki - miecz na Skałę, na jednego z najświętszych następców św. Piotra. Ot, to angry, to manifestacja antykościoła lefebrystów - ujawniają się...
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Czy Ojciec Święty ucałował Koran?

W środkach masowego przekazu zrobiono z tego wielki problem. Osobiście nie widziałem, żeby pocałował Koran.
Ale gdyby nawet ucałował, to jednak nigdy nie utożsamiał się z Koranem. Szanował Księgę Świętą muzułmanów, ale to nie znaczy, że się utożsamiał z islamem.' (Wypowiedź kard. Dziwisza)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Beatus1, uważająca się za Świętą, ,,katoliczka'' ,która nie zna Pisma Świętego, ale za za to chętnie rozczytuje się w talmudzie, udostępniła artykuł szkalujący naszego Świętego Papieża . Artykuł pochodzi z demonicznego źródła jakim jest ,,DEON'', a prawidłowa nazwa powinna brzieć ,,DEMON''.

UTAŻSAMIA SIĘ Z TYM DEMONICZNYM ARTYKUŁEM I POKAZUJE PRAWDĘ O SOBIE !
Bluźni przeciwko Naszem…More
Beatus1, uważająca się za Świętą, ,,katoliczka'' ,która nie zna Pisma Świętego, ale za za to chętnie rozczytuje się w talmudzie, udostępniła artykuł szkalujący naszego Świętego Papieża . Artykuł pochodzi z demonicznego źródła jakim jest ,,DEON'', a prawidłowa nazwa powinna brzieć ,,DEMON''.

UTAŻSAMIA SIĘ Z TYM DEMONICZNYM ARTYKUŁEM I POKAZUJE PRAWDĘ O SOBIE !
Bluźni przeciwko Naszemu Świętemu Papieżowi!
fartuszniak leszek
Ten niby problem "całowania koranu" przez Jana Pawła II jest rozpowszechniany w mediach tak nazywanych "katolickich" skierowany do bardziej wierzących Katolików, poszukujących wiadomości związanych z tą wiarą, W ogóle nie zamieszczają tego media lewackie, wrogie wierze katolickiej, bo przeciętny małej wiary czy ateista nie widzi w tym domniemanym "całowania koranu" jakiegoś problemu. Niepojęte, …More
Ten niby problem "całowania koranu" przez Jana Pawła II jest rozpowszechniany w mediach tak nazywanych "katolickich" skierowany do bardziej wierzących Katolików, poszukujących wiadomości związanych z tą wiarą, W ogóle nie zamieszczają tego media lewackie, wrogie wierze katolickiej, bo przeciętny małej wiary czy ateista nie widzi w tym domniemanym "całowania koranu" jakiegoś problemu. Niepojęte, ale szum ten jest czyniony przez niektórych nadgorliwych nazywających siebie "wyznawcami tradycji".
To na stronach skierowanych do Katolików jak gloria.tv ten atak jest jednym z większych ataków na osobę Jana Pawła II.
Podstawowy hak to właśnie ten "pocałunek koranu" czy "Asyż", a pozostałe 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II się nie liczy.
Tu jest zła wola tych atakujących sprzeczna z zasadami zawartymi w Ewangeliach, może i niektórzy tak atakujący nie zdają sobie sprawy że "cedzą komara a połykają wielbłąda", to znaczy że skupiają się na drobiazgach z wielką zawziętością potępiają Papieża i nie dostrzegają tego, że podkopują cały Kościół Katolicki, bo taka "lektura" u innych może dobić resztki wiary.
Z takimi zdeklarowanymi potępiaczami polemika jest bezcelowa, bo oni nie są tu, by szukać pogłębiania prawd wiary, byśmy mogli dostąpić Zbawienia, ale są po to, by potępiać.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
vrs, KŁAMCO I BLUŹNIERCO, GROZI CI PIEKŁO ZA TAKI BEZPODSTAWNY OSĄD NA ŚWIĘTEGO PAPIEŻA.
CO TY TU ZA DOWODY PRZEDSTAWIASZ W POSTACI FILMÓW? GDZIE OSZCZERCO WIDZISZ TU POCAŁUNEK?


youtube.com/watch?v=2S-ZfkYNMAQ
Quas Primas
No, no... Medaliku - udziela ci się oczernianie i kłamstwa od ks. Natanka. Kto z kim przestaje, takim siię staje.
Ty VRS do pięt nie dorastasz zniewolona kobito i śmiesz go wyzywać? Więcej fałszywych zjawień i całkiem zwariujesz!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas, a kim jest VRS, żeby bluzgać na naszego Świętego Papieża?
Czy on dorasta naszemu Najświętszemu i najmądrzejszemu Papieżowi do pięt? On nie jest nawet godzien zawiązać butów naszemu Najświętszemu Papieżowi Janowi Pawłowi II !
Quas Primas
Medalik - Powtarzasz slogan o świetości JPII, bo zniewolona Agnieszka Jezierska dostała taki przekaz od diabła i ks. Natanek to powtarza? JPII to modernista, a modernizm był potepiany przez przedsoborowych papiezy. Owoce pontyfikatu JPII widać jak na dłoni. To zgniłe owoce.
VRS nie bluzga na nikogo. To Ty tak sobie to interpretujesz. VRS mówi o FAKTACH i je przytacza.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas,VRS ,Beatus1, petkowe ciele

''(...)Jezus jest prawdą, podczas gdy diabeł jest ojcem kłamstwa; a kto kłamie i zaprzecza prawdzie; kto odmawia zobaczenia i przyjęcia prawdy, automatycznie staje się dzieckiem diabła, ponieważ nasze myśli i uczynki czynią nas tym, kim jesteśmy ( J 8, 43-44): Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za …More
Quas Primas,VRS ,Beatus1, petkowe ciele

''(...)Jezus jest prawdą, podczas gdy diabeł jest ojcem kłamstwa; a kto kłamie i zaprzecza prawdzie; kto odmawia zobaczenia i przyjęcia prawdy, automatycznie staje się dzieckiem diabła, ponieważ nasze myśli i uczynki czynią nas tym, kim jesteśmy ( J 8, 43-44): Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.(...)''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas, jednak to jest prawda, kto jest bardziej Święty, tego szatan z większą zajadłością atakuje. Skoro na naszego Świętego Papieża rzuca się takie straszne oszczerstwa w sposób wulgarny i bluźnierczy i na okrągło krytykuje się go, świadczy to tylko o jego wyjątkowej Świętości.
One more comment from MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
My mamy poznawać wszystko po owocach, a nie po jakiś mało znaczących błędach lub medialnej nieprawdziwej nagonce, i celowego szkalowania przez masonerię. Skoro nawet Samego Jezusa Boga kłamliwie oczerniali i przezywali nazywając naszego Zbawiciela: żarłokiem, pijakiem, zwodzicielem, przyjacielem grzeszników i celników. Nawet twierdzili, że Jezus przez belzebuba wypędza złe duchy!

Podobnie traktu…
More
My mamy poznawać wszystko po owocach, a nie po jakiś mało znaczących błędach lub medialnej nieprawdziwej nagonce, i celowego szkalowania przez masonerię. Skoro nawet Samego Jezusa Boga kłamliwie oczerniali i przezywali nazywając naszego Zbawiciela: żarłokiem, pijakiem, zwodzicielem, przyjacielem grzeszników i celników. Nawet twierdzili, że Jezus przez belzebuba wypędza złe duchy!

Podobnie traktują naszego Świętego Papieża, który był prorokiem, był tą obiecana Iskrą, która przygotuje Świat na powtórne przyjście Pana Jezusa.

Przez ten pontyfikat, który był jednym z najdłuższych ( pod względem długości zajmował 3 miejsce), Polska została wywyższona i zamiast cieszyć się z tego wyróżnienia i dziękować Bogu z takiego Świętego Papieża, to garstka zaślepionych ,,katolików''i owładnięta jakimś chorym obłędem do takiej Świętości wyszukuje potknięcia i jakieś błędy prawdziwe lub zmyślone i nie odpuszcza, tylko cały czas z niezrozumiałą zajadłością atakuje i rzuca kamieniami na Naszego ukochanego Świętego Mistyka.

Matka Boża w orędziach przekazywanych do Ks. Gobiego, Ks. Michelliniego, do mistyczki Zofii Nosko i do wielu innych nazywa Go Swoim Umiłowanym Synem.


,,Z waszego narodu powołał sobie syna, którego ustanowił na Stolicy Piętrowej i uczynił go wielkim Wikariuszem, uczynił go światłem dla innych narodów.Dlatego wasz naród powinien być skałą, walczyć o świętą wiarę, dbać o każdą duszę...''( Orędzia Zbawienia centuria)

Św. Jan Paweł II, za swojego życia, dokonał wiele cudów uzdrowienia i przeprowadził wiele Egzorcyzmów.
Jeśli nie byłby Święty, jak twierdzą prawie wszyscy tradycjonaliści na czele z ich Kapłanami, nie dokonałby żadnego cudu, ani nie wypędziłby, żadnego demona z osoby opętanej.

Tradycjonaliści, przestańcie obrażać Największą Świętość, jakim był nasz Ukochany Papież.
Zacznijcie używać swojego rozum i rozpoznawajcie po owocach, a nie po tym co kto powiedział, albo co pokazał .
fartuszniak leszek and one more user link to this post
biniobill
@wacula
Niech znajdzie sobie taką prawdę, której nie będzie się musiał wstydzić i będzie mógł odważnie się do niej przyznać, a nie kryć się po krzakach, jak Adam co zgrzeszył.
icowałek
A to dobre 😊
biniobill
@VRS
Może w końcu podasz imię swojego guru. Pośmiejemy się razem.
Nie uważasz, że nie jesteś w porządku naśmiewając się z mojego papieża a ukrywając przy tym swoich przywódców religijnych? Nie wstydź się, powiedz do jakiej "wiary" należysz. No chyba, że to takie odrażające, że trzeba ukrywać je przed wzrokiem ludzkim.